Streda, 23. máj, 2018 | Meniny má Želmíra

Druhý semifinálový duel priniesol iný volejbal

VK Nové Mesto n/V – VKP Bratislava 3:0 (25:18, 25:23, 25:21). Stav série: 1:1

Druhé semifinálové stretnutie prinieslo celkom iný volejbal, ako pred piatymi dňami v Bratislave.

Od prvých minút boli domáci lepším tímom, i keď to bol boj o každý bod. V prvom sete ako i v priebehu celého stretnutia volejbalisti VKP lepšie bránili i podávali.

Rozhodujúci únik urobili domáci v prvom sete na 18:11. Hostia ešte viac znervózneli, trápili sa v útoku a veľmi slabo podávali. Domáci využívali každé zaváhanie súpera a set ukončil perfektným podaním Barbierik.

Začiatok druhého setu lepšie vyšiel hráčom VKP, keď už vyhrávali 4:7, no domáci sa doťahovali a po chybách súpera zrovnali na 11:11. Súperi sa opäť naťahovali o každý bod.
Záver však opäť lepšie vyšiel domácim. Hnacím motorom VK bol kapitán Minárik, ktorý dvoma loptami v závere ukončil víťazný set. Hráči VKP Bratislava sa nevzdávali ani v treťom sete. Zlepšil sa Kardoš, hlavne na podaní, a tak hostia vyhrávali už 13:16.

Domáci sa opäť dotiahli na bod. Za stavu 19:20 upravil veľkú chybu hosťujúci tréner. Za nešportové správanie uvidel žltú kartu a domáci sa technickým bodom dotiahli na hostí. Tí sa už nezmohli na záverečný tlak a tak domáci poľahky vyhrali i tretí set.

Novomestskí volejbalisti boli lepší v koncovkách, čím si ustrážili dôležité víťazstvo.

Rozhodovali: Mokrý, Daruľa, 400 divákov. Stretnutie trvalo 69 minút.
Nové Mesto: Lampart, Minárik, Mizerák, Šujan, Barbierik, Hruška, libero – Ochodnický. Tréner: Michal Bella
VKP: Kardoš, Slezák, Spevár, Ventruba, Jankovič, Pělucha, libero - Kišš, (Kriško, Nosek, Holly, Kubš). Tréner: Ivan Husár

Tréner Michal Bella: „V porovnaní s prvým zápasom v Bratislave sme pridali viac bojovnosti, ktorá rozhodla. Prekvapilo ma, že VKP robil viac chýb. V náš prospech hovorili väčšia koncentrácia, väčšie chcenie. V druhom a treťom sete sme mali pevnejšie nervy v koncovkách, naopak súper pod tlakom robil chyby.“

1. Čachtičanka poslala svadobný darček pre Harryho a Meghan, ich odpoveď ju prekvapila Foto 4 217
  2. SÚŤAŽ: Hlasujte a vyberte hráča víkendu 2 016
  3. Minúta po minúte: Diskusia na tému Trenčín moderné mesto Foto 656