Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky

FUTBAL / IV. LIGA SZ

Bánovce – Častkovce 1:2 (1:2)
Bánovce sa už v 9. min. ujali rýchlym gólom, keď presne namieril Pavlovič. Po tomto góle sa však domáce mužstvo akoby uspokojilo a hostia v priebehu desiatich minút otočili vývoj zápasu vo svoj prospech. Po zmene strán si domáci pokúšali vytvoriť si tlak, ale nedarilo sa im. Ich najväčšiu príležitosť spálil Filin, keď namieril iba do tyčky. Bánovce tak v tejto sezóne po prvýkrát prehrali na domácom ihrisku. Rozhodoval: Púcher.
Góly: Pavlovič – Némethy, Hošek
BÁNOVCE: Bohunský – Poštrk, Medera, Gieci, Filin, Kozinka, Borcha, Hrnčár, Halaška, Masarovič, Pavlovič, striedali Hrabal, Gálik, Malina.
ČASTKOVCE: Lančarič, L. Rusňák, Hikel, Šorec, O. Šmelko, Gažo, Némethy, Matúš Rusňák, Hošek, Madro, Ostrovský, striedali Kostelán, Čechvala, Luna.

N. Pravno – Tr. Stankovce 0:2 (0:1)
Vo vyrovnanom zápase doplatili domáci na nevydarené závery polčasov. Hostia sa ujali vedenia gólom do šatne krížnou strelou Sedláčeka. Za stavu 0:1 nepremenili Pravňania dve sľubné príležitosti. Vrábel zaváhal sám pred brankárom, úspešný zoči-voči gólmanovi Tr. Stankoviec nebol ani Miro Jamrich. Prišiel tak trest vo forme druhého gólu hostí po úniku Brandísa.
Góly: 45. Sedláček, 90+. Brandís.
Tr. Stankovce: Haško – Ježík, Barčiak, P. Bulko, Breznickým, Basila, Sedláček, Koprivňanský, Zahumenský, Navrátil, Brandís, str: R. Bulko a Tomašák.
(Pv)

Bošany – Borčice 0:2 (0:0)
Po vyrovnanom polčase mali gólovú príležitosť domáci Husár a Papranec, ale ich góly neskončili v sieti hosťujúceho brankára. Aj v druhom polčase začali lepšie Bošany, najskôr v 50 min. Husárovu strelu dvihol súperov brankár nad brvno, v 53. min. Papranec prekľučkoval až pred brankára, ale jeho strelu brankár vyrazil. Rýchlejší hostia prevzali iniciatívu a zaslúžene vyhrali. Skóre otvoril Šimáček vedúcim gólom v 68. minúte. V 83. minúte ušiel Kaňa po pravej strane a jeho strelu brankár vyrazil, v 90-tej minúte sa dostal sám až pred brankára a nedal mu šancu. Rozhodoval: Pažo, 200 divákov.
Góly: 68. Šimáček, 90. Kaňa.
BORČICE: Kopčan - Staňo, Decký, Štrbák, Mečiar, Šibík (21. Gábor), Kozík, Kopačka (84. Koťka), Šimáček (90. Batla), Švikruha, Kaňa

N. Dubnica – Kanianka 7:1 (3:0)
Góly: P. Ďuriš 2, Gramblička, Čačko, Friedl, Trvdý, Fabián - J. Hvolka

Brezová – Senica 0:3 (0:2)
V prestížnom derby stretnutí pred 1000 divákmi sa od začiatku začalo hrať vo vysokom tempe a s nasadením z obidvoch strán. Gól mohol dať už v 7. min. Pavlík, ale center Šeba hlavičkoval vedľa a ten istý hráč v 11. min. zle trafil center Miču. V 13. min. sa k slovu dostali hostia a hneď bol z toho gól. V súboji vo vlastnej šestnástke tiesnený Marík zahral v obrannom zákroku do žrde a nabiehajúci Bončo loptu zasunul do siete – 0:1. V 21. min. strieľaný center Petráša senická obrana odvrátila a z protiútoku Hejčík nepreloboval domáceho brankára Fišana. V 26. min. center Pospíšila minuli pred bránou dvaja hosťujúci hráči. Priebeh hry bol v týchto fázach absolútne vyrovnaný, len tempo postupne trochu opadlo. Domáci sa snažili, ale narážali na sústredenú a účelnú defenzívu Senice. V 43. min. hosťujúci Lukáš Bajan z pravej strany loptu zatočil tak, že skončila za chrbtom bezmocného Fišana – 0:2. V 51. min. domáci Šarudi v poslednej chvíli sklzom zmaril šancu Ferika a v 53. min. Petráš cehter Šarudiho nenamieril hlavou presne. Seničania rozumnou hrou udržiavali dvojgólový náskok a domáci boli stále bezradnejší. Tretí gól hostí dal v 64. min. po vniknutí do domácej obrany nekompromisnou strelou Bartoš. V 69. min. v sľubnej šanci domáci Šebo zle nahral v rozhodujúcej chvíli Beňovi. V 70. min. krásnu strelu Gundu z priameho kopu brankár Senice Trančík vyrazil. Senica naďalej podnikala rýchle a nebezpečné brejky, bola lepším mužstvom a bez problémov kontrolovala priebeh. V závere ešte zaujal priamy kop Pavloviča, ktorý Trančík vytiahol zo šibenice na roh a v 90. min. ešte striedajúci Joniak hlavičkoval do rúk Fišana.
Góly: Marek Bončo, Lukáš Bajan, Pavel Bartoš
Brezová: Fišan – Miča (80. Duška), Pavlovič, Marík, Gunda – Čmela (38. Nosko), Šarudi, Petráš, Šebo – Pavlík (59. Poláčik), Beňa. Tréner Jaroslav Potúček
Ľuboš Barbírik

Ostatné výsledky: Partizánske – Solčany 1:1 (0:0), Skalica – Hrnčiarovce 0:0, Chynorany - Piešťany 1:3 (1:2)

1. Senica 6 6 0 0 17:1 18 (12)
2. Piešťany 6 5 0 1 18:3 15 (6)
3. Častkovce 6 5 0 1 13:4 15 (6)
4. Tr. Stankovce 6 5 0 1 11:3 15 (6)
5. Bánovce 6 4 1 1 13:6 13 (1)
6. Bošany 6 4 0 2 14:8 12 (0)
7. Borčice 6 3 2 1 12:6 11 (2)
8. N. Dubnica 6 3 0 3 11:7 9 (0)