FUTBAL / MAJSTROVSTVÁ OBLASTI

Tr. Teplá – Selec 4:1 (2:0)
V chladnom počasí pred 40 sobotňajšími návštevníkmi začali domáci ako z partesu, keď už v 3. min Blahovu strelu gólman Selca s ťažkosťami vyrazil na roh. Vzápätí za ruku hostí v 16-tke sa z pokutového kopu nemýlil Šubert – 1:0. V 9. min Frohn ukázal futbalovú lahôdku a lopta vymietla ľavý horný kút Jančovej brány – 2:0. V 16. min pohrozili hostia, ale dobre chytajúci Kováčik vyrazil na roh. O minútu šiel domáci Hošták sám na bránu, ale loptu poslal vedľa lavej tyče. Vzápätí hostia tiež nevyužili tutovku na kontaktný gól. V 26. min Marušinec mohol vsietiť tretí gól, ale proti bol Jančo. Druhý polčas kopíroval prvý, keď v 49. min sa po Punovej ruke opäť kopal pokutový kop – 3:0 Šubert. V 55. min z priameho kopu si Šubert vychutnal Janča a zvýšil na 4:0 a tým si dal darček k svojim narodeninám. O 3 minúty znížil Králik na 4:1 a ďalšiu jeho šancu robinsonádou zlikvidoval Kováčik. Dve minúty pred koncom si traja domáci útočníci ponúkali šancu, kto pridá piaty gól, ale nakoniec netrafili ani bránu. Teplania toto víťazstvo darovali obetavému funkcionárovi p. Švecovi k jeho päťdesiatinám.
Góly: Šubert 3, Frohn - Králik. ŽK: Marušinec, Frohn, Martinus – Šišovský P., Puna. Rozhodoval: Žákech, 40 divákov
Ivan Dobiaš

H. Srnie – Soblahov 3:0 (0:0)
Hornosrňania začali stretnutie s výraznými zmenami v zostave s územnou prevahou a už v 3. min ohrozili bránu hostí Jožefom Šimkom, jeho strela však minula cieľ. O 5 min na to napriahal z 18 m Húserka, ale i jeho strela tesne minula bránu hostí. O 3 min neskôr ten istý hráč pálil z podobnej situácie mimo bránu. Po týchto šanciach prišli na rad aj hostia, keď sa v 20 min mohli ujať vedenia po chybe domácej obrany, no brankár Papiernik gólovú príležitosť hostí zlikvidoval. V 30 min sa mohli pre zmenu radovať domáci, no Hladík nedokázal z 10 m dopraviť loptu do siete hostí. O minútu na to domácich opäť podržal brankár v čistej gólovej príležitosti. Druhý polčas začali lepšie hostia, keď dvakrát ohrozili domáceho brankára, no ten bol v tomto stretnutí nepriestrelný. V 55. min ukľudnil domáci tým striedajúci Kubíček, ktorý napriahol zo 16 m a lopta skončila vedľa žrde v sieti. Tento moment domácich vyburcoval k väčšiemu nasadeniu, čoho dôsledkom bol tlak na bránu hostí. V 60. min síce hostia zahrávali priamy kop a lopta len tesne minula bránu. V 65. m in po spolupráci Hladík – P. Štefánek druhý menovaný už nenašiel síl na presné zakončenie. V 69. min však P. Štefánek všetko napravil, keď po samostatnej akcií J. Šimka upravoval na 2:0. V 75. min ušiel Kubíček po ľavom krídle, ideálne nahral pred bránu J. Šimkovi, ktorý zvyšoval na 3:0. V 80. min ideálne uvoľnil opäť P. Štefánek Kubíčka, no jeho strela z 5 m skončila vysoko nad. V týchto momentoch už mala hra domácich potrebný náboj i fazónu, ktorú umne zozadu režíroval Mešťánek s istým Papiernikom v bráne. V 85. min ešte domáci brankár raz podržal svoje mužstvo, keď po nedorozumení v domácej obrane zlikvidoval i poslednú šancu hostí. Hornosrňania si za výkon v druhom polčase toto víťazstvo plne zaslúžili.
Góly: P. Štefánek, Kubíček, J. Šimko. ŽK: 0-1. Rozhodoval: Murín, 100 divákov
Peter Štefánek

Čachtice – Ľuborča 3:4 (0:3)
V dôležitom stretnutí domáci nevyužili viaceré gólové šance, za čo ich hostia potrestali v priebehu 7 minút troma gólmi. V druhom polčase domáci zatlačili hostí pred ich pokutové územie, avšak podarilo sa im znížiť iba na 3:4 a to ešte v 90. min nastrelil Ostrenka brvno hosťujúcej brány. Remíza by bola spravodlivejšia.
Góly: Bočák 2, Trebatický J. ŽK: 1-3 ČK: 0-2. Rozhodoval: Cintula, 100 divákov
Marián Halák

Veľká Hradná – Dubodiel 0:0
V priemernom derby zápase sa zápas skončil spravodlivou remízou.
ŽK: Zubo, Ježík P. – Malec V., Hostačný R., Knoll, Doktor, Petrík T. Rozhodoval: Sokol, 150 divákov
František Kováč

Tr. Teplice – Kálnica 5:1 (3:0)
Teplickí chlapci už do polčasu rozhodli o svojom víťazstve, keď v 21. min strelil Haško vedúci gól a ďalšie dva pridali Janík a Bernát. V 78. min sa hosťom podarilo znížiť na 3:1. Domáci ale vzápätí odpovedali gólmi Krivdu a Haška a stanovili na konečných 5:1.
Góly domácich: Haško 2, Krivda, Janík, Bernát. Rozhodoval: Nedveď, 150 divákov.
Rudolf Mrázik

Melčice-Lieskové - Tr. Turná 0:1 (0:0)
Zápas sa odohral v chladnom, veternom a sychravom počasí. Domáci futbalisti v prvom polčase sa snažili bojovnosťou získať prevahu nad súperom a vytvoriť si gólové príležitosti, aby dokázali sami sebe, že futbal nezabudli hrať. No aj súper sa dokázal s počiatočnou hernou prevahou domácich vyrovnať, na obidvoch stranách bolo niekoľko gólových príležitostí, ale bez konečného efektu. Preto sa prvý polčas skončil bez gólov. Obraz hry v druhom polčase sa v podstate nezmenil a bolo otázkou času, kto vsieti gól , siahne na tri body. Prišla 77. minúta zápasu a súper využil chvíľkového zaváhania domácich v okamžiku, kedy čakali , že rozhodca odpíska faul na domáceho hráča na polovici súpera, čo sa nestalo a po pravom krídle sa rýchlo hostia dostali do šestnástky a hráč hostí Pollák, za prispenia domáceho obrancu, ktorý nešťastne tečoval loptu, vsietil jediný a rozhodujúci gól vyrovnaného zápasu.
Gól: Pollák Alexander. ŽK: Uhlárik - Pollák, Chorvát Patrik. Rozhodoval: Oppenberger, 80 divákov
Jindřich Klier

Bošáca – Horná Súča 3:2 (1:2)
Domácich nezastihol tento zápas v optimálnej forme. Hostia boli pohyblivejší a preto už po 25 min viedli 0:2, keď im pri oboch góloch pomohli domáci hráči. Pri prvom góle malú domov vystihol Častulín A. a pohodlne vsietil – 0:1. Druhý gól padol po rohovom kope, keď si obranca a brankár nerozumeli, čo využil Lukšo a zvyšoval na 0:2. Domáci v prvom polčase stačili v 38. min znížiť po rohovom kope hlavou Figura – 1:2. Druhý polčas začali lepšie domáci, keď hneď z prvého útoku hostia faulovali Janegu v pokutovom území a nariadenú penaltu premenil R. Kusenda – 2:2. Hostia boli stále aktívni, ale boli to opäť domáci, ktorí v 85. min po centri Kostelana z ťažkého uhla vsietil Kozic na šťastných 3:2.
Góly: Figura, Kusenda R., Kozic – Častulín A., Lukšo. ŽK: 2-2. Rozhodoval: Fabián, 180 divákov