Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

FUTBAL / V. liga Sever

Stará Turá – Z. Kostoľany 0:3 (0:1)
V poslednom domácom zápase sa čakalo povinné víťazstvo, inak hrozilo prezimovanie na dne tabuľky. V priemernom prvom polčase mali domáci stálu prevahu v poli, ale skórovať sa im nepodarilo, lebo nepremenili šance. V 7. min sa pekne uvoľnil po prihrávke domáci Ďurec, ale z hranice 16tky netrafil bránu. V 19. min mal ten istý hráč šancu, ale gólman hostí zachránil. V 21. min strela Totha iba tesne minula žrď hostí. Zatiaľ inak neškodní hostia udreli v 43. min, keď po nastrelení brvna odrazenú loptu dorazil do siete hlavičkou Mokoš – 0:1.
Druhý polčas sa vydaril hosťom. Domáci síce pritlačili hostí pred ich 16tku v snahe čo najskôr vyrovnať, ale obrana hostí odolávala a brankár zneškodnil aké-také šance. Hostia využívali možnosti na protiútoky do otvorenej obrany. V 68. min sa im jeden podaril, keď Litaj zvýšil na 0:2. O dve minúty ten istý hráč si nabehol na center nikým nekrytý a bolo 0:3. V zúfalom tlaku sa domáci už nezmohli na skórovanie a poslednú štvrťhodinu hrali iba s desiatimi, keď sa zranil najlepší hráč Magula a striedania už boli vyčerpané. Hostia ukázali lekciu z efektivity, z minima využili maximum.
Góly: 43. Mokoš, 68., 70. Litaj. ŽK: 1-1. Rozhodoval: Bachratý, 200 divákov
STARÁ TURÁ: Viskup – Jaroš, Arbecík, Štefík, Kubáń, Toth, Sládek, Borcha, Durec, Magula, Peterka (Gorog, Deng, Nemec)
JAROMÍR ŠTEFÁNIK

Tr. Jastrabie – Šimonovany 1:2 (1:0)
Za krásneho jeseného počasia domáci začali náporom, čoho výsledkom bol festival nepremenených šancí. Vedenia sa ujali až v 43. min Fodrekom po krásnej akcií. V druhom polčase pokračovala nátlaková hra domácich, avšak hostia z ojedinelého priameho kopu vyrovnali na 1:1. Po tomto góle domáci vrhli všetku snahu do útoku, čoho výsledkom boli 3 nastrelené tyče. Hostia z ojedinelého protiútoku strhli víťazstvo na svoju stranu.
Góly: 43. Fodrek – 47. Janega, 87. Straka. ŽK: Kompas. Rozhodoval: Markech, 100 divákov.
TR. JASTRABIE: Hruška – Marušinec, Fisher, Beleš, Fodrek, Doktor, Jandák, Pilathy, Mikušík, Glasa, Jurčák (Pavlo)
JÚLIUS GLASA

Nová Ves – Oslany 5:0 (4:0)
Za ideálneho futbalového počasia sa domáci hráči s chuťou pustili do súpera a takmer celý prvý polčas mali loptu na svojich kopačkách. Skóre stretnutia otvoril v 11. min Korytina krížnou strelou z rohu 5ky po prihrávke Gábriša. O niekoľko minút nastrelil spojnicu brvna a žrde Tuschel, ale už v 28. min po pase od Gúčika takmer cez celé ihrisko pridal druhý gól v stretnutí. V 40. min sa Hanko s Gábrišom pohrali s loptou vo vnútri 16tky, čoho výsledkom bol gól Gábriša k žrdi hosťujúcej brány. Hneď z rozohratia ušiel po krídle Jambor a po jeho prízemnom centri Ondris zasunul loptu do siete. V druhom polčase domáci hráči poľavili, ale i tak nepustili hostí do vážnejšej gólovej príležitosti a v 72. min pridal svoj druhý gól Tuschel prudkou strelou z hranicešestnástky.
Góly: 11. Korytina, 28., 78. Tuschel, 40. Gábriš, 41. Ondris. ŽK: Ondris - Kolár. Rozhodoval: Kovačic, 150 divákov
NOVÁ VES: Grznár – Gúčik, Hujík, Gablech, Urban, Hanko, Gábriš, Korytina, Jambor, Ondris, Tuschel (Maraz, Jaroš, Havrlent)
PAVOL PRISTAŠ

Ladce – Podolie 2:0 (0:0)
Prvú šancu na zmenu skóre mal v 14. min E. Mražík, ale z piatich metrov prestrelil bránu. O štyri minúty Červeňanský tesne minul Jankeho bránu. Hra bola vyrvaná, až v 43. min strela K. Mražíka prešla popred celou odkrytou bránou hostí. Z protiútoku mohol dať gól Križák, ale mieril vedľa. V 55. min strelu J. Váňa vytlačil Vojtech s námahou na roh a o tri minúty Ivanovu strelu z jedenástich metrov Janke s problémami kryl. V 60. min dostal Ladce do vedenia z jedenástky za faul E. Pagáč. Tri minúty pred koncom po centri Michala Habánka potvrdil výhru domácich E. Mražík.
Góly: 60. E. Pagáč (11 m), 87. E. Mražík.
Podolie: Vojtech – R. Hrušovský, Bobocký, M. Cagala, M. Hrušovský, Korytina, Červeňanský, Vrábel, Ivana, Križák, Augustín.
(fg)

Nováky – Dolná Poruba 0:3 (0:2)
Najslabší zápas jesene začali domáci aktívnejšie, ale strela Ďuriša v 6. min išla tesne vedľa, v 14. min akciu Zaťka s Ďurišom hostia s námahou odvrátili. Od 20. min boli lepší hostia a už v 21. min sa ujali vedenia, keď strelu T. Suchého brankár vyrazil, ale na dorážku Jozefa Suchého už nestačil. V 23. min zahodil čistú šancu Uhlárik. Hostia zvýšili v 43. min, keď domáca obrana ustupovala pred T. Suchým, až kým nevystrelil a neupravil na 0:2. Druhý polčas bol ešte slabší ako prvý. V 64. min Lutka váhal so strelou až kým ju obrana hostí nezblokovala. V 68. min najlepší hráč domácich Ďuriš vystrelil a brankár s námahou vyboxoval. Skóre uzavrel T. Suchý, ktorý premenil pokutový kop za faul na Oleja.
Góly: 44. 75. (11 m) T. Suchý, 20. Jozef Suchý, R: Magdolen, 100 divákov.
D. PORUBA: Holíček – Kapko, I. Suchý, Uhlárik, Masaryk, Dojrička, Jozef Suchý, Martinák, Šlesárik, Olej, T. Suchý, str. Galko, Struhár, Ján Suchý.
(ĽĎ)

Ostatné výsledky: Visolaje – Handlová 5:3 (3:3), Kamenec p/Vt. – V. Uherce 2:1 (0:0), Prečín - V. Bielice 2:1 (0:0).

1. Nová Ves n/V. 14 11 1 2 44:14 34 (+10)
2. Kamenec p/Vt. 14 11 0 3 38:16 33 (+9)
3. Prečín 14 10 1 3 36:20 31 (+7)
4. Handlová 14 9 1 4 40:21 28 (+10)
5. Ladce 14 6 3 5 16:13 21 (-3)
6. Zem. Kostoľany 14 6 1 7 24:24 19 (+1)
7. Oslany 14 6 1 7 15:25 19 (-2)
8. Visolaje 14 6 0 8 30:25 18 (-3)