Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

FUTBAL / IV. liga SZ

Skalica – N. Dubnica 5:1 (2:0)
V úvode si Skaličania uctili minútou ticha pamiatku Milana Tomíka, dlhoročného hráča, funkcionára a fanúšika klubu. Posledná rozlúčka s ním bude 3.11.2008 o 12.00 hod. na miestnom cintoríne v Skalici. Už v piatej minúte sa domáci ujali vedenia zásluhou Kubíka, ktorý zúžitkoval center Šenka z ľavej strany. Druhý krát sa do listiny strelcov zapísal opäť Kubík po prihrávke Šenka. V 64. minúte mohol Kubík pridať hetrik, ale jeho hlavičku bravúrne zneškodnil Kijačik. Po desiatich minútach sa zmocnil po zlom odkope brankára lopty Šenk, našiel Hlavačku a ten sa nemýlil – 3:0. Hostia znížili v 81. minútezásluhou kapitána Maníka, ktorý preloboval Buzaya. Vzápätí našiel najlepší hráč na ihrisku Šenk hlavu Kubíka a ten zaznamenal hetrik. Skóre zápasu prikrášlil Kucharič trefou z 30 metrov
Góly: 5., 24. a 82. Kubík, 76. Havlačka, 86. Kucharič - 81. Maník, Rozhodoval: Dohál, ŽK: 30. Brezina – 5. Ďuriš, 57. Burdeje, 72. Beňo, ČK: 32. Brezina, 60 divákov
N. Dubnica: Kijačík – Burdeje, Gambrička, Štiffel, Juriga, Ďuriš, Závodný (38. Beňo), Fabián, Friedel (63. Taťko), Palček (69. Tvrdý), Maník
PETER MARTINOVSKÝ

Častkovce – Solčany 3:1 (0:0)
V 16. min samostatný nájazd Kostelana zastavili hostia faulom, ktorý ocenil rozhodca žltou kartou. V 23. min vyskúšal brankára hostí Madro, o minútzu neskôr aj Hošek. V 31. min sa opäť vyznamenal najlepší hráč hostí brankár Lauko, ktorý zneškodnil hlavičku Neméthyo. Nezúžitkované šance domácich potrestali hostia v úvode 2. polčasu, keď sa ujali vedenia gólom Soboňu. Domácich „postavil na nohy“ Gažo, keď ukážkovou strelou z 20 m vymietol šibenicu. O víťazovi sa rozhodlo sa až v závere, keď v 82. min Dálik nepremenil čistu šancu a z protiútoku Madro strelil druhý úspech domácich. V 90. min po centri M. Rusnáka vsietil Madro tretí gól a domácich futbalistov odprevádzali do kabíny zaslúženým potleskom. Pred 200 divákmi rozhodoval Briestenský.
Góly: 51. Gažo, 83. a 90. Madro - 46. Soboňa. ŽK: Gono, Madro, Goga, Dálik, L. Ducký. ČK: L. Ducký v 83. min po druhej ŽK.
Častkovce: Lančarič – Šorec, Hikel, Gono, Šmelko, Gažo, Neméthy, Hošek, Čechvala (55. M. Rusnák), Madro, Kostelan (61. Ostrovský).
PETER HALIENKA

Trenč. Stankovce – Senica 1:0 (0:0)
V stretnutí veľmi dobrej úrovne - zásluhou oboch kolektívov bolo neustále rušno pred oboma brankármi, pričom viac snahy a šancí mal domáci kolektív, ktorý sa spoliehal na rýchle protiútoky . Domáci hrali obetavo, s nadšením a ich oporou bol brankár Tretinár. Jediný gól stretnutia vsietil jeden z najstarších, ale výkonom najlepší hráč - Novák v 49. minúte. Po záverečnom hvizde rozhodcu hostia neuniesli prehru a v priestoroch šatne zdemolovali dvoje dvere. Pred 500 divákmi rozhodoval Janus, ktorý vylúčil hosťom Ricarda da Silvu za úder do tváre protihráča.
Gól: 49. Novák. ŽK: P. Bulko, Breznický, Bartoš, Čvirik.
Tr. Stankovce: Tretinár – Ježík, Barčiak, P.Bulko, Novák, Basila, Sedláček (86. R. Bulko), Koprivňanský, Záhumenský (90. Tomašák), Minaroviech, Navrátil.(59. Breznický).
Senica: Trančík – Bartoš, Ferík, Bíly, Dojčan, Mihál (62. Vach), Čvirik, Pospíšil (68. Joniak), Bajan, Ricardo da Silva, Hejčík.
IVAN ADAMKOVIČ

Bánovce - Brezová p/Br. 1:0 (0:0)
Prvý polčas sa hral iba nezáživný futbal hra sa miestami zbytočne kúskovala. Do druhého polčasu nastúpili domáci s jasným cieľom – strhnúť víťazstvo na svoju stranu a k tomu zodpovedala aj predvedená hra. Bánovce ovládli hru a svojho súpera zatlačili na svoju polovičku. Výsledkom toho bola akcia, v ktorej sa hostia dopustili faulu a kopala sa penalta, ktorú premenil Petruš. Bánovce po tomto góle naďalej tlačili, ale svoje ďalšie vyložené šance už nedokázali využiť. Domáci však napriek tomu v zápase zaslúžene vyhrali.
Gól: 57. Petruš (11 m), Rozhodoval: Majer, 250 divákov.
Bánovce: Bohunský – Poštrk, Hrabal, Valach, Filin, Kozinka, Halaška, Petruš, Medera, Masarovič, Miroslav Pavlovič, striedali Hrnčár, Božik, Malina.
Brezová: Fišan – Benko, Bunda, Miča, Milan Pavlovič, Šarudi, Pavlík, J. Potuček, Petráš, Koprda, Beňa, striedali Šebo, Olačik, M. Potuček.

Ostatné výsledky: Bošany - Partizánske 3:0 (1:0), Borčice – Hrnčiarovce 3:3 (1:1), Nitrianske Pravno – Chynorany 4:0 (3:0), Kanianka – Piešťany 1:3 (0:2).

1. Senica 14 12 0 2 39:5 36 (18)
2. Piešťany 14 9 2 3 30:6 29 (8)
3. Častkovce 14 9 2 3 28:10 29 (5)
4. Bánovce 14 9 1 4 24:12 28 (4)
5. Tr. Stankovce 14 9 1 4 22:13 28 (4)
6. Bošany 14 8 1 5 24:21 25 (1)
7. Borčice 14 6 5 3 24:17 23 (-1)
8. Brezová 14 7 1 6 25:18 22 (4)