Prestávka Dukle nepomohla, utŕžila ďalšie tri prehry

Trenčín - Skalica 3:8 (2:4, 1:2, 0:2)

Už v úvodných sekundách sa rútil na domácu bránku Zálešák, ale Kováč tento i zopár ďalších nájazdov hostí zneškodnil.

Keď navyše v 3. min Trefný od modrej využil presilovku, zdalo sa, že Trenčín bude mať v zápase navrch. No Skaličania sa otriasli a súpera v ďalšom priebehu dokonale „osprchovali“ poriadne mrazivou nádielkou. V 8. min vyrovnal po nakorčuľovaní si až pred brankára bekhendom J. Mikúš, o tri minúty zakončil bleskovú presilovkovú kombináciu na jeden dotyk R. Školiak a o ďalšiu poldruha minútu ten istý hráč znovu v presilovke po skrumáži prehodil domáceho gólmana - 1:3. Tento zvrat museli Trenčania rozdýchať počas oddychový času a zdalo sa, že aj šťastie im pomôže k návratu do hry, keď v 17. min puk odrazený od bočného mantinelu pred bránku pohotovo poslal do siete Radulay. Štyridsať sekúnd pred prvou sirénou však pred bránkou zle pokrytý Zálešák tečom zvýšil skalický náskok. Domácim nepomohla ani výmena brankárov pred druhou tretinou, pretože gólostroj Záhorákov sa nezasekol. V 24. min stratil domáci zadák puk na vlastnej modrej čiare a Kutálek nemal problém so zakončením nájazdu. O 30 sekúnd J. Mikúš exportným švihom od modrej zavesil pod hornú žŕdku a v 27. min mal výhodu trestného strieľania Pálffy - ten však Hálu preľstiť nedokázal. Hektické dianie sa potom konečne upokojilo, pretože karty už boli rozdané. Zaskočení Trenčania v závere prostrednej časti aspoň skorigovali hrozivé skóre, keď v presilovke Paroulek pretlačil puk do bránky. O víťazovi duelu však už bolo rozhodnuté, navyše v 47. min Ďurák pridal siedmy skalický presný zásah. V 52. min René Školiak strelou do odkrytej časti bránky zavŕšil svoj hetrik a uzavrel skóre jednoznačného duelu.

Góly: 3. Trefný, 17. Radulay, 37. Paroulek - 8. J. Mikúš, 11. a 12. R. Školiak, 20. Zálešák, 24. Kutálek, 25. J. Mikúš, 47. Ďurák, 52. R. Školiak. Vylúčení: 7:6 na 2 min, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Horínek, Tvrdoň, 2770 divákov
(sita)

Zvolen - Trenčín 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)

V komornej atmosfére sa hral vo Zvolene svižný hokej.

V prvej tretine sa presadili domáci, keď sa v 5. min natlačil pred trenčiansku bránku Dubec, Kováč puk iba vyrazil a mládežnícky reprezentant Tatar z dorážky nezaváhal - 1:0. O dve minúty neskôr šli hráči HKm do dvojgólového vedenia. Opäť sa presadil tretí domáci útok, keď spoza bránky Dubec prihral Turekovi, ktorý pri pravej žrdi mieril presne - 2:0. Potom prišli veľké šance hostí, Gabriš strieľal spoza kruhu do hornej žŕdky, Radulay sa nepresadil pred Murínom zblízka a rovnako nepochodil v 17. min ani Markovič v dvoch šanciach pred Murínom. V druhej tretine boli Trenčania lepším mužstvom, no presadili sa iba v oslabení, keď im vyšlo prečíslenie. Kútny našiel z ľavej strany Parouleka, ktorý v 26. min zblízka znížil - 2:1. Zvolenčania potom nevyužili ďalšiu presilovku. Z trestnej lavice naopak naskočil Homer, ktorý sa v 31. min rútil sám na brankára Murína, ale trafil iba žŕdku. Tá potom zvonila aj na opačnej strane po strele Hvilu, no presadil sa až v 36. min Sivák, keď trenčiansky gólman mal zakrytý výhľad a autor gólu na tretí pokus dostal puk tam, kam patrí - 3:1. V závere druhej tretiny nevyužili hostia 48-sekundovú presilovku o dvoch hráčov. Zvolenčania si víťazstvo poistili v 42. min, Barinkovu prihrávku tečoval Štrba - 4:1. Trenčania už na zvrat nemali sily.

Góly: 5. Tatar, 7. F. Turek, 36. Sivák, 42. Štrba - 26. Paroulek. Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Ország - Kalina, Smrek, 1001 divákov
(sita)

Trenčín - Košice 2:4 (1:0, 0:3, 1:1)

Pred slabou návštevou a pred televíznymi kamerami sa domáci potrebovali rehabilitovať za neúspešné výsledky v nadstavbe, no proti lídrovi to nemali mať jednoduché.

V prvej tretine hra nemala kvalitatívne príliš vysokú úroveň, súperi sa dlho rozbiehali a hoci im bojovnosť nechýbala, dramatických situácií pred bránkami príliš veľa nebolo. Trenčín sa ujal vedenia v 15. min počas presilovky, keď Kudělkovu vysokú strelu od modrej čiary tečoval v zhluku hráčov Gábriš. Hostia sa snažili často strieľať, no Hála v domácej bránke bol pozorný a pomáhalo mu aj šťastie. Aj po prvej zmene strán prevládala na klzisku väčšinou bojovnosť. Hoci sa oba celky snažili aj o kombinačné útočné akcie, niekoľko dobrých šancí zlikvidovali brankári na oboch stranách. Obrat skóre prišiel v polovici druhej tretiny, kedy mali Košice výhodu presilovky o dvoch hráčov a dokázali dvakrát skórovať. Najskôr Kledrowetz nekompromisne zavesil strelou spoza kruhov a onedlho Tomáš Slovák nevídanou delovkou od pravého mantinelu vymietol v trenčianskej bránke všetky pavučiny. Po druhej prestávke východniari ešte zvýšili svoj náskok, keď po Húževkovej strele puk prepadol Hálovi za chrbát a zastavil sa až za bránkovou čiarou. Trenčín však napriek nepriaznivému vývoju nepodľahol depresii a v hokejovo najkvalitnejšej a najzaujímavejšej tretej tretine sa na svojho súpera vyrútil s nátlakovou ofenzívnou hrou. Chovan od modrej napálil do žŕdky a v 50. min znížil Haščák, ktorý sa šikovne uvoľnil a spomedzi kruhov prestrelil Lipovského. Nesmierna dravosť a vôľa po vyrovnaní však už ovocie nepriniesli, naopak, 50 sekúnd pred koncom ušiel hosťujúci Kopecký a sólo zakončil gólom. Nespokojnosť domácich divákov s prehrou sa tentoraz pre niekoľko sporných verdiktov obrátila na rozhodcov.

Góly: 15. Gábriš, 50. Marek Haščák - 33. Kledrowetz, 35. T. Slovák, 39. Húževka, 60. J. Kopecký. Vylúčení: 7:8 na 2 min, navyše: Nedorost a Haščák (obaja Trenčín) na 10 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Mášik, M. Novák, 1620 divákov
DUKLA: Hála - Martin Chovan, Homer, Kudělka, Gabriš, J. Mikuš, V. Urban - A. Nedorost, Kóňa, V. Nemec - Markovič, Trochta, Paroulek - Radulay, Marek Haščák, Kútny.
(sita)

Servis

Výsledky B4 (3. 2.)
SR „20“ - Žilina 2:4, Martin - Poprad 3:2, Ban. Bystrica - Nitra 4:1.

Výsledky B5 (6. 2.)
Poprad - Ban. Bystrica 5:3, Žilina - Martin 4:2, Kežmarok - SR „20“ 6:2

Výsledky B6 (8. 2.)
Martin - Kežmarok 8:2, Ban. Bystrica - Žilina 5:1, Nitra - Poprad 2:1sn

Výsledky A4/B7 (10. 2.)
Košice - Lipt. Mikuláš 3:1, Slovan - Zvolen 4:0, Žilina - Nitra 5:1, Kežmarok - Ban. Bystrica 2:7, SR „20“ - Martin 1:5

Výsledky A5/B8 (13. 2.)
Lipt. Mikuláš - Slovan 5:4, Skalica - Košice 5:4sn, SR „20“ - Ban. Bystrica 3:6, Kežmarok - Nitra 4:1, Žilina - Poprad 5:0

Výsledky A6/B9 (13. 2.)
Skalica - Slovan 2:5, Lipt. Mikuláš - Zvolen 2:4, Poprad - Kežmarok 1:4, Nitra - SR „20“ 7:4, Ban. Bystrica - Martin 3:2

1. Košice 52 34 6 2 10 217:122 116
2. Slovan 52 28 10 3 11 202:134 107
3. Skalica 52 25 7 3 17 184:155 92
4. Zvolen 52 27 2 5 18 169:146 90
5. L. Mikuláš 52 26 4 3 19 165:154 89
6. Trenčín 52 21 5 5 21 145:147 78

7. B. Bystrica 54 26 5 3 20 185:157 91
8. Martin 53 24 4 8 17 184:159 88