Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky

FUTBAL / Majstrovstvá oblasti

Tr. Teplice – Kočovce 3:0 (1:0)
V poslednom jesennom domácom zápase privítali teplickí chlapci zo samého chvosta tabuľky a už v 14. min po centrovanej lopte zblízka vsietil vedúci gól Haško. Domáci futbalisti sa snažili hrať aj naďalej pekný futbal. V 30. min mohli zvýšiť z pokutového kopu, ale tradičnému strelcovi jedenástok Hantákovi vyrazil umiestnenú strelu hosťujúci brankár. Do polčasu to už bol len súboj domácich útočníkov s hosťujúcou obranou. Ale na výsledku sa už nič nezmenilo. Do druhého polčasu Tepličania nastúpili s dvoma zmenami a striedajúci Novotka po centri hlavou zvýšil na 2:0. O pár minút sa situácia opakovala, ale na jej konci bol s chuťou hrajúci Haško, ktorý upravil na konečných 3:0.
Góly: Haško 2, Novotka. Rozhodoval: Bulko, 150 divákov. ŽK: 2:2. Tréner: Mrázik Rudolf.
Tr. Teplice: Šlesár – Urban, Ondrejík (45. Mitický), Krivda P., Krivda T., Janík, Hanták (45. Novotka), Drobný, Haško, Švikruha (65. Stiksa).
Rudolf Mrázik

Trenčianska Teplá – Melčice-Lieskové 5:1 (3:0)
V atraktívnom hracom dni pre túto súťaž – t.j. sobotu nastúpili domáci futbalisti s úmyslom zaknihovať víťazstvo v poslednom domácom zápase na jeseň. Melčičania, ale v prvých minútach zápasu naznačili, že nechcú byť odovzdaným súperom a ich dve vyložené tutovky zázračne zneškodnil Kováčik. Domácim našťastie netrvalo dlho, aby sa spamätali z úvodného šoku a Kováčik ukázal, že sa vie aktívne zapojiť do hry, keď z dlhého výkopu v 3. min Martinus otvoril skóre na 1:0. O minútu bolo už 2:0 po peknej akcií, ktorú zakončil Marušinec. Potom sa hra upokojila a ojedinelé šance domáci nevyužili. Až v 30. min o hlavu nižší Blaho prehlavičkoval hosťujúceho brankára a zvýšil na 3:0, ale musel opustiť ihrisko pre zranenie. Vzápätí Martinus nedal zoči-voči brankárovi. V 40. min po signále z priameho kopu strieľal aktívny Frohn, ale gólman hostí bol na správnom mieste. Začiatok druhého polčasu vyšiel Teplanom a po ideálnej prihrávke Janiša zvyšoval na 4:0 Martinus. Hostia hneď kontrovali a Motyka znížil na 4:1. Ďalšie šance Šuberta, Martinusa a často strieľajúceho Frohna zostali nevyužité. Až v 60. min sa dočkal Frohn a peknou krížnou strelou zvýšil na 5:1. Výsledok zápasu prikrášlil v 88. min na 6:1 hetrikom aktívny Martinus.
Góly: Martinus 3, Frohn, Marušinec - Motyka. ŽK: 0-3. Rozhodoval: Hruda, 130 divákov
PETER ŠVEC

Čachtice – H. Srnie 4:2 (2:1)
Domácim vyšiel úvod stretnutia, keď sa ujali vedenia v 18. sekunde. V 30. min zvýšili na 2:0, hosťom sa podarilo zvýšiť na 2:1 v 44. min. Tak ako vyšiel domácim úvod prvého polčasu, to isté sa podarilo hosťom, keď hneď v 46. min vyrovnali na1:2. V ďalšom priebehu sa hral vyrovnaný futbal, avšak domácim sa podarilo streliť v závere stretnutia dva góly, po ktorých zaslúžene zvíťazili.
Góly: Trebatický O. 2, Trebatický M., Herák. ŽK: 2-2 ČK: 0-1. Rozhodoval: Mrázik, 100 divákov.
MARIÁN HALÁK

Bošáca – Selec 2:2 (2:2)
Úroveň zápasu bola veľmi slabá. Hostia sa ujali vedenia v 18. min, keď po zlej rozohrávke brankára na obrancu, ktorý sa pošmykol dal vedúci gól Puček. V 40. min domáci vyrovnali, keď strelu Ochodníckeho domáci brankár vyrazil a nabiehajúci Kostelan vyrovnal na 1:1. V tej istej minúte Ochodnícky po samostatnom úniku povedľa vybiehajúceho brankára sa domáci ujali vedenia – 2:1. Domáci sa dlho netešili, keď hostia o dve minúty vyrovnali krížnou strelou asi z 30 m, ktorá preskočila domáceho brankára. Druhý polčas sa hralo na oboch stranách veľmi nervózne a hra bola často kúskovaná faulami. Tento zápas sa hral v sobotu, ale v nedeľu na pravé poludnie sa hral dorastenecký zápas (Bošáca – D. Srnie 4:2), ktorý mal omnoho lepšiu úroveň a jeho priebeh sledovalo veľmi spokojných 150 divákov.
Góly: Kostelan, Ochodnícky – Púček B., Ondriška P. ŽK: 1-4 ČK: 1-1. Rozhodoval: Podhradský, 150 divákov
VLADIMÍR KOZÁČEK

V. Hradná – Soblahov 2:3

Dubodiel – Chocholná-Velčice 3:2 (2:0)
Góly: Červený, Knoll, Hostačný P. – Tuharský J., Lukša. ŽK: 3-1. Rozhodoval: Šálek, 100 divákov STANISLAV DOKTOR

H. Súča – Tr. Turná 2:1 (1:1)
Hostia z Tr. Turnej sa pred zápasom netajili tým, že si prišli po tri body. Opak bol však pravdou. Aj vo svojom treťom vystúpení na pôde H. Súče prehrali. Stará hornosúčanská bolesť – premieňanie gólových šancí sa opäť ukázala. Už do polčasu mohli domáci rozhodnúť o svojom víťazstve, keď svoje príležitosti nedotiahli do gólového efektu. Už v 9. min sa ocitol Bartek sám pred brankárom Chochlíkom a ten vyrazil loptu na roh. Bežala 20. min, na hranici 16tky sa uvoľnil Chorvát P. a umiestnenou strelou otvoril skóre na 0:1. V týchto fázach zápasu boli hostia lepším mužstvom, ale vďaka obetavosti domácej obrany a brankára neinkasovali ďalšie góly. V 35. min sa ocitol Sedláček sám pred Chochlíkom, ale zakončil len do rúk brankára, ale už o minútu sa pískala penalta po faule na tohto hráča. Loptu si postavil Kučerák, ale brankár hostí vyrazil strelu na roh. V 38. min sa dočkali domáci, keď po trestnom kope Kučeráka si spracoval loptu a umiestnenou strelou vyrovnal na 1:1. V 39. min mohol domácich posunúť do vedenia, ale bránu hostí minul. V tejto 5minútovke mali domáci smolu a hostia šťastie. Druhý polčas začali domáci vo veľkom štýle, pritlačili hostí k ich bráne, bežala 53. min, Chlebana uličkou našiel Barteka a ten obstrelil brankára hostí a ako sa neskôr ukázalo, bol to i víťazný gól domácich. V 56. min sa ocitol Sedláček sám pred Chochlíkom, ale už nemal dostatok síl na zakončenie. Hostia sa pokúšali ešte niečo s výsledkom urobiť, nebezpečné boli hlavne dlhé auty Hasenoviča, ale domáca obrana stála na pevných nohách a v bráne Pekárek, ktorý skutočne mužstvo podržal. Dobre zahrali mladíci Zemanovič a Machara Marek, ktorí boli prakticky neomylní a tak po záverečnom hvizde rozhodcu sa mohli domáci spolu s fanúšikmi tešiť z víťazstva nad kvalitným súperom, ktorému to v Hornej Súči nejde. „Možno nabudúce.“
Góly: Sedláček, Bartek– Chorvát P. ŽK: 2-3. Rozhodoval: Ševčík, 250 divákov
LADISLAV ŠTEFÁNEK

Ľuborča – Kálnica 0:0
Na sviatok Všetkých svätých sa hral v Ľuborči futbal, ktorý skôr pripomínal priateľské stretnutie. Domáci mali síce počas celého priebehu územnú prevahu, ale ich prejav bol bez nasadenia a myšlienky. Vypracovali si iba zopár príležitostí, ktoré však zlikvidoval pozorný brankár. Hostia, ktorí sa zamerali na pozornú defenzívu sa prezentovali sympatickou hrou v poli, ale domácu bránu ohrozili iba raz. Proti bezzubým domácim to však stačilo na bezgólovú remízu a domov si odvážajú cenný bod. Rozhodoval: Koprivňanský, 100 divákov