HOKEJ SLOVNAFT EXTRALIGA

Pred kamerami Trenčania excelovali

Martin - Trenčín 3:1 (0:1, 3:0, 0:0)

Hostia vycestovali na ľad súpera s predsavzatím prekvapiť.

Tento zámer spočiatku vyzeral sľubne, ale v strednej časti prišlo k zlomu a víťazstvo si zabezpečili domáci. Nebojácny Radulay už v 4. min pretlačil puk za chrbát brankára nekoncentrovaného Dzubinu a jednogólový výsledok trval až do 21. min kedy Martinčania vyrovnali na 1:1. Tento úspech ich doslova posadil na koňa, prevzali iniciatívu na svoje hokejky a súpera zatlačili do defenzívy. Ovocie sa dostavilo v podobe druhého gólu domácich, keď sa strelecký presadil Appel a bolo 2:1. To však zo strany MHK nebolo posledné slovo, nakoľko Dornič v polovici zápasu pridal tretí úspech a s Duklou to vyzeralo zle-nedobre. Hosťujúci Kováč sa musel v bráne poriadne obracať, aby stačil čeliť lavínovitým útokom húževnatého súpera.
V záverečnom dejstve sa ľubivý hokej z ľadu vytratil, zasekol sa aj rozbehnutý gólostroj Martinčanov a diváci góly už nevideli. Hostia sa síce snažili skorigovať nepriaznivý stav, ale v tomto úsilí im bol neľahkou prekážkou dobre chytajúci Dzubina.
Bol to duel priemernej úrovne, s dostatkom príležitosti na vyššie gólové vyjadrenie.

Góly: 21. Říha, 28. Appel, 30. Dornič - 4. Radulay. Vylúčení 5:7 na 2 min, Kútny a Paroulek na 10 min, presilovky 1:0, oslabenia 0:0. Pred 2180 divákmi rozhodovali Ország - T. Orolín Gajan.
DUKLA: V. Kováč - Fatyka, Urban, Homer, Křetinský, P. Mikuš, Gábriš, Bobček, J. Mikuš - S. Saliji, Valčák, Paroulek - Nedorost, Trochta, V. Nemec - T. Radulay, Marek Haščák, Kútny - Lelenas, J. Kóňa, O. Ďuriš. Tréner: J. Pénzeš.
(kď)

Trenčín - Poprad 6:4 (3:2, 2:0, 1:2)

Súboj dvoch kolektívov z nižších miest tabuľky vyznel v prospech domácich, hoci im neraz priháralo.

Nakoniec však potvrdili svoju dobrú formu a zvíťazili rozdielom dvoch gólov. Už v úvode nevyužila Dukla výhodu vyše štvorminútovej presilovky. Aj napriek tomu domáci postupne zvyšovali obrátky, snažili sa čím skôr otvoriť gólový účet. To sa im podarilo v 9. min, po strele Bobčeka, ktorý prekvapil gólmana. Netrvalo dlho a v 11. min sa opäť radovali domáci, keď Valčák si blafákom vychutnal Šimonoviča. O 21 sekúnd neskôr sa z prvého úspechu potešili hokejisti spod Tatier a znížili na 2:1. V 12. min Trochta umiestnenou strelou od modrej čiary zvyšoval na 3:1 a čakalo sa výrazne víťazstvo Trenčanov. Popradčania však ani za tohto stavu nehodili flintu do žita a Holečko upravil na rozdiel góla. V gólovej úrode pokračovali oba tímy aj v strednej časti tohto duelu. V 27. min Bobček svojím druhým gólom stanovil na 4:2. V 38. min - po presnom zásahu Nedorosta bol na ukazovateli stav 5:2, o víťazstve Dukly už takmer nikto nepochyboval.
Húževnatí Popradčania však nerezignovali a postarali sa o drámu, keď v 58 min znížili na rozdiel góla - 5:4. Popradčania vsadili všetko na jednu kartu, v čase 59,16 zariskovali a hrali bez brankára. Hostia „hrýzli“, súčasne s klaksónom však skórovali do prázdnej brány Trenčania. O platnosti tohto gólu musel nakoniec rozhodnúť videorozhodca - 6:4.

Góly: 9. Bobček, 11. Valčák, 12. Trochta, 27. Bobček, 38. Nedorost, 60. Nedorost - 11. Marcel Haščák, 15. Holečko, 54. Buc, 58. Jarolín. Vylúčení 7:9 na 2 min, presilovky 1:1, oslabenia 0:0. Pred 2850 divákmi rozhodovali Baluška, Johansson (Švédsko) - M. Novák, Stano.
DUKLA: Hála - Homer, P. Mikuš, Bobček, Gabriš, Fatyka, Urtban, J. Mikuš, Křetinský - Nedorost, Trochta, V. Nemec - S. Saliji, Valčák, Paroulek - Radulay, Marek Haščák, Kútny - Lelenas, J. Kóňa, O. Ďuriš. Tréner: J. Pénzeš.
(kď)

Žilina - Trenčín 0:4 (0:0, 0:2, 0:2)

Pred televíznymi kamerami sa stretnutie začalo obojstranne v rýchlom tempe.

V prvej 10-minútovke mali dve dobré strelecké príležitosti Paroulek z Trenčína v 5. min a Krajčí zo Žiliny v 9. min, ale ani jeden neuspel. Trenčania zvýšili svoju aktivitu, niekoľkokrát nebezpečne zaútočili, ale domáci Ševela bol na mieste. Úvodný gól stretnutia mohol v 19. min vsietiť Pleva, ale netrafil do poloprázdnej Hálovej bránky.
Úvod druhej časti hry bol trochu opatrnejší z oboch strán. Žilinčania nevyužili možnosť presilovej hry pri vylúčení Trochtu. Hralo sa pomerne rýchlo, ale len v strednom pásme a bez väčších príležitostí. Prišla však 33. minúta a akciu tretieho útoku Dukly zakončoval gólom Lelenas. Vojaci dokonale zaskočili domácich, keď v priebehu jednej minúty strelili druhý gól, tentokrát z hokejky Radulaya. Početné výhody pri vylúčeniach Trochtu a Stantiena v závere tretiny ani jeden z tímov nevyužil.
V 42. min bol vylúčený Trenčan Saliji, ale boli to hostia, ktorí oslabenie využili na vsietenie tretieho gólu (Mikuš). V 47. min sám na Hálu korčuľoval Krajčí, nedal a z protiútoku Radulay zvýšil na 4:0 pre Trenčín. V poslednej 10-minútovke bola hra rozkúskovaná vďaka viacerým vylúčeniam.
Domáci mali možnosť streliť aspoň čestný úspech pri presilovke piatich proti trom, no tú nevyužili.

Góly: 33. Lelenas, 34. T. Radulay, 43. P. Mikuš, 47. T. Radulay. Vylúčení: 3:8 na 2 min, navyše: Stantien - Gábriš na 10 min za nešport. správanie sa, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: D. Konc - Mášik, Višňovský, 1233 divákov.

Hlasy trénerov

Ján Šterbák (tréner Žiliny): „Do polovice zápasu to bolo z našej strany celkom dobré stretnutie, hoci obe mužstvá si vytvorili niekoľko príležitostí. Potom sme dostali nešťastný gól, následne druhý a zle sme sa z toho dostávali. V poslednej tretine sme sa snažili o tlak, ale to sa nám nedarilo. Súper hral dobre v obrane, zachytal mu opäť brankár Hála, ktorému sme v dvoch zápasoch dali iba jeden gól a s tým sa nedá vyhrávať.“

Juraj Jakubík (asistent trénera Trenčína): „Čakalo sa, kto prvý urobí chybu a som rád, že sme to neboli my. Potom sme strelili trochu šťastný gól, pridali sme ďalší a to bol kľúč k nášmu konečnému víťazstvu.“erať.“
(sita)

Servis

Ostatné výsledky 29. kola
Banská Bystrica - Kežmarok 9:2, Poprad - Skalica 3:2p,Košice - Slovan 5:4p, Lipt. Mikuláš - Zvolen 8:1, Žilina - Nitra 5:1.

Ostatné výsledky 11. kola
Nitra - Skalica 5:7, Košice - Banská Bystrica 5:4p, Zvolen - SR „20“ 7:3, Kežmarok - Lipt. Mikuláš 2:4, Slovan - Žilina 3:5.

Ostatné výsledky 12. kola
Skalica - Zvolen 0:6, Lipt. Mikuláš - Nitra 2:1, Poprad - Kežmarok 3:1, Banská Bystrica - Slovan 5:1, Martin - Košice 3:2.

6. Peter Mikuš 14 1 6 7
Za menom sú zápasy, góly, asistencie,body.

1. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  2. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  3. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  2. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  3. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  4. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  5. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  6. Magazín SME Ženy už v predaji
  7. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  8. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?

Pri upratovaní našli staršiu pištoľ

Zbraň spolu s nábojmi našli pri upratovaní bytu po nebohom bratovi v Trenčianskych Tepliciach.

Prví ľudia čakali Trenčianskom kraji v radoch už od šiestej ráno

Sledujeme celoplošné testovanie na Covid-19 a monitorujeme odberné miesta v okresoch Trenčín, Prviedza, Považská Bystrica, Púchov a ostatných okresoch kraja.

„Panenkovský dloubák“? Neriskujem, že zlyhám, hovorí penaltový špecialista Steinecker

Messi, Totti, Cristiano Ronaldo, či Ibrahimovič by mu mohli čistiť kopačky. Peter Steinecker z Hrádku sa za ostatných šesť sezón ani raz nepomýlil pri kopaní pokutového kopu. V súťažných zápasoch ich už zvládol 20 v sérií.