Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

FUTBAL / V. liga Sever

V. Uherce - Stará Turá 1:0 (1:0)
Zo začiatku zápasu sa hral obojstranný útočný futbal. Domáci mali viacej šancí, no využili iba jednu. V 38. minúte využil prihrávku od Cifríka Gubka, ktorý z 30 metrov trafil vynkel brankára hostí, čím aj zaručil domáce víťazstvo. V druhom polčase sa hra len vyrovnala, domáci nakoniec udržali stav stretnutia a doviedli stretnutie do víťazného konca.
Góly: 35. Gubka. R Dano, 300 divákov.
V. UHERCE: Kršiak - Kováčik, Gubka, Briadka, Svrček, Nechala, Cifrík, Vrábel (76. Bartoš), Mixa (89. T. Kováč), R. Kováč, Beliansky (91. Javúrek).
ST. TURÁ: Vyskup V., Jaroš, Arbecík, Štefík, Kubán, Tóth, Flábek, Borcha, Denk (76. Nemec), Gyorog (46. Antálek), Peterka, Sládek (Garbavý)

Dolná Poruba – Nová Ves n/V. 2:4 (2:3)
Začiatok zápasu sa pre hostí nevyvíjal dobre. Už z prvej akcie sa uvoľnil Suchý Matúš a krížnou strelou k tyči otvoril skóre stretnutia – 1:0. V 12. min po chybe hosťujúcej obrany, ktorá neodkopla loptu poskakujúcu pred 11tkou sa najlepšie zorientoval domáci Tvrdoň a pridal druhý gól domácich- 2:0. S pribúdajúcimi minútami na ťažkom teréne začali hostia viac kombinovať a v 24. min po prihrávke Jambora Gábriš znížil stav stretnutia na 2:1. V 32. min unikajúci Tuschel strelou vedľa vybiehajúceho brankára vyrovnal stav stretnutia. V 44. min sa hostia ujali vedenia Korytinom z trestného kopu. Druhý polčas už nebol taký futbalový, ale hostia s prehľadom kontrolovali hru a jesenné prvé miesto spečatil v 72. min Jambor, keď si domáci jeho strelu zrazili do vlastnej brány.
Góly: Suchý M., Trvdoň – Gábriš, Tuschel, Korytina, Jambor. Rozhodoval: Pavlačka, 150 divákov
NOVÁ VES: Grznár – Gablech, Korytina, Gúčik, Hujík, Gábriš, Hanko, Ondris, Urban, Tuschel, Jambor (Maraz, Vráblic, Jaroš)
PAVOL PRISTAŠ

Podolie – Kamenec p/Vt. 2:3 (1:1)
Domáci hrali veľmi dobre, ale hostia sa v 25. min ujali vedenia. No domácim sa podarilo vyrovnať ešte v prvom polčese. Podoliu sa v 58. min podarilo vsietiť druhý gól a čiastočne sa uspokojilo s výsledkom a prestalo hrať, čo využili hostia a dvoma gólmi Nechalu M. otočili skóre vo svoj prospech. Hlavný rozhodca, ktorý pískal štvrtý zápas v piatej lige odmenil domácich hráčov dvoma zbytočnými červenými kartami.
Góly: 35., 58. Červeňanský,- 25. Švec, 66., 79. Nechala M. ČK: Križák, Cagala. Rozhodoval: Gálik, 100 divákov.
PODOLIE: Vojtech – Hrušovský R., Gúčik M., Bobocký, Hrušovský M., Korytina, Červeňanský, Cagala M., Ivana, Križák, Augustín (Mizerák, Čechvala M., Pisca)
KAMENEC: Krško – Nechala, Žiak, Stančiak, Švec, Vančo, Fábry, Mojžiš, Pisár, Višňovský, Fábry J. (Lauro, Krajčík)
PETER SRNEC

Z. Kostoľany – Tr. Jastrabie 1:0 (0:0)
Domáci v poslednom jesennom zápase sa chceli rozlúčiť víťazstvom s domácimi fanúšikmi. V prvej dvadsaťminútovke boli aktívnejší, vypracovali si dve dobré príležitostí, ale ani jednu nevyužili. Potom sa hral len priemerný futbal medzi šestnástkami s minimom šancí. Na začiatku druhého polčasu malo Tr. Jastrabie veľkú gólovú príležitosť, ale hosťujúci Mikušík netrafil prázdnu bránu. V 60. min sa uvoľnil v šestnástke V. Mokoš, ktorého hostia faulovali a Baláž premenil pokutový kop. Hostia sa v 62. min oslabili, keď Fabo po hrubom faule na domáceho T. Mokoša dostal ČK. Zemianskokostoľanci už kontrolovali priebeh zápasu. Hostia však v nadstavenom čase mohli vyrovnať, ale Jurčák, hlavou nepremenil dobrú priležitosť.
GÓLY: 61. Baláž, R: Grác, 80 divákov.
Z. KOSTOĽANY: M. Zvalo – Duda, Výškrabka, A. Zvalo, Hulényi, T. Mokoš, Paukeje, Oršula, V. Mokoš, Baláž, Liptaj, str: Cmarko, Hlinka.
TR. JASTRABIE: Mikloš – Marušinec, Fišer, Beleš, Kendera, Doktor, Jandák, Fabo, Mikušík, Glasa, Jurčák, str: Praženec, Piláty, Hruška.
(JZ)

Ostatné výsledky: Oslany – Visolaje 3:2 (1:1), V. Bielice – Ladce 1:1 (0:0), Šimonovany – Nováky 5:1, Handlová – Prečín 3:2 (1:2)

1. Nová Ves n/V. 15 12 1 2 48:16 37 (+13)
2. Kamenec p/Vt. 15 12 0 3 41:18 36 (+12)
3. Handlová 15 10 1 4 43:23 31 (+10)
4. Prečín 15 10 1 4 38:23 31 (+7)
5. Ladce 15 6 4 5 17:14 22 (-2)
6. Zem. Kostoľany 15 7 1 7 25:24 22 (+1)
7. Oslany 15 7 1 7 18:27 22 (-2)
8. Veľké Uherce 15 6 2 7 16:26 20 (-1)
9. Visolaje 15 6 0 9 32:28 18 (-3)
10. Veľké Bielice 15 5 3 7 22:29 18 (-3)
11. Šimonovany 15 6 0 9 25:42 18 (-3)
12. Tr. Jastrabie 15 5 2 8 23:28 17 (-7)
13. Dol. Poruba 15 5 2 8 27:37 17 (-4)
14. Podolie 15 5 0 10 26:36 15 (-6)
15. Stará Turá 15 4 1 10 13:27 13 (-11)
16.Nováky 15 4 1 10 13:29 13 (-11)

1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  2. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  3. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  9. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  10. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  1. Moringa a Ginkgo - pomocníci z prírody
  2. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  3. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  4. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  5. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  6. Magazín SME Ženy už v predaji
  7. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  8. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?

Pri upratovaní našli staršiu pištoľ

Zbraň spolu s nábojmi našli pri upratovaní bytu po nebohom bratovi v Trenčianskych Tepliciach.

Prví ľudia čakali Trenčianskom kraji v radoch už od šiestej ráno

Sledujeme celoplošné testovanie na Covid-19 a monitorujeme odberné miesta v okresoch Trenčín, Prviedza, Považská Bystrica, Púchov a ostatných okresoch kraja.

Odberové miesto funguje aj pri Gymnáziu Ľudovíta Štúra v Trenčíne.

„Panenkovský dloubák“? Neriskujem, že zlyhám, hovorí penaltový špecialista Steinecker

Messi, Totti, Cristiano Ronaldo, či Ibrahimovič by mu mohli čistiť kopačky. Peter Steinecker z Hrádku sa za ostatných šesť sezón ani raz nepomýlil pri kopaní pokutového kopu. V súťažných zápasoch ich už zvládol 20 v sérií.