Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky
HOKEJ SLOVNAFT EXTRALIGA

Dukla kapitulovala dôraznejšiemu lídrovi

Trenčín - Zvolen 2:5 (1:2, 0:1, 1:2)

Po určitej prestávke (kvôli zraneniu) sa prinavrátil do základnej zostavy Dukly útočník - V. Nemec.

Neubehla však ani tretia minúta tohto duelu a presným zásahom sa zapísal do streleckej listiny. Z vedenia sa však domáci dlho netešili, nakoľko o 53.sekúnd neskôr Markovič vyrovnal. Už v 5. min nebojácní hostia znenazdajky otočili výsledok vo svoj prospech, a až do konca stretnutia si ho už nepustili zo svojich rúk. V 16. min mali Zvolenčania výhodu presilovky 5:3 (63 s.), ale Dukla sa umnou hrou ubránila. V strednej časti gólostroj na oboch stranách výrazne škrípal a diváci videli iba jeden gól, aj ten do Hálovej svätyne - 1:3. Snahu domácim hráčom uprieť nemožno, ale nedokázali nájsť účinný liek na precíznu defenzívu súpera a prekabátenie pozorného gólmana Laca, ktorý neraz čaroval. Desať minút pred záverečnou sirénou využil zvolenskú presilovku strelou od modrej čiary L. Čierny a z domácim kolektívom to vyzeralo zle-nedobre - 1:4. Rušno na ľade bolo v záverečných troch minútach, kedy najskôr Nedorost inkasoval 5-minútový trest vzápätí domáci nevyužili 45 s. presilovku 5:3. V presilovke Lelenas korigoval stav na 2:4, v čase 58,36 trenčianski tréneri zariskovali a odvolali brankáru Hálu. To sa im však nevyplatilo, nakoľko v záverečných sekundách poslal puk do opustenej brány L. Čierny - čo bola definitívna bodka za týmto hodnotným meraním síl.
Góly: 3. Nemec, 58. Lelenas - 3. Markovič, 5. Turek, 25. Lelkeš, 51. L. Čierny, 60. L. Čierny. Vylúčení 3:7 na 2 min, Nedorost na 5+DKZ, presilovky 1:2, oslabenia 0:0. Pred 3910 divákmi rozhodovali P. Grečko - Kalina, T. Orolín.
DUKLA: Hála - P. Mikuš, Gabriš, Fatyka, Urban, Homer, J. Liška, Bobček, Křetinský - Kútny, Marek Haščák, Radulay - S. Saliji, Trochta, Paroulek - Čacho, Nedorost, Valčák - V. Nemec, Kóňa, Lelenas. Tréner: J. Pénzeš.
Karol Ďurina

SR „20“ - Trenčín 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)

Do Púchova cestovali hokejisti Dukly pre „povinné“ tri body.

Trenčania udreli v polovici úvodnej tretiny a stopercentne využili presilovú hru o dvoch hráčov. Najprv v 10. minúte skóroval pri výhode o dvoch hráčov Valčák a o minútu neskôr pri hre piatich proti štyrom strelil druhý gól hostí Radulay. V 25. min sa preháčkoval hosťujúcou obranou kapitán dvadsiatky Mertel a prekonal brankára Kováča - 1:2. O dve minúty neskôr však potrestal chybu v rozohrávke domácich obráncov ich bývaly spoluhráč Ďuriš a zvýšil 3:1 pre Trenčín. V 38. min zmaril šancu „dvadsiatky“ na strelenie druhého gólu hosťujúci brankár Kováč skvelým semaforom. V 45. min sa natlačil spoza bránky Kútny a zvýšil skóre na 4:1 pre Trenčín. V 48. min išiel domáci Tybor sám na Kováča, ale aj s jeho nájazdom si hosťujúci brankár poradil. V závere stretnutia mala ešte dvadsiatka možnosť 5-minútovej presilovky, následne aj presilovky 5 proti 3, ale gólovo vyšla naprázdno.
n Góly: 25. Mertel - 10. Valčák, 11. T. Radulay, 27. O. Ďuriš, 45. V. Kútny. Vylúčení: 6:7, navyše: J. Brejčák na 10 min za napadnutie. zozadu - P. Mikuš na 5+DKZ za napadnutie, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Vojtek, Gašparík, 1178 divákov.
SR „20“: Kotvan - J. Brejčák, Vizváry, Deyl, Ďaloga, Košecký, Mertel - O. Rusnák, Tybor, Slávik - Kopecký, Lisoň, Vyletelka - Grošaft, Molnár, Hrivík - Mišura, Uhnák.
DUKLA: Kováč - Fatyka, Gábriš, Homer, V. Urban, J. Mikuš, P. Mikuš, Bobček, Liška - Valčák, Kóňa, V. Nemec - Lelenas, A. Nedorost, Paroulek - T. Radulay, Marek Haščák, V. Kútny - S. Saliji, O. Ďuriš, Čacho.
(sita)

Servis

Ostatné výsledky 7. kola
Martin - L. Mikuláš 3:4, Košice - Skalica 5:1, Slovan - SR „20“ 5:1, B. Bystrica - Poprad 2:1, Kežmarok - Nitra 2:3.

Ostatné výsledky 8. kola
Zvolen - Kežmarok 4:2, Skalica - Slovan 2:1p, L. Mikuláš - Košice 1:4, Poprad - Martin 3:2sn, Žilina - B. Bystrica 2:3.

8. Samir Saliji 8 1 2 3
Za menom sú zápasy, góly, asistencie,body.

1. Vyšperkujte Vianoce - tipy na vianočné darčeky
  2. Imunitnú bombu do tela dostanete vďaka Vitaglucanu
  3. Rozbiehať biznis v čase korony? Ide to
  4. Manažér, Redaktor, Psychológ či Vedec? MY sme READY – a TY?
  5. Štúdium ekológie, dizajnu či tech-inovácií je životný štýl
  6. Maturuješ? Vyber si oblasť uplatnenia a študuj čo ťa baví!
  7. Štúdium ekológie, dizajnu či tech-inovácií je životný štýl
  8. Manažér, Redaktor, Psychológ či Vedec? MY sme READY – a TY?

Rozpočet TSK na budúci rok počíta s nižšími daňovými príjmami

Trenčiansky samosprávny kraj bude v budúcom roku hospodáriť s vyrovnaným rozpočtom vo výške takmer 230 miliónov eur.