Štvrtok, 18. október, 2018 | Meniny má Lukáš

FUTBAL / IV. liga SZ

Handlová – Stará Turá 0:3 (0:1)
Handlovské mužstvo postihla v jarnej domácej premiére futbalová kalamita. Ide na konto domácej obrany, ktorá asistovala pri všetkých góloch. Handlová začala obstojne, strelecké pokusy Andrejčáka, Bubláka a Baláža však priamo neohrozili brankára hostí Mynárika. Za stálej prevahy Baníka sa z ojedinelého útoku v 42. min ujali hostia Suchým vedenia. Keď v 49. min Otrubný využil totálne zlyhanie dvojice domácich hráčov na 2:0, vyzeralo to s Baníkom zle-nedobre. Začalo búšenie do súpera, ale bez gólového efektu. V 85. min chybu v rozohrávke domácich využil čiperný útočník Suchý na tretí úspech. Handlovské mužstvo pripravilo priaznivcom trpké sklamanie, naproti tomu sa hostia tešili po disciplinovanom výkone a za pomoci Šťasteny z prekvapujúceho víťazstva.
GÓLY: 42., 85. Suchý, 49. Otrubný, R: Puna, 100 divákov.
STARÁ TURÁ: Mynárik – Durec, Kubán, Štefík, Mocko, Makara, Otrubný, Ďuriš, Benk, Suchý, Peterka, str. BeňO, Jaroš, Maroň.
I. FRIVALDSKÝ

Visolaje - Ladce 3:1 (1:0)
Derby prinieslo pred 350 divákmi v prvom polčase priemerný futbal, keď presnosť akcií ovplyvňoval mokrý trávnik. Hralo sa v strede ihriska so sporadickým ohrozovaním brankárov. Domáci vyťažili po faule jedenástku, ktorý premenil Rafaj. V druhom polčas domáci zvýšili dôraz, spresnili kombinácie a odmenou boli góly Hybben a Rafaja. Hostia potom znížili na 3:1. Kontaktný gól povzbudil hostí, ktorí ovládli hru. V dramatickom závere Visolaje podržal skvelý Porubčan a domáci získali dôležité tri body.
GÓLY: 19. (11 m) a 65. Rafaj, 53. Hybben – 73. E. Mražík.
VISOLAJE: Porubčan – Sagan, Sviečka (Baránek), Palme, Bednář, Rosina, Buchta, Madara, Rafaj (Cíbik), Hybben, Gažo.
LADCE: Janke – Šedík (Michal Habánek), Koštialik, F. Váň, Zábojník, J. Váň, E. Mražík, K. Mražík, Martinka, Majtán (Hudec), Marián Habánek.
DUŠAN SAGAN

V. Bielice - Tr. Jastrabie 1:1 (0:1)
V úvode zápasu sa obe mužstvá iba oťukávali. Potom prevzali iniciatívu domáci, ktorí však v útoku boli bezzubí. Hostia v závere prvého polčasu hneď zo svojho prvého rohu sa ujali vedenia – 0:1. Po zmene strán domáci opäť svojho súpera zatlačili, ale dlho sa im nedarilo vyrovnať. Až v 90. min. hosťujúca obrana nedovolene zastavila domáceho útočníka a Kundala z pokutového kopu vyrovnal na konečných 1:1.
Góly: Kundala z 11 m (za domácich). R Bachratý, 200 divákov.
V. BIELICE: Zdichavský – Olach, Bilik, Mikuláš, Kotlárik, Bystriansky, Kundala, Podolinský, Minárik, Sedláček, Turčan, striedali Jakubík, Fabo.
TR. JASTRABIE: Mikloš – M. Glasa, Fischer, Beleš, Fabo, Doktor, Jandák, Urban, T. Fodrek, R. Glasa, P. Fodrek.

Podolie – Nováky 1:1 (0:1)
Hostia sa ujali vedenia z pokutového kopu v 28. min. Domáci hráči sa snažili vyrovnať stav stretnutia, čo sa im aj napriek niekoľkým šanciam nepodarilo, čím narastala v domácich radoch nervozita. V 42. m in hrali domáci oslabení o vylúčeného Ščepka. Gól sa domácim podarilo vsietiť v 70. min Augustínom. V zápase urobil hlavný rozhodca až príliš veľa nepresných verdiktov.
Góly: 70. Augustín - 28. Zaťko (11 m). ŽK: Klčo, Červeňanský, Makara – Škríp ČK: Ščepko. Rozhodoval: Ferenczi, 50 divákov
PODOLIE: Palkech – Hrušovský R., Ščepko, Klčo, Hrušovský M., Havrlent, Červeňanský, Makara, Ivana, Bobocký, Augustín (Vrábel)
NOVÁKY: Vavro – Kohút, Zaťko, Kučerka, Škríp, Babašta, Mečiar, Lutka, Halačka, Jakubis, Senaj (Bielik, Slezák)
PETER SRNEC

Šimonovany - D. Poruba 2:1
Na ťažkom a premočenom teréne sa skôr bojovalo ako hral futbal. Vo vyrovnanom zápase sa napokon z troch bodov tešili domáci.

V. Uherce - Nová Ves 0:0
Od začiatku zápasu bola hra veľmi vyrovnaná, aj vďaka nepremeneným šanciam na oboch stranách. V 25. minúte strieľal z 20m Gubka, no brankár hostí túto krásnu strelu chytil. V 43. minúte kopal Hanko za hostí pokutový kop, ktorý však domáci brankár Znášik bravúrne zlikvidoval. V druhom dejstve sa vyskytli taktiež nevyužité šance na oboch stranách, a tak sa stretnutie skončilo za nerozhodného stavu.
R Šima, 200 divákov.
V. UHERCE: Znášik – M. Kováč (82. Bartoš), Gubka, Briadka, Svrček, Kopál, Cifrík, Jakubík, Poliak, R. Kováč (90. Zeleník), Beliansky.
NOVÁ VES: Fabulec - Gulčík, Luník, Gálik, Šupka, Hanko, Šindler, Korytina, Jambor, Ondrich, Patelka

Ostatné výsledky: Zem. Kostoľany – Oslany 5:0 (1:0), Prečín – Kamenec 2:1 (1:1).

1. Nová Ves n/V. 17 13 2 2 54:16 41 (+14)
2. Kamenec p/Vt. 17 13 0 4 44:21 39 (+12)
3. Prečín 17 11 1 5 40:26 34 (+7)
4. Handlová 17 10 1 6 44:28 31 (+7)
5. Ladce 17 7 4 6 20:17 25 (-2)
6. Zem. Kostoľany 17 8 1 8 30:30 25 (+1)
7. Oslany 17 8 1 8 19:32 25 (-2)
8. Visolaje 17 7 0 10 36:32 21 (-3)