Streda, 26. september, 2018 | Meniny má Edita

Hokejoví juniori Trenčína obhájili majstrovský titul

Hokejoví juniori Dukly Trenčín v treťom finálovom zápase na domácom ľade v pondelok 23. marca zvíťazili nad HKm Zvolen 3:1 (na zápasy 2:1).

Obhájili minuloročný titul majstrov Slovenska svojej vekovej kategórii. Po víťaznom zápase dekoroval zlatými medailami a víťaznou trofejou reprezentačný tréner Ján Filc.

V kvalitnom, rýchlom a bojovnom hokejovom duely zverenci trénerského tandemu Bohunický – Čecho preukázali predvedeným výkonom, že sú právom v celoštátnom meradle najlepším hokejovým kádrom. Zvolenčania sa mohli dostať do vedenia v 3. a 8. min po nájazde Marcineka a kapitána hostí Mikulu, ktorého vystrelený puk zazvonil na žrdi trenčianskej brány. Dobre zohratí juniori boli v ofenzíve agresívni. Útočné tykadlá Barona, J. Mikuša, Tybora, Vyletelku, nebezpečne ohrozovali brankára Zvolena. Dve minúty pred koncom prvej tretiny mali Vyletelka a Tybor na svojich hokejkách gólové šance, ktoré nezužitkovali.
V druhej tretine boli juniori Dukly ešte dôraznejší, útočnejší. Dôležité boli dva momenty, keď domáci zjednodušili hru a priamočiaro strieľali na bránu zvolenského Kristína.
Efektivita sa dostavila v 27. min. Vo vlastnom oslabení po Palákovej prihrávke Tybor dostal domácich do vedenia 1:0. O dve minúty neskôr v 29. min Zvolenčania po rýchlom prechode zo stredného pásma do útoku sa dostali pred bránu Gašparoviča. Dobre hrajúci Mikula našiel voľného Repu, ten napriahol hokejkou puk a vyrovnal 1:1. Zvolenčania sa z vyrovnávajúceho gólu radovali necelých päťdesiat sekúnd. Rýchly Tybor prevzal puk od Vyletelku a po samostatnom nájazde v polovici zápasu zvýšil na 2:1. Zvolenskí hokejisti sa snažili vyrovnať stav zápasu. Nedarilo sa to Marcinekovi, Repovi ani Gogovi, ktorého vystrelený puk zazvonil na žrdi trenčianskej brány.

V záverečnej dvadsaťminútovke rýchly Cútt dvakrát trafil bránu domáceho gólmana, bez výsledného efektu. Trenčania dôraznou defenzívnou hrou nedovolili ohroziť svoju bránu. Súpera spod Pustého hradu forčekovali po celej ploche. Produkovali kombinačne dobrý hokej a aj strelecky boli efektívnejší. Zvolenčanom ubúdali sily. Definitívna bodka za zápasom medzi Trenčínom a Zvolenom padla v 55. min, Vyletelka po samostatnom úniku spečatil výsledok v prospech Dukly 3:1. Záverečná siréna zaznela o 19.06 h a juniorom Dukly Trenčín priniesla ľadovú eufóriu radosti a ďalší majstrovský titul.

Góly: 27. a 29. Tybor, 55. Vyletelka – 29. Repa. Pred 2500 divákmi rozhodovali – Valachovič, Junek, Stano. Vylúčení: 3:2, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0
Trenčín: Juraj Gašparovič – J. Mikuš, Baron, Radulay, Ďuriš, Vyletelka – Staňo, Bednár, Balga, Jakub Gašparovič, Šťastný – Orolín, Palák, Oriešek, Kuffa, Tybor – Ružička, Čerešňák, L. Klíma, Kopecký, T. Klíma