Utorok, 12. december, 2017 | Meniny má Otília

FUTBAL / Majstrovstvá oblasti

Tr. Teplá – Čachtice 1:1 (1:1)
Hostia začali lepšie a v 11. min otvoril Novotný skóre zápasu. O 3 min Trebatického šancu domáci gólman zneškodnil. V 15. min krásnou strelou z 25 metrov Janiš vyrovnal a vzápätí hostia odpovedali šancou ďuriša, ale Kováčik opäť čaroval. V 26. min mohli ísť Čachtičania do vedenia, ale proti bol Kováčik. V 33. min strieľal Uhlík tesne nad brvno. V druhom polčase sa spustil ešte väčší dážď, ale na ťažkom teréne sa stále hral dobrý futbal. Šance boli, ale gólmani oboch mužstiev sa nemýlili i keď Teplania v závere pritlačili stretnutie sa skončilo zaslúženou remízou.
Góly: Janiš - Novotný. ŽK: Čupalka - Imriška, Novotný, Trebatický O. Rozhodoval: Hruda, 100 divákov
IVAN DOBIÁŠ

Kočovce – Dubodiel 1:2 (0:1)
Domáci už v 1. min sa dostali do vyloženej šance Sládkom, ale v rozhodujúcom momente mu lopta ušla. V týchto chvíľach mali domáci územnú prevahu, ktorú však nevyužili na vsietenie gólu. V 35. min po peknej prihrávke Doboša po pravej strane vnikol po pokutového územia Kutaj, ale brankár hostí vykopol loptu na roh. Hostia roh odvrátili a po rýchlom protiútoku po pravej strane sa dostali do vedenia po hlavičke Hostačného. Týmto sa potvrdilo pravidlo nedáš-dostaneš. Do druhého polčasu domáci nastúpili s úmyslom zvrátiť nepriaznivý stav a mali veľkú územnú pravahu. V týchto chvíľach hostí podržal brankár Petrík Marián, ktorý vyriešil niekoľko ošemetných situácií. V 68. min krásnou strelou domáci Doboš vyrovnal na 1:1. Hostia hrozili rýchlymi protiútokmi a po rohovom kope v 76. min hlavičkou upravil na 1:2 Červený Michal. Domáci sa opäť až do konca zápasu snažili upraviť výsledok. V týchto momentoch opäť kraľoval hosťujúci brankár. Za predvedený výkon by si domáci zaslúžili aspoň bod.
Góly: Doboš - Hostačný P., Červený M. ŽK: Sládek, Motola M. – Marek, Červený M., Kúdela, Doktor, Hostačný P., Trenčan. Rozhodoval: Rožník, 100 divákov.
PETER HRUŠÍK

H. Srnie – H. Súča 1:1 (0:1)
Úvod zápasu bol opatrný z oboch strán. V 3. min po centri Častulína zakončoval hlavou Kučerák a bolo 0:1. V ďalšom priebehu sa nič vážnejšieho nestalo až do 20. min, keď prenikajúceho Kučeráka čisto zastavil Šimák. V 22. min priamy kop domáceho Hladíka z 25 m išiel vysoko nad bránu. V 26. min hostia založili rýchly brejk a čistú šancu Kučeráka zneškodnil domáci brankár. Do konca prvého polčasu sa už nič vážnejšieho neudialo. Hneď v úvode druhého polčasu po rohu domácich vystreli Švančárek, ale jeho strela skončila na tyči hosťujúcej brány. V 65. min nebezpečný priamy kop Kučeráka zrazila obrana domácich na roh. V 76. min domáci založili rýchly protiútok, keď po centri J. Šimka zakončoval Hladík a jeho strelu brankár vyrazil pred seba a dobiehajúci Švančárek rozvlnil sieť – 1:1. Hostia v nadstavenom čase zahrávali priamy kop z 20 m a Kučerák mieril nad bránu.
Góly: Švančárek - Kučerák. ŽK: 4-2. Rozhodoval: Sokol, 70 divákov.
PAVOL ONDRÁŠEK

Selec – Ľuborča 2:1 (1:0)
Hostia sa netajili tým, že si do Selca prišli po 3 body. V prvom polčase mali síce loptu častejšie na kopačkách, ale domácu bránu ani raz neohrozili. Domáci sa spoliehali na rýchle protiútoky, ale ani im sa na ťažkom teréne nedarilo. Až v 27. min sa dostal k odrazenej lopte Ondriška Pavol a nechytateľnou strelou k žrdi poslal domácich do vedenia. V 40. min domáci obranca vypichol loptu hosťujúcemu útočníkovi a rozhodca na prekvapenie divákov odpískal pokutový kop. Domáci brankár Jančo však strelu po zemi hosťujúcemu Belkovi bravúrne chytil. Do druhého polčasu nastúpili hostia s úmyslom čo najrýchlejšie strhnúť vedenia na svoju stranu. Začali aktívnejšie a už v 55. min sa im podarilo vyrovnať Trškom. V ich rozlete ich však o 4 min pribrzdil gólovou hlavičkou Pilát a strhol vedenia na stranu domácich – 2:1. Od tohto momentu sa kopíroval prvý polčas, keď hostia mali loptu častejšie na svojich kopačkách, ale domáca obrana dirigovaná skúsenými Horňákom a Vavrušom ich do vážnejšej šance nepustila. Domáci mladíci sa tak presvedčili, že vyhrať sa dá s každým súperom.
Góly: Ondriška P, Pilát - Trška. ŽK: Ondriška O. – Ňaňák, Pšenčík. Rozhodoval: Stračiak, 80 divákov.
ĽUBOŠ MASÁR

Soblahov – Kálnica 1:0 (0:0)
Domáci zvíťazili po bojovnom výkone. Z domáceho tábora podal najlepší výkon Lukáš Jambor. Gól vsietil Sýkora Michal, ktorý oblúčikom prekonal brankára. Snahu netreba uprieť ani hosťom, no šťastena sa usmiala na domácich.
Gól: Sýkora M. ŽK: Dvorský, Rehák, Sýkora (domáci). Rozhodoval: Podhradský, 100 divákov
VLADIMÍR MRÁZIK

Trenčianska Turná – Chocholná-Velčice 3:2 (1:0)
Na veľmi ťažkom teréne slušný futbal v podaní oboch tímov. Domáci hráči hneď v úvode dali jasne najavo, že chcú vyhrať ďalší zápas. Už v prvých minútach mal veľkú šancu Pollák, ale brankár hostí mu ju zlikvidoval. V 8. min sa pekne uvoľnil Sivák T. v 16-tke a presnou strelou otvoril skóre. Domáci mali v prvom polčase viac z hry, no bez gólového efektu. Do druhého polčasu nastúpili hostia sebavedomejšie, začali viac behať a spôsobovali problémy domácim hráčom. V 53. min Pollák netrafil z ideálnej pozície a hneď z protiútoku v 55. min hostia vyrovnali Lobíkom. V 58. min hostia znova pohrozili. V 64. min prišiel na ihrisko domáci Mikolášek a hneď o minútu strelil vedúci gól domácich. V 72. min po ideálnej prihrávke Siváka M. už nebol problém dať loptu do prázdnej brány pre mladého Kováča J. Hostia už iba skorigovali výsledok na 3:2, no domáci už víťazstvo udržali.
n Góly: Sivák T., Mikolášek, Kováč J. – Lobík, Krajčovič. ŽK: Polák. Rozhodoval: Pavlovič, 150 divákov.
VLADIMÍR CHUPÁČ

Tr. Teplice – Bošáca 3:2 (2:1)
Už v 4. min sa hostia ujali vedenia nádherným vinklom Kusendu. Domáci hráči zatlačili súpera a do polčasu otočili výsledok gólmi Bernáta a Hantáka. Hoci mohli vsietiť ďalšie 36-4 góly polčas skončil 2:1. Do druhého polčasu nastúpili domáci hráči s úmyslom pokračovať v hre z prvého polčasu a v 65. min vsietili tretí gól. Potom hra upadla do priemeru, ale hosťujúci Kusenda P. vsietil nádhernou strelou z 30 metrov gól na 3:2. Do konca zápasu sa nič mimoriadne neudialo a rozhodca odpískal zaslúžené víťazstvo Teplíc v pomere 3:2.
Góly: Bernát 2, Hanták P. – Kusenda P. 2. Hralo sa bez kariet. Rozhodoval: Nedveď, 150 divákov.