Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

FUTBAL / Majstrovstvá oblasti

Tr. Teplice – Kočovce 3:0 (1:0)
V poslednom jesennom domácom zápase privítali teplickí chlapci zo samého chvosta tabuľky a už v 14. min po centrovanej lopte zblízka vsietil vedúci gól Haško. Domáci futbalisti sa snažili hrať aj naďalej pekný futbal. V 30. min mohli zvýšiť z pokutového kopu, ale tradičnému strelcovi jedenástok Hantákovi vyrazil umiestnenú strelu hosťujúci brankár. Do polčasu to už bol len súboj domácich útočníkov s hosťujúcou obranou. Ale na výsledku sa už nič nezmenilo. Do druhého polčasu Tepličania nastúpili s dvoma zmenami a striedajúci Novotka po centri hlavou zvýšil na 2:0. O pár minút sa situácia opakovala, ale na jej konci bol s chuťou hrajúci Haško, ktorý upravil na konečných 3:0.
Góly: Haško 2, Novotka. Rozhodoval: Bulko, 150 divákov. ŽK: 2:2. Tréner: Mrázik Rudolf.
Tr. Teplice: Šlesár – Urban, Ondrejík (45. Mitický), Krivda P., Krivda T., Janík, Hanták (45. Novotka), Drobný, Haško, Švikruha (65. Stiksa).
Rudolf Mrázik

Trenčianska Teplá – Melčice-Lieskové 5:1 (3:0)
V atraktívnom hracom dni pre túto súťaž – t.j. sobotu nastúpili domáci futbalisti s úmyslom zaknihovať víťazstvo v poslednom domácom zápase na jeseň. Melčičania, ale v prvých minútach zápasu naznačili, že nechcú byť odovzdaným súperom a ich dve vyložené tutovky zázračne zneškodnil Kováčik. Domácim našťastie netrvalo dlho, aby sa spamätali z úvodného šoku a Kováčik ukázal, že sa vie aktívne zapojiť do hry, keď z dlhého výkopu v 3. min Martinus otvoril skóre na 1:0. O minútu bolo už 2:0 po peknej akcií, ktorú zakončil Marušinec. Potom sa hra upokojila a ojedinelé šance domáci nevyužili. Až v 30. min o hlavu nižší Blaho prehlavičkoval hosťujúceho brankára a zvýšil na 3:0, ale musel opustiť ihrisko pre zranenie. Vzápätí Martinus nedal zoči-voči brankárovi. V 40. min po signále z priameho kopu strieľal aktívny Frohn, ale gólman hostí bol na správnom mieste. Začiatok druhého polčasu vyšiel Teplanom a po ideálnej prihrávke Janiša zvyšoval na 4:0 Martinus. Hostia hneď kontrovali a Motyka znížil na 4:1. Ďalšie šance Šuberta, Martinusa a často strieľajúceho Frohna zostali nevyužité. Až v 60. min sa dočkal Frohn a peknou krížnou strelou zvýšil na 5:1. Výsledok zápasu prikrášlil v 88. min na 6:1 hetrikom aktívny Martinus.
Góly: Martinus 3, Frohn, Marušinec - Motyka. ŽK: 0-3. Rozhodoval: Hruda, 130 divákov
PETER ŠVEC

Čachtice – H. Srnie 4:2 (2:1)
Domácim vyšiel úvod stretnutia, keď sa ujali vedenia v 18. sekunde. V 30. min zvýšili na 2:0, hosťom sa podarilo zvýšiť na 2:1 v 44. min. Tak ako vyšiel domácim úvod prvého polčasu, to isté sa podarilo hosťom, keď hneď v 46. min vyrovnali na1:2. V ďalšom priebehu sa hral vyrovnaný futbal, avšak domácim sa podarilo streliť v závere stretnutia dva góly, po ktorých zaslúžene zvíťazili.
Góly: Trebatický O. 2, Trebatický M., Herák. ŽK: 2-2 ČK: 0-1. Rozhodoval: Mrázik, 100 divákov.
MARIÁN HALÁK

Bošáca – Selec 2:2 (2:2)
Úroveň zápasu bola veľmi slabá. Hostia sa ujali vedenia v 18. min, keď po zlej rozohrávke brankára na obrancu, ktorý sa pošmykol dal vedúci gól Puček. V 40. min domáci vyrovnali, keď strelu Ochodníckeho domáci brankár vyrazil a nabiehajúci Kostelan vyrovnal na 1:1. V tej istej minúte Ochodnícky po samostatnom úniku povedľa vybiehajúceho brankára sa domáci ujali vedenia – 2:1. Domáci sa dlho netešili, keď hostia o dve minúty vyrovnali krížnou strelou asi z 30 m, ktorá preskočila domáceho brankára. Druhý polčas sa hralo na oboch stranách veľmi nervózne a hra bola často kúskovaná faulami. Tento zápas sa hral v sobotu, ale v nedeľu na pravé poludnie sa hral dorastenecký zápas (Bošáca – D. Srnie 4:2), ktorý mal omnoho lepšiu úroveň a jeho priebeh sledovalo veľmi spokojných 150 divákov.
Góly: Kostelan, Ochodnícky – Púček B., Ondriška P. ŽK: 1-4 ČK: 1-1. Rozhodoval: Podhradský, 150 divákov
VLADIMÍR KOZÁČEK

V. Hradná – Soblahov 2:3

Dubodiel – Chocholná-Velčice 3:2 (2:0)
Góly: Červený, Knoll, Hostačný P. – Tuharský J., Lukša. ŽK: 3-1. Rozhodoval: Šálek, 100 divákov STANISLAV DOKTOR

H. Súča – Tr. Turná 2:1 (1:1)
Hostia z Tr. Turnej sa pred zápasom netajili tým, že si prišli po tri body. Opak bol však pravdou. Aj vo svojom treťom vystúpení na pôde H. Súče prehrali. Stará hornosúčanská bolesť – premieňanie gólových šancí sa opäť ukázala. Už do polčasu mohli domáci rozhodnúť o svojom víťazstve, keď svoje príležitosti nedotiahli do gólového efektu. Už v 9. min sa ocitol Bartek sám pred brankárom Chochlíkom a ten vyrazil loptu na roh. Bežala 20. min, na hranici 16tky sa uvoľnil Chorvát P. a umiestnenou strelou otvoril skóre na 0:1. V týchto fázach zápasu boli hostia lepším mužstvom, ale vďaka obetavosti domácej obrany a brankára neinkasovali ďalšie góly. V 35. min sa ocitol Sedláček sám pred Chochlíkom, ale zakončil len do rúk brankára, ale už o minútu sa pískala penalta po faule na tohto hráča. Loptu si postavil Kučerák, ale brankár hostí vyrazil strelu na roh. V 38. min sa dočkali domáci, keď po trestnom kope Kučeráka si spracoval loptu a umiestnenou strelou vyrovnal na 1:1. V 39. min mohol domácich posunúť do vedenia, ale bránu hostí minul. V tejto 5minútovke mali domáci smolu a hostia šťastie. Druhý polčas začali domáci vo veľkom štýle, pritlačili hostí k ich bráne, bežala 53. min, Chlebana uličkou našiel Barteka a ten obstrelil brankára hostí a ako sa neskôr ukázalo, bol to i víťazný gól domácich. V 56. min sa ocitol Sedláček sám pred Chochlíkom, ale už nemal dostatok síl na zakončenie. Hostia sa pokúšali ešte niečo s výsledkom urobiť, nebezpečné boli hlavne dlhé auty Hasenoviča, ale domáca obrana stála na pevných nohách a v bráne Pekárek, ktorý skutočne mužstvo podržal. Dobre zahrali mladíci Zemanovič a Machara Marek, ktorí boli prakticky neomylní a tak po záverečnom hvizde rozhodcu sa mohli domáci spolu s fanúšikmi tešiť z víťazstva nad kvalitným súperom, ktorému to v Hornej Súči nejde. „Možno nabudúce.“
Góly: Sedláček, Bartek– Chorvát P. ŽK: 2-3. Rozhodoval: Ševčík, 250 divákov
LADISLAV ŠTEFÁNEK

Ľuborča – Kálnica 0:0
Na sviatok Všetkých svätých sa hral v Ľuborči futbal, ktorý skôr pripomínal priateľské stretnutie. Domáci mali síce počas celého priebehu územnú prevahu, ale ich prejav bol bez nasadenia a myšlienky. Vypracovali si iba zopár príležitostí, ktoré však zlikvidoval pozorný brankár. Hostia, ktorí sa zamerali na pozornú defenzívu sa prezentovali sympatickou hrou v poli, ale domácu bránu ohrozili iba raz. Proti bezzubým domácim to však stačilo na bezgólovú remízu a domov si odvážajú cenný bod. Rozhodoval: Koprivňanský, 100 divákov
MAREK KONÍČEK

1. Tr. Teplice 14 11 2 1 34:8 35 (+11)
2. Ľuborča 14 10 3 1 39:18 33 (+9)
3. Tr. Turná 14 9 3 2 30:16 30 (+15)
4. Čachtice 14 8 3 3 40:21 27 (+3)
5. Chocholná-Vel. 14 8 1 5 28:23 25 (+4)
12. Horné Srnie 14 4 3 7 27:31 15 (-3)
13. Veľká Hradná 14 4 2 8 23:31 14 (-10)
14. Selec 14 1 8 5 14:30 11 (-7)
15. Mel.-Lieskové 14 2 3 9 13:25 9 (-9)
16. Kočovce 14 1 3 10 11:50 6 (-12)

1. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  2. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  3. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  2. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  3. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  4. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  5. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  6. Magazín SME Ženy už v predaji
  7. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  8. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  10. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 11 061

„Panenkovský dloubák“? Neriskujem, že zlyhám, hovorí penaltový špecialista Steinecker

Messi, Totti, Cristiano Ronaldo, či Ibrahimovič by mu mohli čistiť kopačky. Peter Steinecker z Hrádku sa za ostatných šesť sezón ani raz nepomýlil pri kopaní pokutového kopu. V súťažných zápasoch ich už zvládol 20 v sérií.

Peter Steinecker

Podcast je náhrada miestneho rozhlasu

Správy z miestneho rozhlasu patria roky ku koloritu slovenských miesta obcí.

Jednou z hlavných výhod podcastov je, že ich môžete počúvať, keď vám to vyhovuje,“ povedal Jaroslav Kizek z agentúry M KREO.

R. Rybníček: Vyjadrenie pani prezidentky bolo racionálne

Primátori, primátorky i starostovia a starostky robia podľa neho všetko pre to, aby Ozbrojeným silám SR pomohli a celú operáciu spolu zvládli.

Prezident Únie miest Slovenska Richard Rybníček.

Testovanie: V Trenčíne chýba asi 20 percent zdravotníkov, ktorí majú robiť stery

Momentálne má mesto Trenčín na všetkých 50 odberných miest dostatočný počet administratívnych pracovníkov i pomocného zdravotníckeho personálu.