Sobota, 16. december, 2017 | Meniny má Albína
HOKEJ SLOVNAFT EXTRALIGA

O prehre Dukly pod Urpínom rozhodla druhá tretina

Trenčín - Žilina 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)

Oba tímy začali po vianočnej pauze opatrne a až s pribúdajúcimi minútami zápas naberal vyššie obrátky.

Brankári na oboch stranách napriek tomu nemali v úvodnej tretine príliš veľa práce. Domácemu Trenčínu pomohlo najmä vylúčenie Kokavca v polovici prvej dvadsaťminútovky, keď zatlačili svojho súpera pred brankára Láníčka. Výsledkom bol otvárací gól stretnutia. Dve sekundy po naskočení potrestaného Žilinčana na ľad prestrelil od modrej čiary hradbu tiel Liška - 1:0. Už o minútu neskôr našiel Valčák vynikajúcou krížnou prihrávkou Juraja Mikuša a mladý bek zvýšil na rozdiel dvoch gólov. V 25. min sa ocitol sám zoči-voči brankárovi súpera Hurtaj, ale neuspel. V nasledujúcich momentoch sa hralo najmä takticky. Domáci sa sústredili na bránenie sľubného náskoku a Žilina akoby vyčkávala na najvhodnejší okamih vedúci ku kontaktnému gólu. Šancu dostala tesne pred druhým odchodom do šatní. Presilovku o dvoch hráčov trvajúcu 56 sekúnd ale nedokázala zužitkovať. Na prelome druhej a tretej tretiny dostala rovnakú výhodu Dukla, ale 77 sekúnd výhody o dvoch hráčov rozdelenej prestávkou na dve časti vďaka prehraným kľúčovým vhadzovaniam nevyužila. V úvode tretej tretiny po peknej kombinácii neuspel domáci Tomík a na druhej strane vychytal Škodu pozorný Kováč. Akúkoľvek snahu hostí o zdramatizovanie záverečných minút zmrazil pri presilovke šťastnou strelou Fatyka. Aj tretí gól domáceho tímu tak zaznamenal obranca.

Góly: 14. J. Liška, 15. J. Mikuš, 58. Fatyka. Vylúčení: 8:8 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška - J. Tvrdoň, Jankovič, 3150 divákov.
(sita)

B. Bystrica - Trenčín 4:0 (0:0, 4:0, 0:0)

Banskobystričania rozhodli o svojom víťazstve v druhej tretine, v ktorej nastrieľali Trenčanom štyri góly.

Za 80 sekúnd od konca 35. do začiatku 37. min prekonali brankára Kováča trikrát. Už v úvodnej časti hry mohol trenčiansky gólman vyťahovať puk z bránky, keby šance zblízka premenili Bulík, Ižvolt a Tománek. Hostia mohli skórovať v presilovkách, no brankár Petrík bezpečne zlikvidoval šance Tomíka a potom Kóňu. Do najväčšej príležitosti sa dostal v 14. min Hurtaj, ktorý si pred Petríkovým betónom neporadil s poskakujúcim pukom. Skóre otvoril až na začiatku druhej tretiny Ižvolt, keď dorazil Češíkovu strelu. Banská Bystrica mala potom miernu prevahu, zblízka sa nepresadil Paľov. Trenčín mohol ťažiť s presilovky piatich proti trom, no za 40 sekúnd Petrík nekapituloval. V 35. min prišiel trest. Buly vyhral Češík a Ižvolt vymietol pravý kút bránky - 2:0. O 13 s neskôr išiel na Kováča Pardavý, Liška ho fauloval, Kováč puk vyrazil a Bulík z dorážky skóroval. Rozhodca však gól neuznal a nariadil trestné strieľanie, ktoré Tománek premenil. Keď sa časomer zastavil na 36:00 bolo už 4.0. Češíkovu prihrávku využil Ižvolt a zavŕšil svoj hetrik. Mohol streliť aj štvrtý gól, ale v 39. min nevyužil sólo. V tretej tretine sa prakticky iba dohrávalo. Banskobystričania si vytvorili rad šancí, no brankár Kováč si v poslednej dvadsaťminútovke udržal čisté konto. Hrozili aj Trenčania, ale rovnako ako Kováč, nepustil za svoj chrbát puk ani Petrík a duel sa tak skončil výsledkom 4:0.

Góly: 22. Ižvolt, 35. Ižvolt, 35. Tománek - z trest. strieľania, 37. Ižvolt. Vylúčení: 8:5 na 2 min, navyše: Mocek (Banská Bystrica) za nešp. správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Gajan, M. Grečko, 3126 divákov.
(sita)

Servis

Výsledky 37. kola (14. 12.)

Trenčín - Poprad 3:2sn (1:2, 0:0, 2:1-0:0, 1:0)
Góly: 2. R. Tomík, 54. R. Tomík (z tr. strieľania), rozhodujúci sam. nájazd R. Tomík - 7. Marcel Haščák, 20. A. Kroták. Vylúčení: 3:6 na 2 min, navyše: Marcel Haščák (Poprad) 10 min za nešport. správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Rudý - M. Orolin, M. Novák, 2580 divákov.

Nitra - Skalica 4:3, Martin - Zvolen 5:4, B. Bystrica - Košice 2:7, Slovan - Žilina 4:3sn, Kežmarok - Lipt. Mikuláš 0:2

Ostatné výsledky 38. kola
Slovan - B. Bystrica 2:1, Zvolen - Skalica 4:2, Nitra - Lipt. Mikuláš 5:2, Kežmarok - Poprad 2:3, Košice - Martin 5:3

Ostatné výsledky 39. kola
Košice - Zvolen 3:4, Martin - Slovan 2:6, Žilina - Kežmarok 3:1, Poprad - Nitra 4:0, Lipt. Mikuláš - Skalica 6:1

40. kolo (nedeľa 4. 1. Trenčín - Martin) sa hralo po uzávierke tohto vydania.

1. Košice 38 24 5 1 8 160:88 83
2. Slovan 37 19 7 2 9 138:94 73
3. Zvolen 37 21 2 4 10 130:98 71
4. L. Mikuláš 37 20 3 3 11 121:100 69
5. Martin 39 17 2 7 13 126:122 62
6. B. Bystrica 38 16 5 2 15 126:113 60
7. Trenčín 37 16 4 3 14 98:92 59
8. Skalica 37 15 5 3 14 119:115 58