Utorok, 11. december, 2018 | Meniny má Hilda
HÁDZANÁ - WHIL

V krajskom derby jasné víťazstvo favorita

Štart Trenčín - Slávia Partizánske 33:22 (16:11)

V predohrávke pätnásteho kola hádzanárskej Interligy žien minulý štvrtok pred televíznymi kamerami trenčianske hádzanárky Štartu predviedli excelentný výkon proti poslednému tímu z tabuľky WHIL Partizánskemu.

Ešte pred úvodným hvizdom rozhodcovskej dvojice, sa realizačný tím Štart Trenčín, vedený prezidentom HK Jánom Bakošom, rozlúčil kyticou ruží s najproduktívnejšou trenčianskou hádzanárskou spojkou Katarínou Drobnou–Uhliarovou, ktorá si začala plniť materské povinnosti. Usmiatej Katke, budúcej mamičke poďakovali za vzornú reprezentáciu ligového hádzanárskeho klubu.

Keď v 4. minúte za stavu 1:0 pivotka Kovalčíková po samostatnom prieniku trafila do žrde, zdalo sa, že domáce hráčky sa budú trápiť. Trenčín sa postupne strelecky presadzoval cez stred a z uhlov palubovky. S pribúdajúcimi minútami (11. min) sedemnásťročné krídlo Slávie Blažeková vyrovnali na 4:4. Hosťky do 18. min držali herný krok s domácim favorizovaným tímom pri tesnom výsledku 7:6. Dve minúty pred koncom prvého polčasu Trenčianky viedli o päť gólov. A do šatní po polčase domáce zverenkyne Sabadku odchádzali s vedením 16:11.
Po zmene strán si hráčky Partizánskeho postupne „lámali“ zuby. Predovšetkým nedisciplinovanou hrou. Strelecká potencia hádzanárok z Partizánskeho mala vychýlenú mušku. Keď v 41. min domáca Gašparovičová zvýšila na 20:14, o štyri minúty neskôr po trestnom hode domáce už viedli 23:15. Hráčky z Partizánskeho, narážali na pevný obranný štít domácich, ktoré postupne takticky premyslenou, dobre koordinovanou rýchlou útočnou hrou ešte zvýraznili svoj náskok. Deväť minút pred koncom suverénne viedli o desať gólov 28:18. Záver predohrávaného ligového stretnutia jasne vyznel pre domáce hráčky, ktoré zásluhou streleckej potencie I. Bahýlovej a Hollej zvíťazili o jedenásť gólov a v tabuľke sa posunuli o dve priečky vyššie.

Najviac gólov: I. Bahýlová 7/3, Z. Hollá 7 – Poláková 7, Ščasná 5. Trestné hody 3 - 1. Vylúčené 2 - 4. Pred 300 divákmi rozhodovali Gedeon a Rapáč.
Trenčín: Školková, Hazuchová, Tomková – Z. Bahýlová, Žideková, Hollá, Rechtorisová, Gašparovičová, Surovčíková, I. Bahýlová, Školková, Drotárová, Kovaličková.

Hlasy trénerov

Peter Sabadka (Trenčín): „V predohrávke medzinárodnej hádzanárskej ligy dvoch tímov Trenčianskeho kraja, sme jasne herne dominovali. Družstvo Partizánskeho sa posilnilo. Majú razantné spojky, družstvo posilnila Sabová z Banskej Bystrice, ktorá je ťahúnkou Slávie. Bodaj by sme mali my takúto predĺženú ruku trénera na palubovke. S predvedeným výkonom v poli ma dievčatá uspokojili.“

Katarína Beňušková (Partizánske): „Odohrali sme dva odlišné polčasy. V prvom dejstve sme Trenčín dokázali zastaviť! V druhom polčase zbytočnými stratami lôpt a nepremenenými šancami sme sa pripravili o lepší výsledok v Trenčíne. K výkonu rozhodcov sa nemôžem vyjadrovať!“

ALEXANDER CIBULA

Výsledky 15. kola: Písek - Michalovce 20:29, Šaľa - Olomouc 22:15.

11. Partizánske 13 1 0 12 283:378 2

V nedeľu 15. februára cestujú hráčky Štartu Trenčín do Prahy, kde odohrajú zápas 16. kola proti Slavii.

1. Platbami kartou míňame viac. Čo by obchodníci mali vedieť o zákazníkoch
  2. Čo majú študovať naše deti, aby si v budúcnosti našli prácu?
  3. Tip na výlet: Prechádzka tokajskými vinicami a biele tigre
  4. Na čo dbať pri výbere nehnuteľnosti? Tu je niekoľko rád
  5. Objavte novinku s duálnym účinkom proti starnutiu pleti
  6. Mobil banking VÚB opäť bližšie k najlepšej bankovej aplikácii
  7. First moment za skvelú cenu: Neapol, Capri, Pompeje, Ischia
  8. Geológ: recykláciu umelého kopca v Slnečniciach sledujeme denne
  9. Volkswagen radí: ako svietiť a čo s hmlovkami?

Aktívne občianstvo mladých ľudí dostane zelenú na 16 župných stredných školách

Prinášame krátky prehľad župných stredných škôl, ktoré sa ako prvé na Slovensku zapojili do Participatívneho rozpočtu pre stredné školy a využili možnosť participovať na svojej zmene.

Verím

Blíži sa čas Vianoc, čas radosti, hojnosti, pokoja. Čo z tejto atmosféry dokážeme prijať, čo nám môže pomôcť uvidieť a čo nám môže pomôcť nájsť?

Traja ľudia boli zranení pri nehode dvoch vozidiel

Tri osoby utrpeli zranenia pri dopravnej nehode, ktorá sa stala v pondelok 10. decembra pred piatou večer na Bratislavskej ulici v Trenčíne. Na mieste zasahovalo päť trenčianskych hasičov.