Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky

FUTBAL / V. liga Sever

St. Turá – D. Poruba 3:1 (3:0)
Súboj nováčikov súťaže, v ktorom boli domáci favoritom. Fanúšikovia majú v pamäti zápas týchto súperov. Prvú štvrťhodinu sa na ihrisku nedialo nič, žiadna strela ani šanca. Potom prišla fantastická desaťminútovka pre domácich, v ktorej sa prakticky rozhodlo o výsledku. V 14. min otvoril skóre Magula – 1:0. O minútu bola nastrelená tyč hostí. V 19. min zaútočil Toth a po prihrávke sa lopta dostala k nemu a bolo 2:0. V 23. min Peterkov útok a prihrávku zúžitkoval Sládek – 3:0. Do polčasu hosťom zvonila ešte jedna tyč. Hostia sa prezentovali prakticky iba jednou peknou strelou. Druhý polčas zaostal za úrovňou prvého. V 50. min z nížili hostia Doričkom na 3:1 a do konca zápasu sa už na viac nezmohli. Domáci si mohli vylepšiť skóre, keď ešte nastrelili ďalšiu tyč a pri jednej šance z 5 m netrafili prázdnu bránu. Výsledok zodpovedá priebehu zápasu.
Góly: 14. Magula, 19. Toth, 23. Sládek – 50. Dorička. ŽK: 2-2. Rozhodoval: Kellner, 225 divákov
STARÁ TURÁ: Viskup – Jaroš, Arbecík, Štefík, Kubáň, Toth, Sládek, Borcha, Deng, Magula, Peterka (Gorog, Galbavý)
DOLNÁ PORUBA: Holíček – Kapko, Suchý I., Galko, Uhlárik, Slesarík, Masaryk, Martinák, Tvrdoň, Olej, Suchý T. (Suchý J., Dorička P., Huna)
JAROMÍR ŠTEFÁNIK

Tr. Jastrabie – Oslany 0:2 (0:1)
Domáci sa pustili s vervou do zdatného súpera, avšak po jednej nevýraznej akcii sa hostia ujali vedenia gólom Bártu. Po tomto góle domáci vrhli všetko do útoku, čoho výsledkom bolo veľké množstvo nepremenených šancí. V druhom polčase pokračovala nátlaková hra domácich, avšak hostia z ojedinelého útoku zvýšili svoje vedenie na 0:2. Tento gól prišiel pred koncom zápasu a domácim sa už nepodarilo skorigovať výsledok.
Góly: 17. Bárta, 87. Štálnik T. Hralo sa bez kariet. Rozhodoval: Blažek, 100 divákov
TR. JASTRABIE: Mikloš – Marušinec, Fisher, Fodrek, Halas, Doktor, Jandák, Fabo, Mikušík, Pilathy, Jurčák (Praženec, Glasa)
JÚLIUS GLASA

Nováky – Nová Ves n/V. 0:1 (0:1)
V zápase sa zrodila nezaslúžená prehra domácich. Celý zápas sa niesol v taktickom duchu, hostia hrali tvrdé nakopávané lopty, ktoré domáca obrana s prehľadom odvracala. V 19. min sa dostal do šestnástky hostí Kučerka, bol faulovaný, ale píšťalka rozhodcu sa neozvala. V 36. min po zlom odkope domácich, a následnom centri hlavičku Gábriša domáci brankár chytil. V 44. min po nedorozumení obrany šiel Maráz sám na brankára, ale ten bol opäť na mieste. Druhý polčas začali aktívnejšie hostia a v 50. min trafil Urban do tyče. Najväčšiu šancu zápasu však mali domáci, keď v 73. min Vojtas prekonal brankára hostí, ale Šupka na bránkovej čiare zachránil. Rozhodnutie prišlo v 85. min, keď po dlhom výkope hosťujúceho brankára a nedorozumení domácej obrany s brankárom striedajúci Jambor rozhodol o šťastnom víťazstve hostí.
GÓLY: 85. Jambor, 100 divákov.
NOVÁ VES: Grznár – Gučík, Hujík, Gablech, Šupka, Hanko, Gábriš, Korytina, Maráz, Tuschel, Urban, str: Vráblic, Ondris, Jambor.
(ĽĎ)

Handlová – Podolie 2:1 (1:0)
Futbalisti Handlovej dosiahli v sérii ôsme víťazstvo hoci sa nerodilo ľahko. Už v 4. min skončil center Bilčíka, na hornom brvne a ďalší pokus Uríčeka v 10. min zneškodnil brankár. Na opačnej strane zasiahol proti strele Augustína Chromík. V 18. min získal Baník vedenie Uríčekom po kolmom vysunutí od Černáka. Do prestávky nezúžitkovali dobré možnosti Rendek a Baláž. Vyrovnanie prišlo v 49. min, keď sa Korytina dostal do šestnástky, prihral voľnému Augustínovi a ten prekonal Chromíka. Rozhodnutie o výsledku padlo v 54. min. Brankár netrafil loptu po Gučíkovej malej domov a lopta skončila za bránkovou čiarou. Zo záverečnej dvadsaťminútovej prevahy Baníka sa číslený výsledok nezmenil, hoci príležitosti Rendeka, Černáka, Bilčíka i hosťujúceho Korytinu volali po góloch.
GÓLY: 18. Uríček, 54. vlastný Gučík – 49. Augustín, 120 divákov, R: Monček.
PODOLIE: Vojtech – R. Hrušovský, Gučík, Jurík, M. Hrušovský, Korytina, Červeňanský, Vrábel, Ivana, Bobocký, Augustín.
(IF)

Ladce – Z. Kostoľany 2:0 (1:0)
Zápas začal opatrne, prvú šancu mali v 26. min domáci, ale Majtán trafil žrď. Skóre po samostatnom úniku otvoril v 34. min J. Pagáč. O dve minúty Hudec z troch krokov prestrelil. Úvod druhej časti bol opatrený a mužstvá vyčkávali na chybu súpera, V 70. min E. Pagáč z jedenástich metrov bránu netrafil a z protiútoku J. Váň likvidoval šancu hostí. Súper sa snažil o vyrovnanie, ale v 75. min Majtán z 30 metrov krásnou strelou upravil na 2:0. Zvýšiť mohli E. Mražík a Majtán, ale neuspeli. V nadstavenom čase ešte Janke chytil Hulényimu jedenástku.
Góly: 34. J. Pagáč, 75. Majtán.
(fg)

Ostatné výsledky: Prečín – V. Uherce 3:2 (0:2), Kamenec – Šimonovany 2:1 (1:1), Visolaje – V. Bielice 6:0 (1:0).

1. Kamenec p/Vt. 12 10 0 2 34:12 30 (+9)
2. Handlová 12 9 1 2 37:13 28 (+10)
3. Nová Ves n/V. 12 9 1 2 36:14 28 (+10)
4. Prečín 12 9 1 2 32:15 28 (+7)
5. Ladce 12 5 3 4 14:12 18 (-3)
6. Tr. Jastrabie 12 5 1 6 20:23 16 (-5)
7. Oslany 12 5 1 6 14:20 16 (-2)
8. Visolaje 12 5 0 7 25:19 15 (-3)