FUTBAL 1. LIGA

Premiérový gól Ererosa stačil len na jeden bod

HFC Humenné - AS Trenčín 1:1 (0:1)

Trenčín bol blízko k tomu, aby sa stal prvým mužstvom v aktuálnom ročníku, ktoré by na východe republiky bodoval naplno.

Už v 6. min sa Trenčín ujal vedenia. Stalo sa tak po obrovskej chybe súperovho obrancu Šalatu, ktorý nespracoval loptu vyhodenú domácim brankárom. Ereros mu ju zobral a okolo Stefanoviča otvoril skóre stretnutia - 0:1. Následne sa o zakončenie snažil M. Rožník, no z uhla mieril vedľa.

AS pohrozilo dvoma štandardnými situáciami v rozpätí niekoľkých minút ešte v prvej časti úvodného dejstva. Križko a Ereros však približne z osemnástich metrov mierili iba do múru. V 25. min vyslal nebezpečnú strelu spoza pokutového územia Lukšík, ale domáci gólman sa nenechal zaskočiť. O dve minúty neskôr ten istý hráč centroval zľava, na hranici pokutového územia si na loptu nabehol Ereros, no jeho volej išiel tesne vedľa. Na opačnej strane našiel Bačík dobre postaveného Labuna, ale ten minul. V 36. min to vyskúšal z dvadsať metrov M. Rožník. Volešák však bol pripravený. V poslednej minúte prvého polčasu sa v šanci znenazdajky ocitol Bačík, no gólom sa to neskončilo.

Humenčania boli od úvodných okamihov druhého polčasu aktívnejší a mali viac z hry. V 51. min po faule Peciara poslal priamy kop tesne nad Labun. Po hodine hry a rohovom kope Knappa skončila lopta z hlavy Ševelu na brvne hosťujúcej brány. Následne dopadla tesne pred čiaru, ale humenskí obrancovia ju stačili odkopnúť. V 63. min našiel Ereros za chrbtom domácej obrany Depetrisa, ale ten minul. Následne prišiel trest. Labun po skrumáži a nedôslednej hre Trenčanov vyrovnal na 1:1. AS sa v záverečnej dvadsaťminútovke už do tlaku ani vyložených gólových príležitostí nedostalo. Až v posledných momentoch stretnutia Kubík, strelou z uhla súperovho brankára príliš neohrozil.

Góly: 64. Labun - 6. Ereros. Žlté karty: 18. Čavojský, 31. Labun - 40. Gergel, 51. Peciar, 67. Kleščík. Pred 720 divákmi rozhodovali Horváth - Kubica, Rendko.
HUMENNÉ: Stefanovič – Šalata, Hanc, Joz. Lukáč (87. Jurov), Paraska (57. Šuľák) – Labun (87. Hamuľák), Lišivka, Čavojský, Mat. Pyrka, - M. Bačík, M. Rožník
TRENČÍN: Volešák – Klešík, Križko, Ševela, Peciar – Gergel (68. Kubík), Knapp (75. Bubenko), Lukšík, Čirik (75. Godál) – Depetris, Ereros (as)
Servis

Ostatné výsledky 21. kola: Šaľa - Lučenec 0:4, Prievidza - Rimavská Sobota 2:1, Košice B - Inter 2:2, Dunajská Streda B - Ružomberok B 0:3, Michalovce - Podbrezová odložené na 28. 3.
12. Dun. Streda B 20 1 4 15 14:59 7

Program 22. kola - sobota 21. 3. o 15.00 h Rim. Sobota - Šaľa, Lučenec - Košice B, Podbrezová - Humenné, nedeľa 22. 3. o 10.30 h Dun. Streda B - Trenčín, Ružomberok B - Prievidza, Inter - Michalovce.

1. FOTO: Cimburie bije do očí, tvrdia návštevníci Trenčianskeho hradu Foto 1 711