FUTBAL / MAJSTROVSTVÁ OBLASTI

Bošáca – Trenčianska Teplá 0:0
Zápas skončil síce bez gólov, ale mal dosť slušnú úroveň. Hostia sa mohli ujať vedenia už v 5. min, keď voľný Blaho z 12 m strelil nad bránu. V ďalšom priebehu prvého polčasu sa útoky striedali na oboch stranách, ale šance ostali nevyužité. Druhý polčas mali pod kontrolou domáci, ich tlak sa ešte zvýšil po vylúčení hráča hostí, ale domáci si nevedeli poradiť s dobre organizovanou obranou súpera. V 85. min zahodili domáci i takú šancu, ktorou umenie je zahodiť, kedy Rasťo Kusenda šiel sám na bránu hostí a trestuhodne strelil vedľa, takže bez gólov sa nevyhráva.
Rozhodoval: Klimčík, 200 divákov
Vladimír Kozáček

Horná Súča – Melčice-Lieskové 1:2 (0:1)
Domáci nezvládli ani druhé tohtosezónne domáce vystúpenie a po zásluhe prehrali s mužstvom zo samého dna tabuľky a podľa toho vypadal i scenár tohto zápasu. Hralo sa bez nasadenia, pohybu, u domácich i bez bojovnosti a útoku. Hosťom stačilo len pozorne brániť a sporadicky zaútočiť a to im stačilo na víťazstvo. Do vedenia išli v 20. min po chybe domáceho brankára, keď ho preloboval Figura. Druhý polčas začali domáci ofenzívou, ktorá priniesla vyrovnanie, keď obranca hostí v 16-tke zahral rukou a penaltu premenil Kučerák. Ak domáci fanúšik čakal na ďalšie góly v sieti súpera, bol na veľkom omyle. Pár trestných kopov a séria rohov – to bolo všetko zo strany domácich. V nadstavenom čase do rozhodenej domácej obrany si nabehol Žiška, obišiel i brankára a poľahky skóroval. A tak hostia z Melčíc sa mohli radovať z prvého víťazstva. Je na riadiacich funkcionároch, či má zmysel hrať najvyššiu oblastnú súťaž v sobotu, keď na futbal nikto nepríde a futbal by sa mal hrať hlavne pre divákov
Góly: Kučerák (11 m) – Figura, Žiška. Hralo sa bez kariet. Rozhodoval: Nedveď, 50 divákov
Ladislav Štefánek

Ľuborča – Kočovce 6:0 (3:0)
Už v úvodných sekundách domáci nepremenili dve gólové príležitosti, ale v druhej minúte sa Marek Trška nemýlil a hlavou otvoril skóre. V 12. min R. Trška pridal druhý gól a už vtedy bolo jasné, že o víťazovi je rozhodnuté. Domácim viac problémov ako odovzdaný súper robil nepríjemný vietor, ktorý sťažoval kombinácie. Do prestávky ešte v 41. min presnou strelou na trojgólový rozdiel zvýšil Jurenka. Po prestávke pokračovala hra mačky s myšou a domáci z veľkého množstva príležitostí dokázali premeniť už len 3. V 65. min Koníček strelou k žrdi pridal štvrtý, v 78. min zvyšoval Naňák na 5:0 a skóre uzavrel po peknom prieniku M. Trška – 6:0. Domácim futbalistom aj priemerný výkon stačil na bezproblémové a vysoké víťazstvo nad veľmi slabým súperom. Hostia sa len sporadicky dostávali s loptou za polovicu ihriska a ich jediným cieľom bolo obísť s čo najnižšou porážkou, čo sa im vcelku aj podarilo, lebo rozdiel v kvalite súperov bol oveľa väčší, ako ukazuje konečný výsledok.
Góly: M. Trška 2, R. Trška, Jurenka, Koníček, Naňák. ŽK: 0-3. Rozhodoval: Cintula, 150 divákov Marek Koníček

Kálnica – Horné Srnie 2:0 (2:0)
Hostia zaskočení dobrou hrou domáceho mužstva sa väčšinu stretnutia bránili, s čím zrejme nepočítali. Keď domáci v priebehu 3 min od 27. do 30. min strelili dva góly – Jendrušák, a z trestného kopu zo vzdialenosti 30 m A. Važanom znervózneli. Najmä v druhom polčase pritvrdili hru, čo im na výkone nepridalo. Citelne ich oslabilo v 70. min zbytočné vylúčenie brankára po faule na protihráča po prerušení hry. Víťazstvo domácich je zaslúžené.
Góly: Jendrušák, Važan. ŽK: 2-2 ČK: 0-1. Rozhodoval: Hruda, 80 divákov
Dušan Filip

Trenčianska Turná – Selec 1:1 (0:0)
Domáce mužstvo až v piatom kole hralo prvý zápas na vlastnom ihrisku, no svojim výkonom vôbec neoslnili. Sporadické výpady na súperovu polovicu buď končili mimo bránu, alebo ich hravo zlikvidoval hosťujúci brankár. Celý zápas prebiehal vo vlažnom tempe a zdalo sa, že domáci podcenili súpera a hostia prišli „betónovať“. Ani jedno mužstvo neukázalo nič z futbalovej krásy a čo by potešilo oko diváka. Svetlé momenty boli v 73. minúte, kedy sa domáce mužstvo prekrásnou strelou L.Porubana ujalo vedenia , no minútu na to v 74. minúte hostia vyrovnali M. Svatíkom . Síce ešte boli dve šance na obidvoch stranách, ale loptu v obidvoch prípadoch zastavila konštrukcia brány.Zápas sa dohrával zvýšenou aktivitou domácich, no hostia šikovným zdržovaním uhrali remízu.
Góly: Poruban - Svatík. ŽK: Puček (Selec). Rozhodoval: Bušo, 120 divákov
V. Chupáč

Dubodiel – Trenčianske Teplice 1:4 (1:1)
Góly: Urban vlastný - Urban, Švikruha 2, Krivda. Hralo sa bez kariet. Rozhodoval: Oppenberger, 150 divákov
Stanislav Doktor

Veľká Hradná – Čachtice 2:5 (1:2)
Čachtice boli favoritom stretnutia, čo potvrdili i výkonom na ihrisku. Po celý zápas boli jasne lepším mužstvom a ich víťazstvo bolo zaslúžené. Domáci zaspali úvody oboch polčasov, súper to využil a svoj náskok zvyšoval. Domáci síce vyrovnali na 1:1, ale z ich strany to bolo všetko. Hostia využili svoju streleckú efektivitu, keď 6 striel do priestoru brány znamenalo 5 gólov. Domácich ospravedlňuje fakt, že im zo základnej zostavy chýba 6 hráčov.
Góly: Kováč K., Kováč J. – Herák 2, Ostrenka, Trebatický, Bočák. ŽK: Kováč K., Sýkora – Šmátrala, Ďuriš. Rozhodoval: Mrázik, 70 divákov
František Kováč

Chocholná-Velčice
– Soblahov 3:1 (1:1)
Domáci hráču, ktorí majú šnúru viacerých ťažkých zápasov vedeli, že nepríde ľahký súper. Ten sa ukázal v 11. min a strelou po zemi sa dostal do vedenia – 0:1. Domáci nezložili zbrane a pod vedením Jána Kozarca začali hrať svoju hru. Tá nakoniec priniesla ovocie už v 17. min – 1:1. V druhom polčase Chocholania pritlačili súpera na jeho polovicu a dvoma gólmi dokázali zvýšiť skóre na 3:1. Víťazstvo je zaslúžené, a v súčasnosti očakávajú derby s Melčicami, ktoré sa bude hrať v pondelok (1. 9.)
Góly: Cingel, Lukša, Neumann - Sulo. ŽK: 1-1. Rozhodoval: Stračiak, 120 divákov