Streda, 23. máj, 2018 | Meniny má Želmíra

FUTBAL / V. liga Sever

Nová Ves – Podolie 3:2 (2:0)
Za krásneho jarného počasia začali oba tímy rýchly, kombinačný a vyrovnaný futbal. V 25. min zobral v 16-tke hostí Jambor loptu obrancovi a po jeho centri Batelka do prázdnej brány gólom otvoril skóre stretnutia. V 30. min Šupka spoza 16-tky strelou prehodil hosťujúceho brankára a zvýšil na 2:0. Začiatkom druhého polčasu domáci hráči nepochopiteľne poľavili, čo využil hosťujúci Augustín, keď najskôr po kombinácií v 61. min znížil na 1:2 a v 66. min prekrásnou strelou do šibenice vyrovnal. V 73. min v pokutovom území hostí bol faulovaný domáci Hujík a pokutový kop bezpečne premenil Hanko. Do konca nervózneho stretnutia si už mužstvá nevytvorili žiadnu gólovú príležitosť.
Góly: 25. Batelka, 30. Šupka, 73. Hanko (11 m) - 61. Augustín R., 66. Augustín R. ŽK: Havrlent, Hrušovský M. ČK: Križák. Rozhodoval: Patka, 250 divákov
NOVÁ VES: Grznár – Gúčik, Hujík, Gablech, Šupka, Hanko, Gábriš, Gálik, Jambor, Ondris, Batelka (Schindler, Horniak, Mišík)
PODOLIE: Palkech – Hrušovský R., Havrlent, Jurík, Hrušovský M., Korytina, Klčo, Vrábel, Ivana, Križák, Augustín (Bobocký)
PAVOL PRISTAŠ

Trenč. Jastrabie – Handlová 3:2 (0:0)
Za krásneho jarného počasia sa mužstvá pustili s vervou do súboja, avšak v prvom polčase sa nič závažného neudialo, nakoľko skončil 0:0. Po príchode z kabín sa hostia ujali vedenia po vlastnom góle Jandáka. V tej istej minúte domáci vyrovnali Glasom na 1:1. Potom z rýchleho brejku domáci naklonili misky váh na svoju stranu, avšak o 4 min bolo vyrovnané z rohu. Víťazný gól domáci vsietili z pokutového kopu, keď hosťujúca obrana faulovala domáceho hráča. Za predvedenú snahu a bojovnosť si domáce mužstvo víťazstvo zaslúžilo.
Góly: 47. Glasa R., 57 Fodrek, 74. Urban (11 m) – 47. vlastný Jandák, 61. Bublák. ŽK: Glasa M., Beleš, Doktor – Klačanský, Bublák, Kováčik. Rozhodoval: Mráz, 150 divákov
TRENČ. JASTRABIE: Filo – Glasa M., Fisher, Beleš, Fabo, Doktor, Jandák, Urban, Fodrek, Glasa R., Kendera (Pavlo)
HANDLOVÁ: Kováčik – Juríček, Petrucha, Hliva, Andrejčák, Černák, Klačanský, Ondrejka, Ilčík, Bublák, Baláž (Longauer)
JÚLIUS GLASA

Nováky – Veľké Bielice 3:0 (2:0)
Domáci začali zápas s veľkou chuťou a už v 7. min mohlo byť rozhodnuté. V 3. min po rohu Mečiar z bránkovej čiary nedal. Vo 4. min Bielik hlavičkoval z jedného metra nad bránu. V 7. min gólovú strelu Jakubisa brankár vyrazil. Domáci naďalej dostávali hostí pod veľký tlak a v 28. min Jakubisov center s námahou odvrátili na roh. Vedenia sa ujali Nováky v 31. min keď po rohu a centri Halašku skóroval hlavou Škríp. Hostia mohli z protiútoku vyrovnať, ale striedajúci Jakubík nedokázal z čistej šance prekonať brankára Vavra. Do šatní išli domáci ešte spokojnejší, keď Jakubis v 35. min zakončil peknú akciu gólom. Druhý polčas ani zďaleka nedosiahol úroveň prvého. Hráči Novák sa snažili mať zápas pod kontrolou a hostia na zvrat nemali. V 57. min Škríp kolmo vysunul Mečiara a ten nekompromisne uzavrel na konečných 3:0.
GÓLY: 31. Škríp, 45. Jakubis, 57. Mečiar, R: Sluka, 150 divákov.
NOVÁKY: Vavro – Pilch, Zaťko, Kučerka, Škríp, Babašta, Mečiar, Bielik, Halaška, Jakubis, Senaj, str. Tarageľ, Vojtas, Slezák.
V. BIELICE: Zdychavský – Olach, Bilik, Mikuláš, Kotlárik, Bystriansky, Kundala, Podolinský, Sedláček, Valuch, Beňuška, str. Fabo, Jakubík, Bičan.
(ĽĎ)

Stará Turá – Prečín 1:0 (1:0)
Gól padol z takmer 40 metrov. Strieľaný center, na ktorý brankár nedokázal reagovať. V 12. min po chybe hosťujúcej obrany sa dostal do úniku Filip Ďurec, jeho strela však skončila iba na spojnici hosťujúcej brány. Hra bola úvodom stretnutia vyrovnaná a hralo sa viac-menej medzi 16-tkami. Domácich ukľudnil vedúci gól. Po zmene strán sa hostia snažili otočiť vývoj stretnutia na svoju stranu, domáci sa uspokojili a súper si vytvoril zopár šancí.
Gól: 31. Peterka. ŽK: Kopáč. Rozhodoval: Maslo, 150 divákov
STARÁ TURÁ: Minárik – Durec, Kubáň, Štefík, Mocko, Makara, Otrubný, Ďuriš, Denk, Suchý, Peterka (Beňo, Jaroš, Maroň)
PREČÍN: Budaj – Mojžišík, Sádecký, Abík, Raček, Almassy, Kopáč, Kostelanský, Bielik, Michel, Birošík (Rosina, Vojtek)
(MA)

Kamenec – Ladce 3:0 (1:0)
V slušne hranom stretnutí, avšak priemernej úrovne, domáci deklasovali Ladce rozdielom triedy. Hralo sa zväčša v strede ihriska, súperi si vypracovali málo gólových príležitostí. Kamenčania premenili takmer všetky. V prvom polčase sa ujali vedenia, súper sa snažil zvrátiť výsledok najmä zo štandardných situácií, no bezúspešne. V druhom dejstve domáci pridali ďalšie dva góly a zaslúžene zvíťazili.
GÓLY: 26., 71. D. Fábry, 86. Mojžiš, R: Labai, 390 divákov.
KAMENEC: Krško – Mich. Nechala, Žiak, Stančiak, Švec, Mojžiš, D. Fábry, T. Nechala, Pisár, Višnovský, Šimo, str. J. Fábry, Vančo.
LADCE: Janke – K. Mražík, Koštialik, F. Váň, Zábojník, J. Váň, E. Mražík, E. Pagáč, Martinka, J. Pagáč, Mar. Habánek, str. Mich. Habánek, Hudec, Majtán.
(Šn)

Šimonovany – Visolaje 2:2 (0:1)
Úvodná časť zápasu nasvedčovala, že by mohli mať hostia navrch. Domáci sa im však po obrátke dokázali vyrovnať. V prvom polčase skórovali hostia z pokutového kopu. V druhom polčase ešte dokázali hostia zvýšiť na 0:2, no domáci do konca zápasu vyrovnali skóre, a tak sa zápas skončil zaslúženou remízou.

Ostatné výsledky: Oslany – V. Uherce 0:1 (0:0), Dolná Poruba – Zem. Kostoľany 5:2 (3:0).

1. Nová Ves n/V. 18 14 2 2 57:18 44 (+14)
2. Kamenec p/Vt. 18 14 0 4 47:21 42 (+12)
3. Prečín 18 11 1 6 40:27 34 (+7)
4. Handlová 18 10 1 7 46:31 31 (+7)
5. Ladce 18 7 4 7 20:20 25 (-2)
6. Zem. Kostoľany 18 8 1 9 32:35 25 (+1)
7. Oslany 18 8 1 9 19:33 25 (-5)
8. Veľké Uherce 18 7 3 8 19:29 24 ( 0)
9. Dol. Poruba 18 7 2 9 36:42 23 (-4)
10. Visolaje 18 7 1 10 38:34 22 (-2)
11. Tr. Jastrabie 18 6 4 8 27:31 22 (-8)
12. Šimonovany 18 7 1 10 29:46 22 (-5)
13. Veľké Bielice 18 5 5 8 24:34 20 (-4)
14. Stará Turá 18 6 2 10 18:28 20 (-10)
15. Nováky 18 6 2 10 20:32 20 (-10)
16.Podolie 18 5 2 11 29:40 17 (-7)

1. Čachtičanka poslala svadobný darček pre Harryho a Meghan, ich odpoveď ju prekvapila Foto 4 277
  2. SÚŤAŽ: Hlasujte a vyberte hráča víkendu 1 918
  3. Minúta po minúte: Diskusia na tému Trenčín moderné mesto Foto 679