Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

FUTBAL / IV. liga SZ

Piešťany – Trenč. Stankovce 0:0
Aktívnejšie začali podľa očakávania domáci. Už v 10. min šiel sám na bránkuBábsky, keď ho dobre vysunul Kukuč, jeho strelu brankár skvele kryl. Akoby tento moment Piešťany položil, už nedokázali za celý zápas haška v bráne hostí ohroziť. Výnimkou bola 35. min, keď Žamba svoju príležitosť spálil. Hostia si nevedeli poradiť s dobre hrajúcou defenzívou Piešťan, kde dominoval urastený Kardoš. V záverečnej desaťminútovke z tlaku domácich stojí za zmienku prudká strela Sýkoru, letela však nad bránku Bošian.
Rozhodoval Lerint, ŽK: 24. Sýkora, 56. dadík, 85. Krajčovič – 22.
TRENČ. STANKOVCE: Haško – Ježík, Barčiak, P. Bulko. Žúži (64. Tomašák),, Basila, Sedláček (86. R. Bulko), Koprivňanský, Breznický (60. Záhumenský), Minaroviech, Navrátil. Tréner Roman Pevný.
(STEF)

Senica - Častkovce 1:0 (1:0)
V súboji prvých dvoch mužstiev tabuľky sa hralo prakticky o šesť bodov. Už v prvej minúte sa do šance dostával Ricardo da Silva, no neuspel. Domáci od začiatku mali hru jasne pod kontrolou, ich tlak bol značný a hostia sa Trančíkovi pripomenuli iba propagačnou strelou Madra. Strela Bonča nemala presnosť, no o chvíľu po jeho centri „oprel“ Ricardo loptu hlavou o ľavu tyč Kukučkovej brány. O minútu po rohu zaváhal v šanci Závaterník a prudká strela Mihála išla nad. Hostia s čistým kontom vydržali do 21. min., kedy Pospíšil prihral Feríkovi a jeho dlhý, no presný center poslal Richard Hejčík hlavou do siete - 1:0. Hostia potom aj sériou taktických, no nepríjemných faulov otupili domáci tlak. Zvýšiť mohol v 35. min. Mihál, netrafil však dobre Hejčíkovú prihrávku. Do druhého polčasu však prišlo akoby iné mužstvo Častkoviec. Najskôr po centri Bonča v šanci odskočila lopta Závaterníkovi, potom však hostia nepríjemne zatápali pred Trančíkom. Ostrovského strela bola nepresná, nepríjemný bol center Madra, ktorý našťastie pre domácich nikto netrafil. V 55. min. trestný kop Gaža vytlačil Trančík na roh a v 64. min. mal po chybe domácej obrany Madro super šancu na vyrovnanie, no Trančík bol skvelý. Domácich prebrala až gólová hlavička Hejčíka, ktorú obrana hostí odvrátila z bránkovej čiary a trestný kop Čvirika, ktorý v 71. min. Kukučka končekmi prstov vytlačil na brvno a roh. O ďalšiu minútu zakončil skvelé sólo Ricarda da Silvu strelou tesne vedľa brány. Domáci si vydýchli aj v 82. min., kedy po Čvirikovom zaváhaní sa v ďalšej šanci ocitol M. Rusnák, jeho strela išla vysoko nad. Z protiútoku sa trojica domácich dostala do prečíslenia, no Hejčík zaváhal s prihrávkou na voľného Ricarda. Domáci napokon svoje vedenie udržali a po záverečnom hvizde slabého rozhodcu Meluša si všetci s úľavou vydýchly.
Gól: 21. Hejčík. Pred 550 divákmi rozhodovali R. Meluš - M. Čulák, M. Mokoš. ŽK 1:2 (Čvirik - Hikel, M. Rusnák).
ČASTKOVCE: Kukučka - Šorec, L. Rusnák, Hevier, Šmelko, Gažo (64. Hikel), Némethy, M. Rusnák, Čechvala (69. Hošek), Madro, Ostrovský (82. Kostelan), tréner K. Prno.
JOZEF KOMORNÝ

Partizánske - Bánovce 1:4 (1:3)
V susedskom derby sa hostia už v 4. min ujali vedenia, keď po Petrušovom priamom kope z pravej strany sa lopta dostala na vzdialenejšiu žrď k Božikovi, ktorý hlavou nedal Bulákovi šancu. V 15. min. Bulák zázračne vytlačil Masarovičovu hlavičku z 12 metrov k pravej žrdi, aby následne hlavný arbiter ukázal na biely bod po Smolinského kontakte s Petrušom v rohu šestnástky. A z nariadeného pokutového kopu Petruš s prehľadom trafil dolný pravý kút domácej bránky. V 43. min. sa dočkali aj domáci, keď sa obranou hostí prehnal Patrik Valuch a povedľa Bohunského znížil na 1:2. Ubehli však dve minúty, keď Poštrk tečovanou strelou spoza šestnástky uzavrel prvý polčas na 1:3. V 70. min. Paulovič z 20 metrov trafil po zemi pravý dolný roh domácej bránky a Spartak viedol už 1:4. A Bánovčania bezpečne kontrolovali vývoj stretnutia až do jeho konca.
Góly: 43. P. Valuch – 4. Božik, 15. Petruš (11 m), 45. Poštrk, 70. Paulovič. R Kováč, 250 divákov. ŽK: Latečka, Smolinský, Drábek –Božik, Malina.
SPARTAK: Bohunský – Poštrk (83. Gieci), Božik, Valach, Filin (69. Hrabal), Malina, Halaška, Petruš (57. E. Hrnčár), Medera, Masarovič, Paulovič, tréner: P. Ančic.

Chynorany - N. Dubnica 1:7 (1:4)
Gólový ohňostroj - aj tak by sa dal nazvať zápas Chynorany –N. Dubnica. Hostia prevzali zápas do svojich rúk hneď od začiatku a skóre otvoril už v 10. min hetrikovský strelec zápasu Fabian. Až na jedno zaváhanie v 26. min. keď P. Maťavka doťahoval na 1:3 patril celý zápas hosťom. Spolu nastrieľali súperovi sedem gólov, z toho jeden bol vlastný od hráča Ondrejkoviča. Dubničania si po dobrom výkone zaslúžene odniesli domov tri body.
Góly: 26. Maťavka - 10., 24. a 39 (11 m) Fabian, 15. Maník, 69. Palček, 80. vlastný (Ondrejkovič), 89. Hanták. R Macháček, 150 divákov.

Brezová pod Bradlom – Nitrianske Pravno 3:0 (1:0)
Zápas sa začal v dobrom tempe a útoky sa striedali na obidvoch stranách. Územná prevaha bola však na strane domácich, len v zakončení im chýbal pokoj. Prvú väčšiu šancu mal v 24. min. J. Potúček po vysunutí Gundom, ale strieľal vedľa. V 27. min. Gunda z vyloženej pozície trafil len nohy hosťujúceho brankára a v 29. min. strelu Petráša vyrazil opäť brankár Kaman. V 33. min. Beňa po rohu Gundu mieril vedľa. Ani Pavlovičove väčšinou ďalekonosné pokusy cieľ nenachádzali. V 37.min. strieľal tvrdo Koprda, ale brankár bol pripravený, opakovaná strela Beňu trafila spoluhráča Pavlíka. V 44. po centri Gundu hlavičku Pavlíka na bránkovej čiare odvrátil Kaman. Až v 45. min. to Brezovej vyšlo, keď center Gundu jemne pohladil hlavou Petráš – 1:0. V 57. min. Pavlovič pekne vysunul Beňu, ktorý si vychutnal obranu hostí a s prehľadom zvýšil po zemi na 2:0. V týchto chvíľach robil hosťom problémy najmä rýchlonohý Pavlík, ale k úspechu to neviedlo. V 69. min. po rohu nedal ani Gunda, najprv nohou a o chvíľu z ďalšej akcie ani hlavou. V 72. min. ideálny center J. Potúčka nepremenil hlavou Koprda. Tu už mal Bradlan Brezová až drvivú prevahu, ktorej hostia len s námahou odolávali. V 75. min. Beňa bombou trafil ľavú žrď a v 81. min. Pavlovič hlavičkoval do rúk brankára. V 83. min. Benko strieľal tesne vedľa. V 86. min. Petráš poslal do gólovej šance Pavloviča, ale ten netrafil bránu hostí. V 87. min. sa uvoľnil striedajúci Michal Potúček a strelou po tráve nedal brankárovi šancu – 3:0.
Góly: Ján Petráš, Jozef Beňa. Rozhodovali: Volf – Mlinkovics, Tomčík. Delegát Kuchara. ŽK 1 – 3. 200 divákov.
Brezová pod Bradlom: Fišan – Benko, Gunda (79. Duška), Miča, Pavlovič, Šarudi, Pavlík, J. Potúček ml (84. M. Potúček), Petráš, Koprda, Beňa (88.Nosko). Tréner Jaroslav Potúček
Ľuboš Barbírik

Ostatné výsledky: Kanianka – Skalica 4:0 (3:0), Hrnčiarovce – Bošany 1:1 (1:1), Solčany – Borčice 2:1 (0:0)

8. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  9. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  10. Zelená Bratislava
  1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Rekonštrukcia historickej budovy Strážnica na Bradle je ukončená

Rekonštrukciu historickej budovy Strážnice, ktorá sa nachádza na Bradle pri Mohyle Milana Rastislava Štefánika, ukončili a odovzdali nájomcovi.

V autobuse sa viezlo osem ľudí, hasiči z osobného vozidla vyslobodili jednu osobu.

Na diaľničnom privádzači sa zrazil autobus s osobným autom

Hasiči z Dubnice nad Váhom a Trenčína zasahovali pri dopravnej nehode na diaľničnom privádzači v Ilave.

Trenčianska župa je čoraz viac eko, spolupracuje už aj so včelármi

Cieľom spoločného memoranda je podpora oblasti environmentálnej výchovy, zlepšovanie stavu životného prostredia na území kraja či spoločná realizácia projektov.