Sobota, 26. máj, 2018 | Meniny má Dušan

FUTBAL / V. liga Sever

Brezová pod Bradlom – Tr. Stankovce 1:1 (0:0)
Domácim chýbali v tomto stretnutí tri opory – Petráš, Šebo a brankár Chodúr, čo sa prejavilo aj na ich výkone. V prvom polčase za stáleho dažďa mali síce viac z hry, ale jedinú väčšiu príležitosť si vypracovali až tesne pred odchodom do kabín. Pavlíkov pokus vyrazil hosťujúci brankár Haško. Hostia si výraznejšiu gólovú príležitosť v prvej časti zápasu nevytvorili. Druhý polčas mal spočiatku vyrovnaný priebeh, ale do vedenia sa dostali dobre hrajúci Stankovčania.V 60. min. sa odhodlal k strele Oto Záhumenský, domáci brankár Michálek klzkú loptu neudržal, prepadla mu cez ruky a skončila v bráne – 0:1. Brezová po góle zvýšila iniciatívu, ale spočiatku iba vysokými loptami sa v šestnástke hostí nedokázala presadiť. Stankovce sa smerom dopredu veľmi neponáhľali, ale snažili sa využívať každú príležitosť na útok do čoraz otvorenejšej obrany domácich. Zaslúženého vyrovnania sa však hráči Brezovej dočkali v 76. min., keď po faule na Potúčka centroval do šestnástky Koprda a na loptu najvyššie vyskočil vzrastom nevysoký, ale veľmi pružný Vlastimil Benko. Hlavou ponad brankára Haška vyrovnal – 1:1. Už v nastavenom čase sa ešte mohlo dvakrát skóre meniť, ale ani domáci, no najmä hostia svoje šance nevyužili. Remíza je asi spravodlivým vyjadrením priebehu stretnutia. Terén prekážkou nebol, lebo sa hralo na umelej hracej ploche.
Góly: 76. Benko - 60. Záhumenský. ŽK 0 – 1.
Brezová: Michálek – Benko, Marík, Miča, Pavlovič, Šarudi, Pavlík, Starych, Hílek ( 62. J. Potúček), Koprda, Beňa. Tréner Jaroslav Potúček
Trenč. Stankovce: Haško – Záhumenský, Barčiak, P. Bulko, Novák, Basila, Sedláček (88. Benovič), Koprivňanský, Tomašák (69. Havier), Minaroviech, Breznický (83. R. Bulko). Tréner Roman Pevný.
Ľuboš Barbírik

Skalica – Bánovce 0:1 (0:1)
Hralo sa na ťažkom rozbahnenom teréne za neustáleho dažďa. V úvodnej minúte išiel z ľavej strany center do šestnástky domácich, hráč sa pošmykol a zahral rukou, no Čakajík na dvakrát neprekonal brankára. Druhú strelu vyslali domáci až v 20. minúte, no Kubík zakončil nepresne. V 24. minúte zahral rohový kop Greguška, ktorý presne našiel hlavu Masaroviča a ten k tyči namieril presne. Do druhého polčasu poslal domáci tréner rýchlonohého Ondráša, ktorý robil prievan v hosťujúcej obrane. V 55. minúte ho vysunul Jánošík, no Ondráš netrafil bránu. O desať minút neskôr ten istý hráč vystrelil, brankár jeho pokus vyrazil a Kubík z dorážky nemieril do brány. V 77. minúte sa opäť Ondráš dostal do protiútoku, vystrelil, ale brankár to vyrazil na roh. Záverečnú desaťminútovku sa hralo na bránu hostí, ale tí výsledok ubránili a odviezli si všetky body.
Gól: 24. A. Masarovič. Rozhodoval Dohál, ŽK: Jánošík, Liťko – Valach, Greguška, 50 divákov.
(Pm)

Chynorany - Častkovce 0:5 (0:4)
Po úvodný gól sa na ihrisku odohrával vyrovnaný zápas. Strelenie vedúceho gólu akoby zlomilo domácich a ďalej už zápas prebiehal iba pod taktovkou hosťujúceho mužstva. Do konca prvého polčasu postupne strelili góly Híkel, Rusnák, Omasta a Madro. V druhom polčase využil ako jediný svoju šancu Šmelko a upravil tak skóre na 0:5 pre hostí.
Góly: 24. Híkel, 28. Rusnák, 36. Omasta, 42. Madro (11 m), 68. Šmelko. R Lauko, 150 divákov.
ČASTKOVCE: Lančarič – Matyaš (78. Kukučka), Rusnák, Šorec, Šmelko, Híkel, Čechvala, Gono, Kostelan, Madro, Omasta

Nová Dubnica – Borčice 2:1 (0:1)
V náročnom zápase potvrdili domáci, že v derby sa im tradične darí. Hostia začali útočne, ale šance mali aj domáci. Švikruha, P. Ďuriš a Bortel neuspeli. V 41. min Kopačka z priameho kopu dal vedúci gól Borčíc. Po prestávke domáci pridali a v 47. min vyrovnal Beňo. Na ťažkom teréne pokračoval vyrovnaný zápas, ale domáci mali väčšiu túžbu po výhre. V 82. min po priamom kope Maníka znova Beňo prekonal Kopčana. Novodubničania sa stiahli na vlastnú polovicu a výhru ubránili.
GÓLY: 47. a 82. Beňo – 41. Kopačka.
N. DUBNICA: Múčka – Kutej, Gramblička, Štiffel, Maník, Beňo, Švikruha, P. Ďuriš (Adamčík), Ďatko, Bortel (Palček), Čačko (Tvrdý).
BORČICE: Kopčan – Ranuša, Palasiewicz, Staňo, Mečiar, Kopačka, Kozík, Ruman (Kočka), Senko, Sedláček, Brandís (Gábor).
MIROSLAV DUŠIČKA

Ostatné výsledky: Hrnčiarovce – Piešťany 2:3 (1:1), Nitr. Pravno – Bošany 1:0 (0:0), Partizánske – Kanianka 2:0 (2:0), Solčany – Senica 1:6 (0:5).

1. Senica 18 16 0 2 52:6 48 (+21)
2. Častkovce 18 11 4 3 37:13 37 (+10)
3. Piešťany 18 11 3 4 38:10 36 (+9)
4. Bánovce 18 11 3 4 30:13 36 (+9)
5. Tr. Stankovce 18 10 3 5 25:16 33 (+6)
6. Brezová p/B. 18 9 2 7 34:21 29 (+2)
7. Borčice 18 8 5 5 32:24 29 (+2)
8. Bošany 18 9 2 7 29:28 29 (+2)