HOKEJ SLOVNAFT EXTRALIGA

Trenčania si spod Tatier priviezli potrebné body

Trenčín - L. Mikuláš 8:2 (2:1, 3:0, 3:1)

Trenčín išiel od úvodných minút za cieľom na plno bodovať.

Súpera zatlačil pred vlastnú bránku. V 8. min Andrej Nedorost zužitkoval prácu Nemca pred súperovým brankárov a otvoril skóre stretnutie O niekoľko sekúnd neskôr mohlo byť rozdiel už o dva góly, ale strelu Kudělku zastavila horná žŕdka Šiarnikovej bránky. Približne minútu po úvodnom góle v zápase už bolo vyrovnané. Strela z hokejky Kurica prepadla Kováčovi za bránkovú čiaru. Vyrovnávajúci gól však nemal vplyv na dianie na ľade, hoci po zaváhaní Kudělku na útočnej modrej Róbert Huna nepremenil samostatný nájazd. Už v 12. min domáci opäť viedli, keď pri vlastnom oslabení unikol Paroulek - 2:1. Tlak Dukly vyústil v ďalší gól v 25. min. Na 3:1 zvýšil elegantne Hurtaj. V polovici stretnutie tečoval strelu Homera od modrej Nemec, čo domácim dalo pohodlný trojgólový náskok. Ešte v druhej 20-minútovke namieril po druhý raz presne v stretnutí Paroulek, 33 sekúnd pred druhou sirénou upravil na 5:1 v prospech Dukly. V úvode tretieho dejstva nastrelil Cibuľa žŕdku Kováčovej bránky a už o niekoľko momentov neskôr Róbert Huna znížil na 2:5, no aj naďalej sa hralo pod taktovkou Trenčína. Tomík našiel v 48. min pomedzi obrancov Liptovského Mikuláša Hurtaja, ale puk z jeho hokejky skončil na betóne Šiarnika. Už o štyri minúty neskôr, ale Nedorost po akcii Kudělku skóroval - 6:2. Dukla výsledok ešte prikrášlila, keď v záverečných minútach sa po Kútneho akcii presadil najskôr Tybor a v poslednej minúte si obaja hokejisti pozície vymenili. Tybor nahrával a Kútny upravil na konečných 8:2

Góly: 8. A. Nedorost, 12. Paroulek, 25. Hurtaj, 30. V. Nemec, 40. Paroulek, 52. A. Nedorost, 58. Tybor, 60. Kútny - 9. Kuric, 45. Róbert Huna. Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: J. Konc - Jankovič, J. Tvrdoň, 4540 divákov. (sita)

Poprad - Trenčín 2:3 (2:0, 0:1, 0:2)

Pod Tatrami sa hral dôležitý súboj a oba tímy tomu prispôsobili i svoju taktiku.

Úvodný tlak mali vďaka presilovej hre hostia, ale z prvého gólu sa radoval Poprad. Dávid Buc zostal pre bránkou nestrážený a blafákom si vychutnal brankára Kováča. V 12. min pridal Malinský druhý gól a Trenčín si vzal oddychový čas. Hostia sa však stále ťažko presadzovali a mohli znovu inkasovať, Kováč však svoj tím podržal. Prvú šancu druhej dvadsaťminútovky vypracoval Kolusz, no hostia boli pozorní. Trenčianska defenzíva vyriešila i Skokanov prienik a Poprad tak stále viedol o dva góly. V 29. min musel Melicherčík riešiť dorážku Tomíka. Hosťom sa podarilo znížiť v 32. min, šťastným strelcom bol obranca Gábriš. Vyrovnanie mal na hokejke Hurtaj, vzápätí sa z protiútoku nepresadil ani Holečko. Aj v tretej časti mal viac z hry Trenčín. „Kamzíci“ sa totiž zavreli do obrannej ulity a pykali. V 47. min skóroval príklepom Paroulek a bolo vyrovnané. Ďalší nápor hostí využil druhým gólom v stretnutí obranca Gábriš a razom Dukla viedla. Domáci hokejisti sa z úderu už nedokázali pozviechať a neskórovali ani v power play. Trenčania si týmto víťazstvom vybojovali účasť v skupine o 1. - 6. miesto.

Góly: 8. D. Buc, 12. O. Malinský - 32. Gábriš, 47. Paroulek, 52. Gábriš. Vylúčení: 5:8 na 2 min, navyše: Kudělka (Trenčín) 5+DKZ za nešport. správanie, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Valachovič, Ország - Müllner, Šefčík, 1358 divákov.
DUKLA: V. Kováč - Homer, P. Mikuš, Kudělka, Gábriš, Fatyka, J. Mikuš, J. Liška, Urban - A. Nedorost, Kóňa, V. Nemec - Tomík, Ľ. Hurtaj, Markovič - Kýtny, Marek Haščák, Paroulek - O. Ďuriš, Trochta, Tybor.
(sita)

Servis

Výsledky 46. kola (18. 1.)
Skalica - Trenčín 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Góly: 9. Ďurák, 60. R. Hartmann. Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ország - Mášik, Stano, 3443 divákov.

Martin - Žilina 4:2, Poprad - Košice 2:5, Zvolen - B. Bystrica 2:1, L. Mikuláš - Slovan 1:3, Nitra - Kežmarok 4:5.

Výsledky 47. kola (23. 1.)
Nitra - Zvolen 4:2, Kežmarok - Skalica 4:6, Slovan - Poprad 3:2, Žilina - Košice 0:3, Martin - B. Bystrica 8:2.

Výsledky 48. kola (25. 1.)
Košice - B. Bystrica 4:2 (predohrali), Zvolen - Martin 1:2sn (24. 1.), Žilina - Slovan 2:5, L. Mikuláš - Kežmarok 4:2, Skalica - Nitra 2:4.

1. Košice 46 30 5 1 10 191:103 101
2. Slovan 46 25 10 2 9 177:117 97
3. Zvolen 46 25 2 5 14 153:125 84
4. L. Mikuláš 46 23 4 3 16 149:134 80
5. Skalica 46 22 5 3 16 155:137 79
6. Trenčín 46 21 5 4 16 132:118 77
7. Martin 46 20 3 8 15 155:141 74
8. B. Bystrica 46 20 5 3 18 150:138 73