Utorok, 12. december, 2017 | Meniny má Otília

FUTBAL / II. liga

AFC Nové Mesto nad Váhom - ŠKP Dúbravka 4:1 (2:0)
Domáci nastúpili na stretnutie s odhodlaním konečne zabodovať naplno. Veď posledné víťazstvo domáci zaknihovali naposledy 20. septembra a to je už riadne dlhá história.
Hráči AFC od začiatku naznačili kto bude pánom na ihrisku. Už v druhej minúte stretnutia sa presadil pohotový Gardian a domáci vyhrávali 1:0. V 9. minúte stretnutia faulovali hráči ŠKP v šestnástke L. Šebeka no nariadený pokutový kop Ščepkovi Hroš vyrazil.
Domáci i naďalej hrali kombinačne a útočne. Vytvárali si množstvo gólových príležitostí. Prišla však 26 minúta stretnutia a prekvapenie pre brankára hostí, ktorého nachytal na hruškách Ščepko a spoza šestnástky prehlavičkoval brankára hostí 2:0.
V týchto fázach stretnutia boli futbalisti AFC jednoznačnými pánmi na ihrisku. Dúbravčania sa osmelili až v závere polčasu, keď mohol skorigovať Mezovský no obrana domácich stála pevne na svojich postoch i z brankárom Kopčanom.
Na začiatku druhého polčasu úvod patril domácim. Už 50. minúte stretnutia Gardian ideálne nacentroval Ščepkovi a ten zvýšil na 3:0. Päť minút pred koncom stretnutia priniesla opäť radosť domácim, keď po samostatnej akcii zvýšil Lukáš Šebek na 4:0. V nadstavenom čase jediný gól hostí vsietil na konečných 4:1 Török. Domáci predviedli výkon, za ktorý si tri víťazné body zaslúžili.
Góly: 2. Gardian, 26. a 50. Ščepko, 85. L. Šebek - 90. Török. Rozhodoval Gocník, 350 divákov. ŽK: Ščepko, Osuský - Hybský, Šiška, Mezovský.
AFC: Kopčan - Končitík, Homér, Balocký, Osuský, Drahno (82. Hulínek), Marček, Šebek Martin, Gardian (65. Balcír), Ščepko (81. Tuschel), Šebek Lukáš.
ŠKP: Hroš - Meňhard (72. Vranec), Hybský, Fulnek, Bumbál (63. Môcik), Kopúň, Šiška, Zrubec (59. Hamuľák), Mezovský,Török,Bielčík
ROMAN BAJČÍK

FK Slovan Nemšová - MFK Vrbové 0:1 (0:0)
Na ťažkom teréne sa snažili domáci hráči udávať tempo hry, čo sa im chvíľu aj darilo. V útoku narážali na pozorný obranný val hostí. Domáci hráči si v úvodnej tridsaťminútovke, vypracovali niekoľko štandardných situácií, žiadnu z nich sa im však nepodarilo zúžitkovať.
V 15. min po centrovanej lopte R. Častulína sa v podobnej situácii ocitol Belica, ktorému k zakončeniu akcie chýbala presnosť. Po pol hodine sa hra vyrovnala. Hostia si vypracovali zopár štandardných situácií. Väčšiu šancu si však pred brankárom Vrbového nevypracovali.
Obraz hry v druhom polčase sa nezmenil. V úvode však mali bližšie ku gólu hostia. V 49. min sa lopta dostala k Jelšicovi, ktorý sám pred Kvasnicom zaváhal. Domáci si vytvárali územný tlak, kým hostia sa zameriavali na pozornú obranu a rýchle protiútoky.
V 57. min po centrovanej lopte R. Častulína hlavičkoval tesne vedľa brány hostí Jakúbek. V 60. min vyšiel hosťom protiútok, ktorý domáca obrana zastavila za cenu faulu a nariadený pokutový kop v 61. min premenil Kubiš, keď otvoril skóre.
V zostávajúcich minútach Nemšovania vrhli všetky sily do útoku a v koncovke sa im nedarilo. Nemšová doma stratila tri body, ktoré si odniesli hostia.
Góly: 61. min Kubiš (11 m) ŽK: M. Častulín - Jakab, Rozhodca: Bohun, Diváci 100.
Nemšová: Kvasnica – Častulin, Paraska, Kresánek, Suchý, Ďuďák, Červený (75. Amrich), Schlesinger, Jakúbek, Belica (64. Blaho), R. Častulin, Tréner: P. Tomáš
TOMÁŠ BEŇO

Ostatné výsledky: Topoľčany – J. Bohunice 2:1 (0:0), OTJ Moravany – FC Nitra B 1:1 (1:0), Iskra Petržalka - Spartak Vráble 0:2 (0:1), Púchov – Slovan jun. 4:1 (2:1), FK Rača - SFM Senec 0:1 (0:0), Artmedia Petržalka B - Spartak Trnava B 1:0 (1:0).

Dohrávky: FK Slovan Nemšová - ŠKP Dúbravka Bratislava 0:1 (0:0). Gól: 72. Šiška, rozhodoval: Korista, 100 divákov. FK Rača - Spartak Vráble 1:0 (0:0), Púchov – Jaslovské Bohunice 2:1 (0:0).

1. Vráble 18 12 4 2 28:9 40 (+13)
2. Púchov 18 11 5 2 37:13 38 (+11)
3. Slovan B 18 12 1 5 40:23 37 (+7)
4. SFM Senec 18 11 3 4 27:18 36 (+9)
5. Moravany 18 8 7 3 24:19 31 (+4)
6. Nemšová 18 8 3 7 25:20 27 (0)
7. Trnava B 18 7 4 7 30:24 25 (-2)
8. Nitra B 18 6 6 6 24:20 24 (-3)