Utorok, 21. august, 2018 | Meniny má Jana

Na majstrovstvách kraja v kolkoch súťažili v šiestich kategóriách

V dňoch 10.a 11. januára sa uskutočnili Majstrovstvá Trenčianskeho kraja v kolkoch v Trenčíne, Novom Meste nad Váhom a Pobedime.

V šiestich kategóriách pretekalo celkom 82 hráčov a hráčok, ktorí sa kvalifikovali z majstrovstiev jednotlivých klubov.

Ziskom dvoch zlatých, štyroch strieborných a piatich bronzových medailí sa najúspešnejším klubom stal TKK Trenčín, pred ZKK Nové Mesto nad Váhom, ktoré vybojovalo dve zlaté medaily a MKK Stará Turá so ziskom jednej zlatej a dvoch strieborných medailí. BKK Bánovce nad Bebravou získal po jednej zlatej a bronzovej medaile.

Súťažiaci najmladšej kategórie zápolili v Trenčíne a titul majsterky kraja v spoločnej kategórii dorasteniek a žiačok obhájila Nikolka Pristachová zo ZKK Nové Mesto n/V (531 kolkov). Druhé a tretie miesto si vybojovali hráčky z TKK Trenčín, Johanka Kičinková (516 kolkov) a Terezka Magdolenová (455 kolkov).

V spoločnej kategórii dorastencov a žiakov zvíťazil Andrej Samák z TKK Trenčín (545 kolkov). Na druhom mieste sa umiestnil minuloročný víťaz Peter Nemček z MKK Stará Turá (544 kolkov) a tretí bol Jakub Kičinko z TKK Trenčín (515 kolkov).

V Novom Meste nad Váhom sa stretli ženy, juniorky a juniori. V spoločnej kategórii žien a junioriek zvíťazila vekom ešte juniorka Lenka Hochelová z MKK Stará Turá (532 kolkov). Na druhom mieste skončila Elena Fürstenová (525 kolkov) a na treťom Erika Búliková (519 kolkov). Obidve sú z TKK Trenčín. Medzi juniormi bol najlepší Michal Smatana zo ZKK Nové Mesto nad Váhom (572 kolkov). Druhé miesto obsadil Beno Martin z MKK Stará Turá (563 kolkov) a bronzová priečka patrila Michalovi Papšovi z BKK Bánovce nad Bebravou (554 kolkov).

Muži bojovali o titul majstra kraja v Pobedime. Najviac sa darilo hráčom TKK Trenčín, ktorí obsadili prvé štyri miesta. Majstrom kraja sa stal Eduard Varga (615 kolkov), striebro si vybojoval Marek Chrenko (585 kolkov) a bronz Jozef Búlik (582 kolkov).
Seniori nad 50 rokov si zmerali sily 11. januára v Trenčíne. Zvíťazil Július Bročko z BKK Bánovce nad Bebravou (560 kolkov). Na druhom mieste sa umiestnil Štefan Guštara z TKK Trenčín (528 kolkov) a tretí skončil Ján Mydla z toho istého (527 kolkov).

1. Prečo kupovať first moment na exotické destinácie už teraz?
  8. Zákazníkov sme odmenili darčekmi v hodnote 250 000 €
  9. Robila som domáci džem z ovocia z Kauflandu. Ako to dopadlo?

Cykloautobusy môžete využívať do konca prázdnin

Cykloautobusy už pred vrcholom sezóny prekonali minuloročný počet prevezených cyklistov. Na spoznávanie krás kraja zo sedla bicykla ich môžete využiť aj v posledných dňoch letných prázdnin.

Do duálneho vzdelávania sa v kraji zapojí 304 prvákov

Najväčší záujem v duálnom vzdelávaní je o študijný odbor mechanik nastavovač, mechanik - mechatronik a mechanik strojov a zariadení.

Učiteľa Slovenska vyberá aj hlavná školská inšpektorka

Nabrali odvahu a dali o sebe a o svojej práci vedieť! 100 pedagógov sa zapojilo do 1. ročníka súťaže Učiteľ Slovenska, ktorú organizuje Komenského inštitút a Živica.

Pred novomestskou poštou zhorelo 20. augusta osobné auto Seat. Zničené staršie vozidlo poputuje pravdepodobne priamo do šrotu.