FUTBAL / MAJSTROVSTVÁ OBLASTI

Chocholná-Velčice – Čachtice 2:1 (1:1)
Domáci tím po neúspešnom vystúpení u nováčika z Teplíc sa chcel revanšovať víťazstvom doma. Mali veľmi zdatného súpera z Čachtíc. Domáci išli v 17. min do vedenia gólom J. Tuharského, no hostia stále hrýzli a do polčasu stihli vyrovnať. Druhý polčas už bol viac-menej v réžií domácich, čoho vyústením bol opäť gól J. Tuharského. Toto víťazstvo je veľmi cenné, pretože sme Čachtice predskočili o bod a udržali kontakt s čelom tabuľky.
Góly domácich: J. Tuharský 2. ŽK: 1-3. Rozhodoval: Murín, 100 divákov.
VLADISLAV CHLAPÍK

Selec – Melčice-Lieskové 0:0
V stretnutí bez väčšej gólovej príležitosti dosiahli domáci ďalšiu, tento krát bezgólovú remízu.
ĽUBOŠ MASÁR

H. Srnie – Kočovce 7:2 (3:0)
Veľmi dobré podmienky na futbal, krásne jesenné počasie, značne omladená domáca zostava, no slabá divácka kulisa, to sú hlavné prívlastky sobotňajšieho zápasu. Podľa toho vyzerá aj začiatok stretnutia, keď sa domáci s vervou pustili do súpera a skóre stretnutia otváral už v 3. min P. Štefánek po chybe obrany hostí. O 3 minúty neskôr mohol Papiernik zvýšiť, no jeho strela tesne minula bránu hostí. V 15. min sa domáci útočníci pohrali s obranou hostí, no akciu prekombinovala dvojica útočníkov J. Šimko – Papiernik. V 18. min založil akciu J. Šimko, našiel Švančárka, ale brankár jeho loptu vyrazil na roh. V 23. min potiahol loptu Švančárek, ideálne našiel P. Štefánka, ktorý zvyšoval na 2:0. V 32. min vyzvŕtal obranu hostí P. Štefánek a zavŕšil svoj čistý hattrick, čím zvyšoval na 3:0. V 40. min obišiel ten istý hráč brankára hostí, ale lopta smerujúca do opustenej brány skončila na žrdi. A to bolo v prvom polčase všetko. Druhý polčas nebol v ničom odlišný a už v 48. min zvyšoval na 4:0 M. Švančárek. V 50. min ukázal hlavný rozhodca na značku pokutového kopu a hostia znížili na 4:1. O 2 min neskôr sa to isté udialo na druhej strane a J. Šimko z pok. kopu zvyšoval na 5:1. V 55. min po rohovom kope zakončoval vedľa brány J. Šimko. V týchto momentoch sa hralo iba na 1 bránu a domáci sa prekonávali v zahadzovaní šancí. V 60. min aktívne hrajúci J. Šimko rozohral nepriamy kop, posadil loptu na hlavu Mešťánkovi a zvyšoval na 6:1. V 75. min opäť po rohovom kope lopta preletela pred bránou hostí a voľný M. Šimko ju poslal do siete – 7:1. O minútu na to po hrubej chybe domácej obrany upravili na konečných 7:2 hostia. Domáci mali ďalšie príležitosti a ďalšie 3 góly v sieti súpera neboli uznané pre údajné postavenia mimo hry.
Góly domácich: P. Štefánek 3, Švančárek, M. Šimko, Mešťánek, J. Šimko. Hralo sa bez kariet.
Rozhodoval: Koprivňanský, 30 divákov
Patrik Štefánek

Soblahov – Trenčianske Teplice 0:1 (0:0)
Za pekného jesenného počasia pred na soblahovské pomery slabou sobotňajšou diváckou kulisou videli futbalový priaznivci jedno z kvalitnejších zápasov MO. O jeho výsledku a zisku 3 bodov pre hostí rozhodol v 73. min presnou strelou k žrdi Haško. Nad dobrou hrou hráčov oboch mužstiev vyčnieval len „výkon“ hlavného rozhodcu.
Gól: Haško. Rozhodoval: Pavlovič, 80 divákov.
Marián Šedivý

Trenčianska Turná – Bošáca 3:1 (1:0)
Hneď od začiatku rýchly futbal. Bošáca, ako nováčik súťaže bol viac , ako vyrovnaným súperom domácich. No už v 5 min. po prvom útoku padol gól do siete Bošáce, ktorý dal Santa Juraj. V 11 minúte zaútočili i hostia a ich strelu bravúrne vyrazil na roh Chochlík. O dve minúty domácich zachránila tyčka a o dalšiu minútu vystrelil Kusenda vedľa. V 34 min. bolo trochu rozruchu okolo sporného gólu hostí, keď postranný rozhodca zdvihol zástavku a gól neplatil. Do druhého polčasu nastúpili obidve mužstvá s opatrnejšou taktikou. Hra sa prelínala z jednej strany na druhú no i z vyložených šancí góly nepadali. Až v 61 min. keď by už išiel domáci hráč Santa J. sám na brankára , bol stiahnutý za dres za čo dostal hosťujúci Kopunec červenú kartu. V 63 min. domáci Hasenovič podržal loptu, ideálne prihral Chorvátovi P., ktorý si urobil priestor a nechytateľne spoza šestnástky pridal druhý gól domácich. Napriek vylúčenému hráčovi, títo sa nevzdávali a v 75 min. strelili kontaktný gól. V 89 min rozhodca nariadil za stiahnutie hráča pokutový kop a Chorvát P. upravil na konečných 3:1. Mužstvo z Bošáce i napriek prehre zanechalo výborný dojem z ich húževnatosti, chuti po víťazstve a celkovo z hry
Góly: Chorvát P. 2, Santa J. – Kusenda P. ŽK: Santa J., Chorvát M. Sivák – Bero ČK: Bero (po 2. ŽK), Kopunec. Rozhodoval: Mrázik, 100 divákov.
VLADIMÍR CHUPÁČ

Kálnica – Veľká Hradná 1:3 (0:0)
Zápas veľmi slabej úrovne v podaní oboch mužstiev. Keby hralo v Kálnici v rovnakom čase i posledné mužstvo súťaže určite by zvíťazilo. Domácim sa nič nedarilo a hostia keď zistili, že majú príležitosť uspieť najmä v druhom polčase sa viac osmelili i v útočení, čo im prinieslo i nečakané a víťazné góly. Domáci iba korigovali v 90. min na 1:3
Góly: 90. Palech – 51. Kožej, 73. Zubo, 83. Behúl. ŽK: 1-2. Rozhodoval: Šálek, 80 divákov.
DUŠAN FILIP

Ľuborča – Dubodiel 3:1 (1:0)
V stretnutí sotva priemernej úrovne mali síce domáci v prvom polčase územnú prevahu, ale hra sa im vôbec nedarila. Ich prejav bol pomalý, kŕčovitý s mnohými nepresnosťami. Z jedinej vydarenej akcie sa im však podarilo otvoriť skóre v 17. min Pšenčíkom. Po zmene strán hostia vycítili šancu na úspešný výsledok a pridali na aktivite. Najprv nastrelili hlavou žrď a v 60. min Kúdela krásnym volejom vyrovnal. V závere sa predsalen domácim podarilo víťazstvo na svoju stranu. V 75. min hlavička M. Tršku prekĺzla do siete a v 90. min Mihálik tiež hlavou uzavrel skóre na 3:1. Domáci môžu po najslabšom výkone v tejto sezóne tešiť iba 3 vydreté body.
Góly: Pšenčík, M. Trška, Mihálik - Kúdela. Rozhodoval: Klimčík, 100 divákov

Horná Súča – Trenčianska Teplá 9:1 (2:1)
Bolo iba otázkou času, kedy si to niekto odskáče. Prišlo to na Tr. Teplú a tá si to odniesla i za Dubodiel. Už tam mohli Súčania vyhrať, ale šťastena sa odklonila. Naopak dnes skoro všetko vyšlo a diváci si prišli na svoje po krásnycho góloch. Už v 5. min Chlebana dostal domácich do vedenia. V 8. min Častulín sám pred brankárom nedal. V 13. min žrď po hlavičke Barteka. V 16. min domácich pribrzdil Michalík, keď po rohu vyrovnal na 1:1, ale v 35. min nevídanou strelou z polovice ihriska Chlebana dostal domácich opäť do vedenia – 2:1. Druhý polčas začali domáci veľkou ofenzívou, v 50. min Kučerák po rohu Ďuricu zvýšil na 3:1. V 52. min sa dočkal Bartek, keď preloboval brankára. V 55. min sa triaslo brvno po trestnom kope Sedláčka, ale už o 10 min po dravom prieniku zvyšoval na 5:1. V 67. min Guga po odrazenej lopte po strele Sedláčka zvyšoval na 6:1. V 71. min Častulín sám pred brankárom nedal, v 75. na 7:1 zvyšoval Machara Ján a odvďačil sa trénerovi za striedanie. V 83. min na 8:1 zvyšoval Guga do prázdnej brány. Skóre dnešného zápasu uzavrel Lukšo Marek, keď v 87. min stanovil konečný výsledok na 9:1. Mohlo byť i 10, ako si želali domáci priaznivci, boli i šance, ale vytúženej desiatky sa v Súči nedočkali. A tak domáci mohli byť spokojní, veď taká nedeľa nebýva často. Vidieť 21 gólov v sieti súperov, keď i dorastenci vyhrali 5:0 a žiaci 7:0. Na záver treba len veriť, že domáce tímy budú pokračovať v takýchto výkonoch.
Góly: Chlebana 2, Guga 2, Kučerák, Bartek, Machara J., Lukšo Marek, Sedláček - Michalík. Hralo sa bez kariet. Rozhodoval: Hruda, 200 divákov