HOKEJ SLOVNAFT EXTRALIGA

Hokejistom Dukly sa začalo dariť

Trenčín - Skalica 5:2 (2:0, 1:0, 2:2)

Trenčania sa v retrodresoch vrátili o dvadsať rokov späť, keď si pripomenuli sezónu 1988/89.

Hokej sa však na smolu fanúšikov nevymykal z dnešného priemeru. Mužstvá neprebral ani skorý gól Hurtaja, ktorý už v 50. sekunde zužitkoval prihrávku Čacha spoza bránky. V 10. min napodobnili svojich spoluhráčov Nemec s Trochtom, ale druhý menovaný z dobrej pozície tesne minul. Dukla zvýšila na rozdiel dvoch gólov kurióznym zásahom Haščáka, ktorý dopravil puk za bránkovú čiaru síce korčuľou, ale podľa rozhodcu neúmyselne. V polovici stretnutia zaujali peknou spoluprácou Radulay s Valčákom, ale český útočník v službách Dukly neuspel. O chvíľu neskôr dostala Skalica už druhú výhodu presilovej hry o dvoch hráčov, ale ani 80 sekúnd jej nestačilo na skorigovanie skóre. Vzápätí išli do troch hostia a Trenčania potrebovali na gól iba šesť sekúnd. Homérovu strelu odrazenú od zadného mantinelu poslal do odkrytej bránky Nedorost. Záverečná dvadsaťminútovka bola najzaujímavejšou z celého stretnutia. Valčák zaviezol puk do pásma súpera a spred bránkoviska ho dotlačil za Ondrejku dobiedzajúci Paroulek - 4:0. Už o štyri minúty neskôr vyškolil skalického gólmana v presilovke skúsený Hurtaj - 5:0. O necelú minútu však bol náskok Dukly opäť iba trojgólový, keďže Višňovský a Kutálek v rozpätí 27 sekúnd znížili na 2:5.

Góly: 1. Hurtaj, 17. Marek Haščák, 33. A. Nedorost, 43. Paroulek, 47. Hurtaj - 48. T. Višňovský, 48. Kutálek. Vylúčení: 4:6, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Horínek, Stano, 2450 divákov.
(sita)

L. Mikuláš - Trenčín 3:4 (2:2, 0:2, 1:0)

V rušnej prvej tretine sa hral otvorený hokej na obidvoch stranách a obaja brankári sa prezentovali dobrými zákrokmi.

Skóre otvorili v 10. min hostia z presilovej hry, presadil sa obranca Liška. Mikulášania však hneď vzápätí v 11. min odpovedali zásluhou Richarda Hunu. O necelú minútu sa ujali vedenia, keď prvý útok MHk 32 vyšachoval obranu Dukly. V 20. min znova udrelo z presilovky, Nemec šťastne pretlačil puk za Falterov chrbát a vyrovnal. V úvode druhej tretiny zaskočil domácich tretím presilovkovým gólom Tomík, ktorý hral prvý zápas za Duklu. Liptáci vrhli svoje sily do útoku, no ich platonický tlak neviedol ku gólu ani po príležitostiach Krišku a Halaja. Naopak, už štvrtú presilovku využil Nedorost a zvýšil na 4:2. Tretie dejstvo sa nieslo v znamení neplodných útokov domácich. Vojaci dobre bránili stredné pásmo a narúšali rozohrávku MHk 32. V 45. min okorenili zaujímavý zápas pästným súbojom domáci Varga a Trenčan Bobček. Mikulášu sa ešte podarilo znížiť v 58. min, stav sa už do konca zápasu nezmenil aj napriek tomu, že domáci dosiahli gól, no ten neplatil pre ofsajd.

Góly: 11. Richard Huna, 12. Cibuľa, 58. Pohanka - 10. Liška, 20. V. Nemec, 22. Tomík, 35. A. Nedorost. Vylúčení: 6:7 na 2 min, M. Varga 5+DKZ - Bobček 5+DKZ, presilovky: 1:4, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš - T. Orolin, Snášel, 2150 divákov.
(sita)

Servis

Ostatné výsledky 35. kola
B. Bystrica - Zvolen 1:3, Kežmarok - Nitra 1:2, Žilina - Martin 4:2, Košice - Poprad 5:1, Slovan - L. Mikuláš 5:1

Ostatné výsledky 36. kola
Zvolen - Nitra, Skalica - Kežmarok, Poprad - Slovan, Žilina - Košice, B. Bystrica - Martin

37. kolo
Nitra - Skalica 4:3. Ostatné zápasy sa skončili až po uzávierke tohto vydania.

4.1. 2009 (nedeľa) Dukla -Martin

1. Frühauf priznáva možný koniec kariéry, Ölveckého dcérka odhodila medailu 4 019
  2. FOTO: V Dubnici nad Váhom zrekonštruovali väznicu, odsúdeným pridali pol metra Foto 1 181