FUTBAL / V. LIGA SEVER

Nová Ves – Prečín 1:1 (1:0)
Od začiatku stretnutia mohli diváci od dvoch popredných mužstiev tabuľky vidieť rýchly, kombinačný futbal. V osobných súbojoch predsa viac lôpt získavali domáci a v 26. min mohol Korytina otvoriť skóre stretnutia, ale hlavička išla priamo na brankára. V 29. min po trestnom kope Petruša hosťujúci brankár loptu iba vyrazil k Tuschelovi, ktorý krížnou strelou otvoril skóre stretnutia. V 34. min Urban po centri Šupku nastrelil brvno a v závere polčasu hosťujúci Rosina nedosiahol na center Masaryka. Na začiatku druhého polčasu mohli domáci Marazom a Urbanom zvýšiť stav v stretnutí, ale premieňanie gólových príležitostí v posledných stretnutiach im prestalo vychádzať. Naopak v 72. min po úniku a centri Abíka hosťujúci Birošík hlavou vyrovnal. V závere zápasu si obidve mužstvá ubránili svoje 16-tky a stretnutie sa skončilo deľbou bodov.
Góly: 29.Tuschel – 72. Birošík. ŽK: Buday, Masaryk, Michel, Birošík. Rozhodoval: Bednár, 100 divákov
NOVÁ VES: Grznár – Gúčik, Hujík, Havrlent, Šupka, Hanko, Tuschel, Korytina, Maráz, Petruš, Urban (Ondris, Gablech)
Pavol Pristaš

Stará Turá – Visolaje 1:0 (1:0)
Zlepšovanie hry v domácom mužstve, kompletná zostava, presnejšia streľba, premieňanie šancí by mohlo viesť k plnému zisku bodov. Okrem tých nepremenených šancí je ostatné naplnené. Hostia začali iniciatívnejšie. Prvých 12 minút zatlačili domácich a vážne ohrozovali domáceho gólmana. Potom sa domáci vymanili z tlaku a z prvého vážneho útoku, kedy po úniku a centri Peterku otvoril skóre Deng – 1:0. Gól domácich výrazne oživil. Do polčasu už ovládli hru a keby boli premenili v 31. a 35. min čisté šance mohlo byť do polčasu rozhodnuté. Po prestávke bola hra vyrovnaná. Hostia po sérií rohov mali obrovskú šancu na vyrovnanie v 61. min. Útočník sa ocitol sám pred Vyskupom, ale ten zázračne zachránil. Domáci opätovne kontrovali viacerými výbornými príležitosťami a mohli prikrášliť výsledok minimálne o dva góly. Nakoniec bola spokojnosť aj s tesným víťazstvom.
Gól: 15. Deng. Hralo sa bez kariet. Rozhodoval: Drábik, 200 divákov
STARÁ TURÁ: Vyskup – Beňo, Arbecík, Kubáň, Štefík, Deng, Durec, Toth, Magula, Galbavý, Peterka (Sládek, Borcha)
Jaromír Štefánik

D. Poruba – V. Bielice 3:3 (3:1)
Prvý polčas domáci ukázali, ako sa hrá futbal, čo nasvedčovalo aj výsledku 3:1. To sa však nedá povedať o druhom polčase, pretože po vystriedaní zraneného Doričku, sa hra otočila a súper ukázal, ako sa oplatí bojovať a zrovnať stav na 3:3, aj keď sa zdalo, že domáci majú 3 body isté.
Góly: 12., 23. Dorička, 13. Olej - 44., 60. Turčan, 70. Turínsky. Rozhodoval: Tokoš, 200 divákov
DOLNÁ PORUBA: Holíček – Suchý P., Suchý I., Galko, Uhlárik, Dorička, Suchý J., Martinák, Tvrdoň, Olej, Suchý J. (Huňa , Suchý D.)
Milan Suchý

Tr. Jastrabie – Kamenec 0:2 (0:1)
Domáci zlyhali na plnej čiare proti lídrovi súťaže, nakoľko nepremenili v 70. min 11 m kop, čo hostia využili hneď z protiútoku na vsietenie druhého gólu zápasu.
Góly: 20., 71. Stačiak. ŽK: Jandák - Žiak. Rozhodoval: Bašnár, 250 divákov
TR. JASTRABIE: Mikloš – Glasa M., Doktor, Fabo, Halas, Marušinec, Jandák, Beleš, Mikušík, Glasa R., Jurčák (Pavlo, Praženec)
Július Glasa

Šimonovany - Podolie 3:2 (1:1)
Stretnutie bolo veľmi vyrovnané a hrané zodpovedne z oboch strán, a tak po prvom polčase bol i stav vyrovnaný 1:1. V druhom dejstve prevzali iniciatívu domáci a vstrelili súperovi dva góly. Hostia nedokázali dorovnať, a tak domáci vyhrali za stavu 3:2.
Góly: Bezák 2, Svorad – Jurík, Korytina. R Valíček, 150 divákov.
PODOLIE: Vojtech M. - Hrušovský R., Mizerák, Jurík, Hrušovský M., Korytina, Červeňanský, Prádel, Ivana, Trižák, Bobocký

Nováky – Ladce 0:0
V Novákoch sa hral zápas plný šancí, ale strelci na oboch stranách zlyhali. Už v 2. min hosťujúci E. Mrážik napálil z trestného kopu do žrde brány. V 6. min zahrávali podobnú situáciu domáci a po trme vrme hostia odkopli loptu do bezpečia. V 10. min vybojoval V. Ďuriš loptu, ale Gatial v šanci hlavou netrafil bránu. Už o dve minúty po ďalšom rohu Zaťko zblízka netrafil. V 39. min domáci brankár len vyboxoval tvrdú strelu Habáneka. Polčas ukončil strelou Lutka, ale brankár hostí ju vyrazil. V 48. min unikol po pravej strane Kohút, ale jeho center opäť Zaťko nepremenil. Najväčšiu šancu zápasu zahodili v 66. min hostia, keď Hromka z 5 metrov sám pred brankárom prestrelil. V 79. min striedajúci Bielik neprekonal brankára hostí a z následného rohu gólman zázračne vrazil strelu toho istého hráča. V 82. min Gatialovu strelu obrana hostí vyhlavičkovala z prádznej brány.
(ĽĎ)

Ostatné výsledky: Oslany – Handlová 0:3 (0:1), Z. Kostoľany – V. Uherce 1:1 (0:1)

1. Kamenec p/Vt. 7 7 0 0 24:4 21 (+9)
2. Prečín 7 5 1 1 15:9 16 (+4)
3. Handlová 7 4 1 2 19:7 13 (+4)
4. Nová Ves n/V. 7 4 1 2 23:11 13 (+1)
5. Tr. Jastrabie 7 4 1 2 14:8 13 (+1)
6. Dol. Poruba 7 3 1 3 15:16 10 (+1)
7. Veľké Bielice 7 3 1 3 12:13 10 (+1)
8. Nováky 7 3 1 3 7:10 10 (-2)