Pondelok, 10. december, 2018 | Meniny má Radúz

FUTBAL / IV. liga SZ

N. Dubnica - Bánovce n/B. 1:1 (0:0)
Na ťažkom teréne začali obe mužstvá opatrne, v 11. min Múčka vyrazil nebezpečnú strelu hostí. Po brejku v 13. min ideálne vysunul Švikruha Ďatka, ktorý mieril vedľa. O štyri minúty si Múčka poradil s ďalším nebezpečným priamym kopom a do konca polčasu sa už nič významného neudialo. Druhý polčas začali domáci dvoma strelami, ktorí Bohunský kryl. Po brejku dostal Bánovce do vedenia Pavlovič, no v 62. min vyrovnal P. Ďuriš. Hostia pridali, ale Novodubničania remízu udržali.
Góly: 62. P. Ďuriš – 55. Pavlovič. Rozhodoval Meluš.
N. DUBNICA: Múčka – Burdej, Gramblička, Štiffel, Juriga, Beňo, Švikruha, P. Ďuriš (Dohál), Fabian (Palček), Ďatko (Adamčík), Čačko.
BÁNOVCE: Bohunský – Valach, Štrbák, Poštrk, Božik (Boško), Mezovský, Greguška (Filín), Medera, A. Masarovič, Čakajík, Pavlovič (Petruš).
MIROSLAV DUŠIČKA

Partizánske – Častkovce 2:2 (1:1)
V 9. min. Kaplán zľava zavrtel štandardku do šestnástky, lopta sa zo skrumáže dostala na ľavej strane päťky k voľnému Badinskému, ktorý krížnou strelou povedľa vybiehajúceho Kukučku poslal domácich do vedenia. Na hrboľatom teréne sa potom viac bojovalo ako hralo. Až prišla 38. min,, kedy udreli technickejší hostia - Madro kolmicou uvoľnil v pokutovom území Hošeka, ktorý z ôsmich metrov delovkou pod brvno vyrovnal. V 54. min. hlavičkou Šorer poslal hostí do vedenia – 1:2. V 59. min. však Kukučkovi vypadla ľahká lopta, ktorú Kollár bez problémov zasunul – 2:2. V 89. min. sa po ľavej strane vrútil do domácej šestnástky Matúš Rusnák, no opečiatkoval len ľavú spojnicu.
Góly: 9. Badinský, 59. Kollár – 38. Hošek, 54. Šorec. R Macháček, ŽK: Kollár –Madro, Kostelán, Hikel, Šmelko. ČK: 90.+ Hošek, 202 divákov.
ROPSPOL: Kukučka – L. Rusnák (46. M. Rusnák), Gono, M. Šorec, Šmelko, Gažo, Čechvala, Omasta (46. Hikel), Hošek, Madro, Kostelán, hrajúci tréner: O. Šmelko.

Brezová pod Bradlom – Borčice 2:0 (1:0)
V 7. min. strieľal z priameho kopu Pavlovič, brankár hostí Kopčan loptu vyrazil a znova výborne zareagoval pri opakovanej strele Pavlíka. V 11. min. hlavičkoval domáci Benko nad bránu. To už získaval prevahu Bradlan, výsledkom čoho boli ďalšie príležitosti. V 16. min. Petráš a v 22. min. Beňa bránu hostí netrafili. Borčice sa snažili pozorne brániť a využívať každú možnosť na protiútok. Tých šancí naň však veľa nemali, práve naopak. Tie si vytvárali domáci. V 32. min. usmernil centrovanú loptu Pavlíka Beňa hlavou nad, v 34. min. Pavlovič z priameho kopu tvrdo vystrelil, brankár hostí loptu vyrazil a Petráš z uhla vracal pred bránu, kde však nebol nikto z jeho spoluhráčov. V 37. min. po peknej akcii Koprda mieril vysoko nad bránu. O minútu neskôr neprekonali hosťujúceho brankára ani Beňa, ani Potúček, ale o ďalšiu minútu sa domáci zaslúžene ujali vedenia, keď Pavlovičovu strelu brankár neudržal a Šebo dorazil – 1:0. Hostia prvýkrát ohrozili domácu bránu až v 44. min. po rohovom kope. Druhý polčas veľa vzruchu nepriniesol, väčšinou sa hra odvíjala v strede poľa a bez šancí. V 65. min. vnikol do šestnástky hostí Petráš, ale mieril pozdĺž brány vedľa. Kapitán domácich sa následne zranil a musel byť vystriedaný. Hostia sa snažili aspoň sporadicky ohrozovať domáceho brankára Chodúra. Zaslúžené víťazstvo Brezovej potvrdil v 81. min. po chybe hosťujúcej obrany a nezištnej prhrávke Pavlíka do prázdnej brány nováčik v brezovskom drese, striedajúci Silvester Starych.
Góly: 39. Šebo, 81. Starych. ŽK 0 – 4.
Brezová: Chodúr – Benko, Pavlovič, Marík, Koprda, Šarudi, Petráš (70. Starych), Šebo, Pavlík, J. Potúček ml.(46. P. Hílek), Beňa (80. Poláčik). Tréner Jaroslav Potúček
Borčice: Kopčan – Sedláček, Gábor, Kočka, Mečiar, D. Kopačka, Kozík, Ruman, Senko, Milistenfer, Brandís. Tréner Ivan Bobot.
ĽUBOŠ BARBÍRIK

Hrnčiarovce - Trenčianske Stankovce 2:1 (1:0)
Hostia boli v stretnutí miernym favoritom. Domáci to dobre vedeli, ale pustili sa poriadne do svojho súpera. Hrnčiarovce tlačili hostí až pred vlastné pokutové územie. Hneď z úvodu padol aj gól. Z hranice šestnástky prízemnou strelou otvoril skóre Vnuk. Po tomto momente prebrali iniciatívu do rúk hostia. Trojica Bulko, Novák a Bafila bola motorom hostí, ktorých snaha sa trieštila pred pokutovým uzemím domácich. Po prestávke sa podarilo hosťom vyrovnať, keď z priameho kopu prekonal Danišoviča Bafila. Hostia mali potom ešte niekoľko príležitostí a mali územnú prevahu. Domáci hrozili z rýchlych brejkov. Gašparík a ani Guniš nedokázali premeniť príležitosti. V 81. min domáci z priameho kopu z hranice šestnástky dokázali získať vedenie, ktoré aj napriek snahe hostí už z rúk nepustili. Prikrášliť výsledok mohol Guniš, ale jeho tutovka ostala zahodená.
Góly: Vnuk, Pecháček - Bafila. ŽK: Kurinec - Bulko, Ježík, Koprivňanský, Sedláček.
Trenčianske Stankovce: Haško - Ježík, Barčiak, Bulko, Novák, Bafina, havier, Koprivňanský, Záhumenský, Minaroviech, Breznický (Sedláček)
(mkv)

Ostatné výsledky: Senica - Piešťany 1:0 (1:0), Solčany – Kanianka 2:1 (1:1), Skalica - Nitrianske Pravno 1:0 (0:0), Chynorany - Bošany 0:4 (0:2).

13. Skalica 16 5 2 9 22:23 17 (-7)
14. Nitr. Pravno 16 3 1 12 13:34 10 (-14)

7. Geológ: recykláciu umelého kopca v Slnečniciach sledujeme denne
  8. Volkswagen radí: ako svietiť a čo s hmlovkami?
  6. Objavte novinku s duálnym účinkom proti starnutiu pleti
  7. V bratislavskom Poluse vystrájali čerti :-)

R. Rybníček: Cítim zadosťučinenie a pokoru, že môžem pokračovať v práci

Cítim zadosťučinenie a pokoru k ľuďom, že môžem pokračovať v práci, povedal primátor Richard Rybníček.

Lobotka už naplno trénuje, Mazáň bojuje o lavičku

Po nútenej pauze sa minulý týždeň pripojil k svojmu klubovému zamestnávateľovi a cestoval s ním aj na 5-dňový trip pred duelom s Villarrealom.

Počas Vianoc v divadle si odhalili tabule Turzonovová a Zedníček

Festival Vianoce v divadle tento rok oslávil 15. narodeniny.

Postup pri rozpočte považujú niektorí dubnickí poslanci za nekorektný

V Dubnici nad Váhom rokovali poslanci o návrhu rozpočtu. Z rokovania ho nakoniec stiahli.

Funkcie sa v pondelok na strednom Považí ujme hneď päť primátorov

Primátori piatich miest na strednom Považí zvolali ustanovujúce zasadnutie mestských zastupiteľstiev na posledný možný termín, ktorý po komunálnych voľbách určuje zákon.