Pondelok, 23. november, 2020 | Meniny má KlementKrížovkyKrížovky

FUTBAL / III. liga

Dubnica B – Lednické Rovne 5:1 (3:1)
Úvodná polhodina bola pre obe mužstvá zoznamovacia po dlhej prestávke. Hralo sa v strede ihriska bez gólových šancí. V 28. min podcenil Kováč Gorelkovu strelu z 25 metrov a lopta mu prekĺzla cez ruky do siete. O dve minúty podbehol Nosek loptu a Prekop po samostatnej akcii strelou od žrde vyrovnal. Uplynuli dve minúty, keď obrana hostí nechala Tubonemiho neobsadeného pri trestnom kope Vlaska a africký legionár hlavou pohodlne skóroval. Ten istý hráč sa v závere polčasu dostal k odrazenej lopte po Gorelkovej strele a zvýšil na 3:1.
V druhom polčase boli Dubničania lepší, ovládli ihrisko a vytvorili si viacero gólových šancí, kým súper takmer domácu bránu neohrozil. Po Vlaskovom rohu Seye zblízka pridal štvrtý gól. Ďalšie dobré šance Matejova, Straku a Dugu skončili tesne vedľa brány L. Rovní a príležitosť Seyeho zmaril Kováč. Peknú akcii s Dugom zakončil piatym gólom striedajúci Ulrich.
Góly: 28. Gorelka, 32. a 43. Tubonemi, 47. Seye, 87. Ulrich – 30. Prekop. R Otrubčák, bez ŽK, 150 divákov.
DUBNICA B: Igaz – Pálka, Božoň, Nosek (46. Beňo), Duga, Gorelka (54. Ulrich), Straka, Matejov, Vlasko, Tubonemi, Seye (68. Trhan). Tréner D. Kramlík.
L. ROVNE: Kováč – J. Šebo, Pagáč, Ľ. Šebo, Sanitrík (84. Kučiak), Kristín, Mackovčin, Jančovič, Mišík (70. Košík), Prekop, Šprta (46. Bezák). Tréner V. Hornáček.
MILOŠ ŠUPÁK

Galanta – Myjava 1:2 (0:1)
V 2. min. z prvej štandardnej situácie otváral efektnými nožnicami skóre Hesek - 0:1. Domáci v prvom dejstve sa snažili urobiť niečo s nepriaznivým skóre, ale ich akcie stroskotávali na výbornej obrane Myjavy.
Do druhého polčasu vstúpili hráči Galanty so snahou vyrovnať, čo sa im podarilo v 55. min. po centri Lenivého z pravej strany rybičkovou hlavičkou zakončoval Harsányi. Domáci naďalej pokračovali v tlaku, no boli to hostia, ktorí z rýchleho protiútoku po pravej strane pečatili stav stretnutia na 1:2, keď Manákova krížna strela skončila v bráne. Galanta už recept na vyrovnanie nenašla, v nadstavenom čase spálil tutovku Polednák.
Góly: 55. Harsányi - 2. Hesek, 70. Manák. R Štrpková, ŽK: Eliáš, Harsányi, Lenivý - Kročian, Buček, Oríšek, 70 divákov.
SLOVAN: Šálka - Eliáš, Lošonský, Kopčan, Halák, Gerčák, Méry (46. Vaňo), Lenivý (81. Prístavok), Mačica, Stanovič (56. Polednák), Harsányi.
SPARTAK: Solnička - Kumančík, Stančík, Kvasnica, Žák (63. Buček), Zverec, Kosík, Manák, Hesek (90.Lavák), Černáček, Kročian (87. Oríšek).
JÁN FRANCISCI

Ostatné výsledky: Neded - Štúrovo 3:1 (2:0), ČFK Nitra - Ludanice 0:1 (0:0), Nové Zámky - Šamorín 2:0 (1:0),Topoľníky – Domaniža 2:0 (0:0), Gabčíkovo – Dolné Vestenice 2:1 (1:0), Pov. Bystrica - Veľké Ludince 2:2 (1:1).

2. Get our subscription and support the Online Charity Auction
  3. Ako overiť či máte aktívny druhý pilier?

Rozpočet TSK na budúci rok počíta s nižšími daňovými príjmami

Trenčiansky samosprávny kraj bude v budúcom roku hospodáriť s vyrovnaným rozpočtom vo výške takmer 230 miliónov eur.