Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky

FUTBAL / IV. liga SZ

Solčany – Tr. Stankovce 0:1 (0:1)
Do 45. minúte sa hral otvorený futbal, útoky sa striedali na oboch stranách, bez vážnejších šancí. Po chybe domácich sa hostia ujali vedenia gólom do šatne. V druhom polčase držali loptu na svojim kopačkách častejšie hostia. Z domácich v závere pohrozil Soboňa aj M. Goga, ale vyrovnávajúci gól sa im nepodarilo vsietiť. Hostia podali lepší výkon a zaslúžene si tak odviezli tri body.
Gól: 45. Zahumenský. R S. Barčík, 200 divákov.
TR. STANKOVCE: D. Haško – Ježík, Barčiak, P. Bulko, Novák, Basila, Sedláček (90.+ Zverbík), Koprivňanský, Zahumenský (90. Sivák), Breznický, R. Bulko (84. Pevný).

Chynorany – Bánovce 0:3 (0:2)
Prvý polčas patril hosťujúcemu mužstvu, ktoré svoju suverénnu prevahu demonštrovalo v 16. minúte, keď osamotený Halaška po prihrávke od Petruša strieľa úvodný gól. O dve minúty na to zvyšuje Božik. Domáci sa k svojej prvej šanci dostali až v 30. minúte, no bez gólového zakončenia. Druhý polčas bol vyrovnanejší a bolo vidieť snahu domácich uspieť v poslednom jesennom zápase. Všetky snahy zmrazil tretí gól hostí z kopačky Hrabala. Rozhodkyňa Pastoreková bola nekompromisná a udelila dve červené karty po jednej na každej strane, menovite Ma. Mikulovi a Borchovi.
Góly: 16. Halaška, 18. Božik, 85. Hrabal R Pastoreková, 210 divákov.
BÁNOVCE: Bohunský - Poštrk, Hrabal, Valach, Božík (80. Filin), Kozinka (88. Gálik), Halaška, Petruš (53. Borcha), Medera, Masarovič, Hrnčár

Hrnčiarovce – Častkovce 1:1 (1:0)
Diváci videli dobrý, obojstranne útočný futbal. Do prvej šance sa dostali hostia, keď strelu vyrazil domáci brankár na brvno. V 31. min. unikol hosťujúcim obrancom rýchly Stanovič a tvrdou strelou okolo hlavy brankára otvoril skóre. V druhom polčase nepremenili domáci dva nájazdy na brankára, atak hostia trestali. Po nepriamom kope strelou ponad múr vyrovnal skóre Ostrovský – 1:1. Ihneď po vyrovnávajúcom góle mohli ísť hostia do vedenia, ale svoju šancu nepremenili. V závere zápasu nedali z vyložených pozícií góly Stanovič a Zázik a mužstvá sa teda rozišli deľbou bodov.
Góly: 31. Stanovič – 80. Ostrovský. ŽK: 13. Minčič - 68. Hevier, 78. Némethy, 85. Ostrovský. R Pucher, 200 divákov
ČASTKOVCE: Lančarič – Rusnák, Hikel, Hevier, Šmelko, Gažo, Némethy, Čechvala (38. Ostrovský), Luža (58. Ostrovský), Macho, Kostelan (78. Kukučka)

N. Dubnica – N. Pravno 1:0 (0:0)
Duel mužstiev tímov z dolnej polovice tabuľky začal obojstranne nervózne V prvej dvadsaťminútovke sa pred bránami nič nedialo. Až od 30. min začali domáci predvádzať lepšiu hru, ale šancu si nevytvorili. Po prestávke Novodubničania ožili a ujali sa vedenia. Autorom gólu bol v 50. min Ruman, ktorý využil priamy kop z dvadsiatich metrov. Gól pomohol hre, ktorá sa obojstranne zlepšila. Domáci preradili na vyšší stupeň, ale umná obranná hra hostí im nič nedovolila. Zápas dotiahli do víťazného konca a výhru si za väčšiu snahu zaslúžili.
Gól: 50. Ruman, R Hancko.
(md)

Brezová p/Br. – Bošany 6:1 (4:0)
Domáci, ktorí v celom stretnutí podali veľmi dobrý výkon, začali zostra a už v 3. min. trafil po rohu Gundu Petráš hlavou brvno hosťujúcej brány, vzápätí strieľal Pavlovič prudko vedľa. V 14. min. S. Šarudi z dobrej pozície prestrelil. V 20. min. namieril spoza šestnástky Stanislav Šarudi a krásne prehodil branára Vlnku – 1:0. Hostia prvýkrát vyskúšali Dušana Šarudiho až v 23. min., ale ten bol pozorný a celý zápas odchytal v pohode. V 26. min. mieril Petráš tesne vedľa. Ale v 28. min po akcii Miču a centri Koprdu sa Ján Petráš už nemýlil – 2:0. Hneď o minútu Petráš vysunul po ľavej strane Pavlíka, ale jeho obstrel po zemi brankár hostí vytlačil. V 35. min. center Gundu sprava využil Pavel Šebo – 3:0. Bradlan búšil stále do svojho súpera, ktorý sa na domácu polovicu dostával naozaj len sporadicky. V 43. min. strela Koprdu cieľ minula. V 45. min. využil ideálnu prihrávku Potúčka s prehľadom Miroslav Pavlík – 4:0. V 50. min. našiel J. Potúček Gundu, ten po ľavej strane prešprintoval obrancu, odcentroval a Šebo hlavou zakončil – 5:0. V 56. nastrelil aktívny Šebo ľavú žrď, v 59. min. v samostatnom nájazde po Petrášovej prihrávke neobišiel brankára Koprda a následne neprekonal Vlnku ani Petráš. V 69. min. neuspel v šanci Koprda a v 73. min. podobne vedľa brány strieľal Gunda. V 77. min. zdanlivo stratenú loptu vybojoval Koprda, nahral Petrášovi a ten ju nekompromisne zo 16 m poslal do šibenice hosťujúcej brány – 6:0. Hosťom sa podarilo znížiť v 84. min. strelou Papranca zvnútra šestnástky na 6:1. V závere ešte dvakrát neuspel zoči – vočí brankárovi Koprda. Hostia v celom stretnutí pôsobili dosť odovzdaným dojmom a zaslúžene vysoko prehrali.
Góly: Petráš 2, Šebo 2, Stanislav Šarudi, Miroslav Pavlík – Papranec, R Valko.
BREZOVÁ: D. Šarudi – Benko, Gunda, Miča (69. Poláčik), Pavlovič, S. Šarudi, Pavlík (80. M. Potúček), J. Potúček (75. Duška), Petráš, Koprda, Šebo.
ĽUBOŠ BARBÍRIK

Ostatné výsledky: Piešťany – Skalica 1:1 (0:1), Senica - Kanianka 3:0 (2:0)., Partizánske - Borčice 1:2 (1:0).

1. Senica 15 13 0 2 42:5 39 (18)
2. Bánovce 15 10 1 4 27:12 31 (7)
3. Piešťany 15 10 2 3 31:7 30 (8)
4. Častkovce 15 9 3 3 29:11 30 (6)
5. Tr. Stankovce 15 10 1 4 23:13 28 (7)
6. Borčice 15 7 5 3 26:18 26 (2)
7. Brezová 15 8 1 6 31:19 25 (4)
8. Bošany 15 8 1 6 25:27 25 (1)