Štvrtok, 14. december, 2017 | Meniny má Branislava, Bronislava

Florbalisti sa prebojovali do finále

Florbalisti 1.FBC Trenčín sa opäť prebojovali do finále florbalovej extraligy.

Extraliga pokračovala počas víkendu 21.-22. marca semifinálovými zápasmi. Trenčania, ktorí po základnej časti skončili na druhom mieste pred úradujúcim majstrom Slovenska Hurikán Bratislava a zároveň svojim súperom, využili výhodu domácej palubovky a naplno zabojovali. Za skvelej podpory domácich priaznivcov v Mestskej športovej hale na Sihoti zdolali svojho súpera v dvoch stretnutiach - 6:2, 6:4, celkovo v sérii 2:0 a postupujú do finále extraligy.

Druhú dvojicu tvorili Dragons Bratislava a Florko Košice, Zápasy odohrali na pôde lídra základnej časti v Bratislave, no Dragons nakoniec nebol úspešný. Košičania sa v predĺžení dočkali víťazstva - 6:7 pp. V druhom zápase sa zrodila remíza aj po predĺžení bolo 5:5. Na trestné strieľania boli úspešnejší florbalisti Florko Košice, ktorí vyhrali druhý duel 5:6 a v sérii 2:0. Košičania postupujú do finále. Najbližšie sa 1. FBC Trenčín predstaví na domácej palubovke vo finále extraligy v dvoch domácich dueloch cez víkend 4. - 5. apríla.

Prvý zápas semifinále

ŠK 1.FBC Trenčín - Hurikán Bratislava 6:2 (3:0, 2:1, 1:1).
Góly: Kovalčík 3, Lamačka 2, Pavlus. Stretnutie sledovalo 400 divákov.

Druhý zápas semifinále

ŠK 1.FBC Trenčín - Hurikán Bratislava 6:4 (0:2, 3:1, 3:1)
V nedeľňajšom zápase (15. marca) síce Trenčania prehrávali na začiatku druhej tretiny už 0:3, no podarilo sa im tento nepriaznivý stav zvrátiť. Po štyridsiatich minútach už bolo vyrovnané 3:3 a vďaka obrovskej bojovnosti a za podpory divákov ŠK 1.FBC vyhral poslednú tretinu 3:1 a uspel aj v tomto zápase pomerom 6:4. V drese domácich sa najviac darilo Valachovi, ktorý zaznamenal hetrik, Kovalčík zaťažil konto súpera dvoma gólmi a jeden presný zásah pridal Magdolen. Stretnutie sledovalo 350 divákov.

Zostava 1.FBC: Mészáros – Lamačka, Heleš – Straka, Vítek – Podpera, Lengvarský – Kovalčík, Lajčiak, Valach – Pavlus, Filadelfi, Magdolen – Seriš, Mičko, Gerhát. Tréner: M.Sága.

1. FOTO: V Trenčíne dokončili parkovisko na Mládežníckej Foto 706