Streda, 18. júl, 2018 | Meniny má Kamila
HÁDZANÁ - WHIL

Trenčianky na domácej palubovke dominovali

Štart Trenčín - HC Zlín 41:26 (24:13)

Domáce hádzanárky v sobotňajšom sedemnástom kole Interligy na začiatku síce prehrávali 2:0, napokon však zvíťazili rozdielom triedy.

Postupne však zverenky trenčianskeho trénera Petra Sabadku získavali na palubovke prevahu. Premiéru v trenčianskom drese mali až tri nové posily Petra Ďuržová, Monika Pojezdálová (domáce odchovankyne) a Zuzana Holešová, ktorá prišla do Štartu z MŠK Bytča.

Domáce hádzanárky umnou rýchlou a taktickou hrou postupne zaťažovali konto moravského Zlína. V jedenástej minúte viedli rozdielom piatich gólov 8:3. Trenčianky hrali disciplinovane a pozorne bránili. Po hrubých chybách hádzanárok Zlína v rozohrávke domáce hráčky využívali každú streleckú možnosť a brankárku hostí Mahďákovú poriadne potrápili. Koncentrovali sa na rýchly prechod z obrany do útoku. Ústrednými postavami na palubovke boli pivotmanka Veronika Gašparovičová (21) a hádzanárske krídlo Ivana Bahýlová (19). Domáce hráčky využívali priestor a v 20. minúte zápasu viedli o šesť gólov (16:10).
Po tesnej prehre v 16. kole Interligy na Slávii Praha o bod 28:27, zápas proti Zlínu bol v jednoznačnej réžii domáceho Štartu. Domáce dievčatá do kabíny po polčase odchádzali s jedenásťbodovým vedením (24:13).

Po zmene strán hádzanárky Trenčína rýchlym prechodom z obrany do útoku tempo stupňovali, udávali tón a dominovali vo všetkých herných činnostiach. Desať minút pred koncom zápasu presnou streľbou na bránu Zlína súperky rozstrieľali, keď trio hráčok Trenčína Bahýlová, Hollá a Gašparovičová prevzali iniciatívu do svojich rúk a v súčte zaznamenali dvadsať gólov. Minútu pred koncom viedli o štrnásť bodov a v záverečných sekundách zápasu pridali posledný gól. Napokon po jednoznačnom priebehu trenčianske hádzanárky zaslúžene nad Zlínom zvíťazili rozdielom triedy.

Najviac gólov: Gašparovičová a I. Bahýlová 7, Hollá 6 – M. Budayová 12, Pažourková 4. Vylúčenia 6:5, Trestné hody 3:7/1. Pred 300 divákmi rozhodovali Nagy a Novák.
Štart: Tomková, Školková – Z. Bahýlová, Žideková, Hollá, Rechtorisová, Gašparovičová, I. Bahýlová, Ďuržová, Pojezdálová, Holešová, Surovčíková, Kovaličková, Surovčíková, Rechtorisová.

Ostatné výsledky 17. kola: Veselí - Písek 31:20, ŠKP Bratislava - Olomouc 30:24, Šaľa - J. Hradec 28:19.

11. Partizánske 14 2 0 12 308:402 4

Hlasy trénerov Peter Sabadka (tréner Trenčín): „Vysoký gólový rozdiel hovorí po tomto zápase za všetko. Dievčatá predviedli dobrý, rýchly a bojovný výkon. Zlínska spojka a úspešná strelkyňa zápasu Michaela Budyová nás potrápila. Teší ma, že sme zvíťazili. V zápase som dal priestor všetkým naším hráčkam.“ Milan Buday (tréner HC Zlín): „V zaujímavom hádzanárskom duely, sme herne nezachytili prvý polčas, ktorý sme svojou nedisciplinovanou hrou pokazili. Trenčianky eliminovali našu osobnú obranu. Chýbala nám herná ofenzíva, prepadli sme vo všetkých herných činnostiach. Štart Trenčín zvíťazil zaslúžene.“

1. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí