Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky

FUTBAL / Majstrovstvá oblasti

Kálnica – Trenč. Teplá 1:0 (0:0)
Vyrovnané stretnutie dobrej úrovne, v ktorom domáci najmä v druhom polčase mali viac šancí z ktorých využili iba jednu v 50. min Trgom. Záver stretnutia bol nervózny, keď hostia pritvrdili hru, z čoho vyplynulo niekoľko žltých kariet na oboch stranách a červená karta po druhej žltej u hostí.
Gól: 50. Trgo. ŽK: 3-4 ČK: 0-1. Rozhodoval: Sokol, 100 divákov.
DUŠAN FILIP

Kočovce – Čachtice 0:6 (0:1)
Domáci hrali od úvodu vyrovnanú partiu, hostia sa ujali vedenia náhodným gólom Ondreja Trebatického v 16. min. V 26. min bol vylúčený domáci Zdenko Sevald po odplácaní v prerušenej hre. Domáci sa veľmi snažili vyrovnať stav stretnutia aj napriek červenej karte, ktorú obdržali.
V druhom polčase mali domáci mali prvých 10-15 minút prevahu a nevyužili niekoľko šancí. V týchto chvíľach hostia využili otvorenú obranu domácich a postupne zvyšovali skóre až na 0:6. Pre domácich je táto prehra veľmi krutá a podali jeden z najlepších jesenných výkonov na domácej pôde. Prehra je pre domáce mužstvo veľmi krutá.
Góly: Trebatický O., Zmeko, vlastný. ŽK: 2-2 ČK: 26. Sevald Z. (Kočovce). Rozhodoval: Bulko, 80 divákov.
PETER HRUŠÍK

Horné Srnie – Bošáca 1:0 (0:0)
Zápas v H. Srní začal obojstranne opatrne a domáce omladené mužstvo chcelo potvrdiť zlepšený výkon z minulého kola i na domácom trávniku. Hornosrňanskí mladíci postupne preberali iniciatívu a zdalo sa, že je len otázkou času, keď prídu i šance. Opak však bol pravdou, ako prvý pohrozili hostia, no domáci brankár Papiernik bravúrne zachránil. Potom skúšal šťastie Papiernik i P. Štefánek, no i hosťujúci brankár svoje mužstvo podržal. V 25. min mali hostia ďalšiu príležitosť, domáci brankár sa opäť zaskvel, pričom sa pri tomto zákroku zranil a musel opustiť ihrisko. Striedajúci debutant Martiška, sa ešte ani lopty nechytil a tá už pristála na brvne jeho brány – stav sa však nemenil.
Druhý polčas začali domáci ofenzívou a v 48. min nebezpečne pálil Lukajka, brankár jeho loptu vyrazil, ale dobiehajúci Kubíček ju poslal mimo bránu. V 60. min napálil z otočky opäť Kubíček, no i tentoraz nepresne. V 65. min zastavila obrana hostí domáceho P. Štefánka v 16tke nedovoleným spôsobom a nariadenú 11tku bezpečne premenil Papiernik – 1:0. V 70. min nedokázal Kubíček, ani Papiernik dopraviť vyrazenú loptu do opustenej brány hostí a tak sa stav nemenil. O minútu na to hostia zahrávali priamy kop a strela Kusendu opečiatkovala žrď domácej brány. V 78. min striedajúci Švančárek sám pred brankárom hostí trafil iba jeho nohu. Hostia v týchto chvíľach pritlačili, ale domáca obrana stačila odolávať, aj keď občas so šťastím. V 85. min mohli domáci poistiť svoje víťazstvo, ale Švančárek neskoro zbadal svojho spoluhráča a tak sa stav už nezmenil. Výrazne omladené domáce mužstvo si za bojovnosť a prístup k stretnutiu toto víťazstvo zaslúžilo a v ďalšom období sa dá na tomto tíme stavať.
Gól: Papiernik (11 m). ŽK: Švančárek J. – Kozic, Janega, Miklánek. Rozhodoval: Klimčík, 150 divákov.
PETER ŠTEFÁNEK

Selec – Veľká Hradná 1:2 (1:0)
V herne vcelku vyrovnanom prvom polčase si mohli domáci vybudovať pohodlný náskok. Do 20. min sa hralo bez gólovej príležitosti. Až v 22. min vystrelil domáci P. Ondriška, brankár hostí loptu vyrazil a pre dobiehajúceho Piláta už nebol problém loptu poslať loptu do opustenej siete. V 32. min obišiel P. Ondriška, ale v poslednej chvíli mu loptu vypichol hosťujúci obranca. O 5 minút jeho brat Ondrej zoči-voči brankárovi nastrelil iba jeho nohy. Hostia si jedinú príležitosť vypracovali až v 35. min, keď po chybe domácej obrany hosťujúci hráč vystrelil, ale jeho strelu vyrazil na žrď Jančo.
V druhom polčase hneď v 47. min hostia nastrelili brvno a od tohto momentu prevzali taktovku hry. Do 70. min si vypracovali ďalšie 3 gólové príležitosti a domáci brankár Jančo čaroval. V 71. min si domáci vypracovali jedinú šancu v druhom polčase, ale tečovaná lopta skončila na tyči hosťujúcej brány. V 73. min hostia zaslúžene vyrovnali Michalom Kováčom. Keď sa už zdalo, že zápas domácich sa opäť skončí remízou hosťujúci Peter Ježík v poslednej minúte dokonal skazu domácich a strhol vedenie na stranu hostí.
Góly: Pilát R. – Kováč M., Ježík P. ŽK: Kováč, Ježík P., Lobotka. Rozhodoval: Podmajerský, 150 divákov.
ĽUBOŠ MASÁR

Soblahov – Dubodiel 2:1 (0:1)
V poslednom jesennom kole po minúte ticha za dlhoročného funkcionára Jána Mistríka sa zrodilo vydreté víťazstvo domácich, keď od 20. min prehrávali šťastný gólom Knolla. Do 60. min to vôbec nevyzeralo na zvrat v stretnutí. V 64. min po presne zahratom trestnom kope M. Jamborom vsietil hlavičkou do šibenice vyrovnávajúci gól Šlesár. V 75.min zo skrumáže vsietil víťazný gól Halgoš. Víťazstvo domácich bolo darčekom dlhoročnému hlásateľovi Pavlovi Jurigovi, ktorý ukončil pôsobenie v tejto funkcií, za čo mu domáci klub ďakuje.
Góly: Šlesár, Halgoš - Knoll. Rozhodoval: Murín, 100 divákov.
MARIÁN ŠEDIVÝ

Chocholná-Velčice – Horná Súča 2:1 (1:1)
V poslednom jesennom vystúpení, navyše na domácej pôde, chcelo mužstvo z horných poschodí tabuľky jednoznačne vyhrať. Prvý polčas bol viac-menej vyrovnaný. V 20. min domáci udreli spoza 16tky, keď delovku do šibenice poslal J. Tuharský – 1:0. Hostia v 27. min vyrovnali na 1:1 po rohovom kope, keď hlavou trafil Bartek.
Druhý počas hostia miestami pôsobili lepším dojmom, no v 68. min spravili chybu v obrane a domáci Martin Neumann spoza 16tky obstrelil brankára a upravil na 2:1. V posledných 20 minútach zápasu hostia urputne bojovali o remízu, vytvárali si množstvo šancí, no nie a nie vyrovnať. Domáci taktiež v ničom nezaostávali. Dokonca J. Tuharský nepremenil samostatný nájazd na brankára, ktorý mu vyrazil loptu nohami. V nastavenom čase hostia dobýjali domácu bránu, ale na stave 2:1 sa už nič nezmenilo. Za zmienku stojí spomenúť, že na prvých miestach figurujú mužstvá, ktoré ešte pred štyrmi rokmi hrali II. triedu – sever, postupne postupovali – Ľuborča, Trenč. Turná, Chocholná-Vel., Tr. Teplice. Budú sa o 4 roky stretať v 5. lige ?!
Góly: Tuharský J., Neumann M. - Bartek. ŽK: 1-3. Rozhodoval: Rožník, 120 divákov.
VLADISLAV CHLAPÍK

Trenč. Turná – Ľuborča 2:0 (0:0)
Zápas od ktorého sa čakal opatrný futbal, nakoľko oba tímy sú na prvých priečkach tabuľky. Tomu zodpovedala i hra v prvom polčase. Už v prvých sekundách mali hostia veľkú šancu, no nedokázali ju ani nadvarkár premeniť. Celý polčas sa niesol v duchu bránenia tak, aby ani jeden tím neurobil chybu.
V druhom polčase v 57. min sa pekne uvoľnil Chorvát P., ale vystrelil tesne vedľa. Potom sa už hra vyvíjala v réžií domácich a v 69. min sa Sivák M. individuálne prebil cez troch hráčov hostí a krížnou strelou sa domáci ujali vedenia. Hneď o minútu neskôr pohrozili hostia strelou, ktorá tesne minula bránu. V 71. min zase Chorvát P. vystrelil, ale trafil iba konštrukciu brány. Domáci tréner mal šťastnú ruku pri striedaní hráča Mikoláška, keď v 80. min prudko vystrelil Poruban na bránu hostí, ktorý loptu iba vyrazil a pre striedajúceho Mikoláška už nebol problém vsietiť druhý gól domácich. Domáci hráči vyhrali tento obávaný zápas svojou zodpovednou hrou, všetci si plnili svoje inštrukcie podľa pokynov trénera a zaslúžene vyhrali.
Góly: Sivák M., Mikolášek. ŽK: Vanko – Belko, Verchola ČK: Verchola, Sabadka. Rozhodoval: Obeda, 150 divákov
VLADIMÍR CHUPÁČ

Melčice-Lieskové - Tr. Teplice 1:1 (1:0)
Domáci sa nezľakli vedúceho tímu tabuľky a do súpera sa pustili s veľkou chuťou , no napriek snahe vedúci gól domáci dali až v 42 minúte, kedy pokutový kop premenil Jožko Motyka.
Do druhého polčasu nastúpili domáci so snahou zvýšiť stav stretnutia avšak nepremenili niekoľko gólových šancí a bol to súper, ktorý po peknej akcii v 66 minúte vyrovnal stav stretnutia Novotkom na 1 : 1. V závere stretnutia zatlačili hostí do šestnástky, ale žiadny gól sme nevideli. Domáci ukázali, že futbal dokážu hrať, len keby bolo viac šťastia pri premieňaní gólových situácii.
Góly: Motyka – Novotka. ŽK: Uhlárik,Motyka,Procházka – Urban,Bernát ČK: Urban. Pred 150 divákmi rozhodoval Cintula.