Utorok, 11. december, 2018 | Meniny má Hilda

Dukla z kvarteta zápasov play - off nevyhrala ani jeden

Aj posledný štvrtý zápas s HK 36 Skalica Dukla Trenčín prehrala. Stav na zápasy je 0:4.

Fanúšikovia stoja pri mužstve(Zdroj: ČTK)

Trenčania boli aj vo štvrtom zápase v zložitej situácii. Chýbali im štyria obrancovia základnej zostavy Homer, Gábriš, P. Mikuš a Kúdelka. Od začiatku hostia HK 36 hrali nátlakovú hru na bránu Dukly. Už v 4. min. R. Hartmann tvrdým príklepom netrafil bránu domácich. O minútu neskôr Zálešákovi strela nevyšla.

V priemernej prvej tretine domácim nevychádzali samostatné akcie. Boli oklieštené a obrana hostí im nedovolila vážne ohroziť bránu Rybára. V 12. min. Markovič mal šancu, ktorú však nevyužil. O dve minúty neskôr zavesil puk za chrbát brankára Hálu dobre hrajúci Zálešák. Minútu pred koncom prvej tretiny mal domáci útočník Gašparovič príležitosť skorigovať, keď sa pred Rybárom ocitol sám.

Po zmene strán zo šatne nabudení „vojaci" nelenili a v 41. sekunde (21.min.) vyrovnal po Nedorostovej prihrávke J. Mikuš. V strednej časti hra sa vyvíjala ako v prvej dvadsaťminútovke. O necelé dve minúty padol do Hálovej bránky „vlastenec", ktorý bol pripísaný Novákovi. Hralo sa dlho v strednom pásme. V polovici stretnutia dirigoval záhorácke tempo hry kapitán hostí Pálffy, ktorého strelu vyrazil Hála a obrancovi Durákovi vystrelený puk z voleja nevyšiel ani na druhý pokus.

V záverečnej tretine Trenčania hrali vabank. Prieniky na bránu Rybára im ale nevychádzali. Naopak, boli to hostia, ktorí využili presilovku a dobre hrajúci Pálffy tretíkrát prekonali v 46. min. rýchlym gólom domáceho gólmana. Zdalo sa, že je rozhodnuté. Mladý káder Dukly vyvíjal útočnú snahu, keď zmobilizoval hokejové sily a dve sekundy pred koncom obranca J. Mikuš znížil druhým gólom na 2:3.

Zápas skončil 2:3 (0:1, 1:1, 1:1), stav na zápasy je 0:4

Pred 4170 divákmi rozhodovali Baluška, Rudy - M. Novák a Tvrdý. Vylúčení 4:6, presilovky 0:1, oslabenia 0:0, Góly 18 min. Zálešák, 21. min. J. Mikuš, 23. min. Novák, 46. min. Pálffy, 60. min. J. Mikuš

Povedali po zápase:

František Hossa, tréner Trenčína: „ V tomto stretnutí sme vedeli o čo ide. Našim zámerom bolo, aby sme sa dostali do vedenia. Žiaľ, nepodarilo sa nám to ani v jednom zápase. Z kvarteta duelov proti Skalici sme mohli v tomto zápase mohli streliť najviac gólov. Po vyrovnávajúcom góle naši chlpaci stratili tempo, i keď sme mali najviac šancí zo všetkých štyroch stretnutí. Mrzí má, že na gól potrebujeme vyvinúť veľmi veľa energie..."

Peter Oremus, tréner Skalice: „ V štvrtom stretnutí v Trenčíne celý tím odviedol kus kvalitnej práce, preto sa mi stretnutie dobre hodnotí. V zápase vládlo bojovné odhodlanie celého kolektívu. Treba poďakovať hráčom."

1. Platbami kartou míňame viac. Čo by obchodníci mali vedieť o zákazníkoch
  2. Čo majú študovať naše deti, aby si v budúcnosti našli prácu?
  3. Mobil banking VÚB opäť bližšie k najlepšej bankovej aplikácii
  4. Na čo dbať pri výbere nehnuteľnosti? Tu je niekoľko rád
  5. Tip na výlet: Prechádzka tokajskými vinicami a biele tigre
  6. Objavte novinku s duálnym účinkom proti starnutiu pleti
  7. First moment za skvelú cenu: Neapol, Capri, Pompeje, Ischia
  8. Geológ: recykláciu umelého kopca v Slnečniciach sledujeme denne
  9. Volkswagen radí: ako svietiť a čo s hmlovkami?

Aktívne občianstvo mladých ľudí dostane zelenú na 16 župných stredných školách

Prinášame krátky prehľad župných stredných škôl, ktoré sa ako prvé na Slovensku zapojili do Participatívneho rozpočtu pre stredné školy a využili možnosť participovať na svojej zmene.

Verím

Blíži sa čas Vianoc, čas radosti, hojnosti, pokoja. Čo z tejto atmosféry dokážeme prijať, čo nám môže pomôcť uvidieť a čo nám môže pomôcť nájsť?

Traja ľudia boli zranení pri nehode dvoch vozidiel

Tri osoby utrpeli zranenia pri dopravnej nehode, ktorá sa stala v pondelok 10. decembra pred piatou večer na Bratislavskej ulici v Trenčíne. Na mieste zasahovalo päť trenčianskych hasičov.