(AKTUALIZOVANÉ)

Trenčania doma problémy nemali

Prvá liga vo futbale AS Trenčín - MFK Zemplín Michalovce 6:2 (3:1)

Prvý krok Trenčania zvládli výborne.Prvý krok Trenčania zvládli výborne. (Zdroj: SITA)

TRENČÍN. Zverenci trénera Galáda prvý jarný majstrovský nezačali zápas podľa svojich predstáv. Kombinácie im nevychádzali a futbalisti zo Zemplína im niekoľkokrát kontrovali, najskôr Jevľanovom a v 12 min. Adamom, ktorý loptu z priameho kopu vyslal vedľa. Hostia vedeli, že sa nemôžu dostať pod tlak súpera. V drese AS mala premiéru trojica hráčov - Ševela, Čirik a Ereros.

Diváci videli zápas dvoch zdatných súperov, pomýšľajúcich na Corgom ligu. Už v 19 min. po rohovom kope trenčiansky Depetris nedokázal využiť streleckú príležitosť. Na druhej strane Adam s Uhľárom tykadlami ohrozili bránu Volešáka. Po štandardnej situácii radosť do vlastných radov zabezpečil v 21. min. Gergel prvým gólom 1:0. Zdalo sa, že na domácich kopačkách bude viac rýchlej hry. O šesť minút neskôr legionár Jevľanov po hrubej chybe domácich trestal vyrovnávajúcim gólom 1:1.

„Ofuky" na trávniku robila dvojica rýchlych hráčov Ereros a Depetris, ktorý po rýchlej kombinačnej akcii dostal AS do vedenia (3:2) a v 40. min. aktívne hrajúci Gergel asi z 25 metrov tretím gólom prekvapil michalovského Ferenca.

Po dvoch minútach hry (47min.) v druhom polčase Adam nedal šancu brankárovi Trenčína, keď znížil na 3:2. Domáci hráči zmobilizovali sily. Po prekvapujúcom góle sa nevzdali, rozohrali aktívnejšiu „partiu" po celom ihrisku. Hrali s prehľadom a po priamom kope kapitána Trenčína Knappa v 58 min., rýchly Križko hlavou loptu presne umiestnil za chrbát michalovského brankára.

Réžiu hry po štvrtom góle prevzala do svojich rúk partia „červených" a v 65 min. krásnou hlavičkou zvýšil a premiérový gól vsietil Čirik , keď zaťažil konto súpera piatym gólom. V záverečných minútach Trenčania hrali s prehľadom a na istotu. O sedem minút neskôr dvadsaťjeden ročný David Depetris po presnej Kanppovej prihrávke spečatil výsledok na 6:2.

Pred 1027 divákmi, rozhodovali Eperješi, Benko a Ádám žlté karty : Križko - Jevľanov, Góly: Gergel , Depetris po 2, Križko a Čirik - Jevľanov a Adam

POVEDALI NA TLAČOVKE

Ivan Galád, AS Trenčín: „ Dôležité bolo vyhrať doma prvý majstrovský zápas. Som rád, že sme vyhrali, avšak výsledok nezodpovedá priebehu hry. Hrali sme proti veľmi kvalitnému súperovi. Našim hráčom želám, aby sa im darilo a na sebe pracovali. Dokázali zvládnuť aj tie situácie, ktoré nás očakávajú, ešte prídu. Mám s tým skúsenosť, viem o čom hovorím!"

Mikuláš Komanický, Zemplín Michalovce: „ Kto nebol na tomto zápase, tak si povie, že Trenčín bil Michalovce, ako žito! Hrali sme bez štyroch hráčov základnej zostavy. V obrane nám chýbali Krakovský s Kovalíkom. Robili sme naivné chyby. Zľakli sme sa AS. V druhom polčase sme nebránili. Po vlastných chybách sme sa položili a vysoko prehrali."

1. Tatra banka ako prvá banka na Slovensku vydala zelené dlhopisy
  2. Ako sa dostať do formy? Padel je ako tenis, no ďaleko zábavnejší
  3. Pätnásť gréckych ostrovov, kde strávite skvelú letnú dovolenku
  4. SME.sk prináša nové Prémiové predplatné
  5. Najkrajší darček? Nielen maminy poteší večer plný dobrej hudby
  6. Boj Grékov za slobodu prebudil solidaritu v celej Európe
  7. Prečo držia Slováci peniaze na účtoch, keď im nezarábajú?
  8. Televízory budúcnosti: Keď sa skĺbi umenie so sci-fi
  9. SME Elektromobilita: Ako nabíjať? Aký majú dojazd?
  10. O pro-agingu so Soňou Müllerovou, Deň matiek a ekošpeciál
  1. Blíži sa Deň matiek. Pripravme im raňajky ako pre kráľovnú
  2. Pätnásť gréckych ostrovov, kde strávite skvelú letnú dovolenku
  3. Jarná očista organizmu – ako sa do nej pustiť naplno?
  4. Ako sa dostať do formy? Padel je ako tenis, no ďaleko zábavnejší
  5. Kancelársky trh ožíva, potvrdzuje to aj najväčší developer
  6. Najkrajší darček? Nielen maminy poteší večer plný dobrej hudby
  7. SME.sk prináša nové Prémiové predplatné
  9. Prečo držia Slováci peniaze na účtoch, keď im nezarábajú?
  10. Zaočkovaní dostávajú pivo zdarma alebo 350 eur 6 129

Zdravotníčka v ochrannom odeve stojí v testovacom centre na ochorenie COVID-19 v priestoroch výstaviska v nemeckom Erfurte 29. apríla 2021.

Počet pozitívnych prípadov na koronavírus klesá.

6 h
Prázdne triedy na stredných školách by mali byť od pondelka postupne minulosťou.

Mesto Trenčín chce v rámci rekonštrukcie Základnej školy Dlhé Hony vybudovať nové učebne pre žiakov.

7 h

Informácie prinieslo Národné centrum zdravotníckych informácií.

7 h
Martin Kopčan

Gólman Martin Kopčan po týždni opäť zaujal. Piešťancom sa o ňom už aj sníva. Tento raz trhal sieť.