Piatok, 27. máj, 2022 | Meniny má Iveta

Dôležité bolo vyhrať prvý zápas jarnej časti

Zverenci trénera Galáda prvý jarný majstrovský zápas nezačali podľa svojich predstáv.

Kombinácie nevychádzali a futbalisti zo Zemplína im niekoľkokrát kontrovali, najskôr Jevľanovom a v 12. min Adamom, ktorý loptu z priameho kopu vyslal vedľa. Hostia vedeli, že sa nemôžu dostať pod tlak súpera.
V drese AS mala premiéru trojica hráčov – Čirik, Ereros a Ševela Diváci videli zápas dvoch zdatných súperov, pomýšľajúcich na postup do Corgoň ligy. Už v 19. min po rohovom kope trenčiansky Depetris nedokázal využiť streleckú príležitosť. Na druhej strane Adam s Uhľárom útočnými tykadlami ohrozili bránu trenčianskeho Volešáka. Po štandardnej situácii radosť do vlastných radov zabezpečil v 21. min Gergel prvým gólom 1:0. Zdalo sa, že na domácich kopačkách bude viac rýchlej hry.

O šesť minút neskôr legionár Jevľanov po hrubej chybe domácich trestal vyrovnávajúcim gólom 1:1. „Ofuky“ na trávniku robila domáca dvojica rýchlych hráčov Ereros a Depetris. Ten po kombinačnej akcii dostal AS do vedenia (3:2) a v 40. min aktívne hrajúci Gergel asi z 25 metrov tretím gólom prekvapil michalovského Ferenca.

Po dvoch minútach hry (47. min) v druhom polčase Adam nedal šancu brankárovi Trenčína, keď znížil na 3:2. Domáci hráči zmobilizovali sily. Po prekvapujúcom góle sa nevzdali, rozohrali aktívnejšiu „partiu“ po celej šírke ihriska. Hrali s prehľadom a po priamom kope kapitána Trenčína Knappa v 58. min, rýchly Križko hlavou loptu presne umiestnil za chrbát michalovského brankára.

Réžiu hry po štvrtom góle prevzala do svojich rúk partia „červených“ a v 65. min krásnou hlavičkou zvýšil a premiérový gól v drese Trenčína vsietil Čirik, ktorý konto súpera zaťažil piatym gólom. V záverečných minútach Trenčania hrali s prehľadom a na istotu. O sedem minút neskôr dvadsaťjeden ročný David Depetris po presnej Kanppovej prihrávke spečatil výsledok na konečných 6:2.

Góly: 24. a 41. Gergel, 33. a 73. Depetris, 58. Križko, 64. Čirik - 31. Jevľavov, 47. Marián Adam. Žlté karty: Križko – Jevľanov. Pred 1027 divákmi rozhodovali Eperješi, Benko a Ádám.

AS: Volešák – Klešík, Križko, Ševela, Peciar – Gergel, Knapp, Lukšík, Čirik (77. Bubenko) – Depetris (81. Kubík), Ereros (64. Hlohovský).

Povedali na tlačovke

Mikuláš Komanický, Zemplín Michalovce: „Kto nebol na tomto zápase, tak si povie, že Trenčín bil Michalovce, ako žito. Hrali sme bez štyroch hráčov základnej zostavy. V obrane nám chýbali Krakovský s Kovalíkom. Robili sme naivné chyby. Trenčína sme sa zľakli. V druhom polčase sme nebránili. Po vlastných chybách sme sa položili a vysoko prehrali.“

Ivan Galád, AS Trenčín: „Dôležité bolo vyhrať doma prvý majstrovský zápas. Som rád, že sa to podarilo, ale výsledok nezodpovedá priebehu hry. Hrali sme proti veľmi kvalitnému súperovi. Našim hráčom želám, aby sa im darilo a na sebe pracovali. Dokázali zvládnuť aj tie situácie, ktoré nás očakávajú, ešte prídu. Mám s tým skúsenosť, viem o čom hovorím!“

Ostatné výsledky 20. kola: Inter - Šaľa 1:0, Ružomberok B - Rim. Sobota 0:0, Lučenec - Prievidza 2:0, Podbrezová - Košice B 2:0, Dun. Streda B - Humenné 0:1

1. Inter 19 10 7 2 32:13 37
2. Rim. Sobota 19 10 5 4 23:13 35
3. Trenčín 19 10 4 5 44:23 34
4. Podbrezová 19 10 4 5 26:13 34
5. Šaľa 19 9 4 6 25:17 31
6. Michalovce 19 9 3 7 32:27 30
7. Lučenec 19 7 6 6 28:27 27
8. Humenné 19 7 3 9 19:28 24