Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

FUTBAL / Majstrovstvá oblasti

Trenč. Teplá – Kočovce 6:0 (2:0)
Teplania v krásnom jesennom počasí za stáleho povzbudzovania domáceho a družobného fanklubu z Mařatíc sa chceli odvďačiť divákom za predošlé kolo a ukázali divákom, že futbal hrať nezabudli, ale 30 minút sa iba rozohrávali a až z prvej šance Šuberta v 38. min otvorili gólový účet zápasu. O dve minúty Koyš upravil na zaslúžených 2:0. V druhom polčase Teplania pridali na dôraze a šance pribúdali ako na bežiacom páse. V 55. min na 3:0 upravil Marušinec, v 67. min Martinus nezaváhal a zvýšil na 4:0 a v 77. min Martinus zvyšoval už na 5:0. Po tomto góle Teplania nepoľavili v tlaku a na konečných 6:0 dával v 89. min Šubert.
Góly: Martinus 2, Šubert 2, Koyš, Marušinec. ŽK: 1-1. Rozhodoval: Rožník, 150 divákov
Ivan Dobiáš

Čachtice – Soblahov 4:1 (1:0)
Domáci po viacerých nepresvedčivých výkonoch konečne zabrali a zaslúžene zvíťazili.
Góly domácich: Ostrenka 2, Šmátrala, Ďuriš
MARIÁN HALÁK

Bošáca – Chocholná-Velčice 0:1 (0:0)
Prvý polčas bol vyrovnaný, keď útoky sa striedali na oboch stranách, ale bez vyložených šancí. Druhý polčas začali lepšie hostia, ktorí už v 37. min mali šancu na skórovanie, ale ich strela šla tesne vedľa brány. Napravili si chuť v 67. min, keď center z ľavej strany nabehol Lukša a ten asi zo 17 m volejom trafil do šibenice a tým zabezpečil futbalovejším hosťom víťazstvo. V ďalšom priebehu zápasu sa snažili domáci aspoň vyrovnať, ale ich strely išli vedľa rohovej zástavky, alebo ich nezachytil ani lapač lôpt za bránou. Jesenná kríza v domácom tíme naďalej trvá.
Gól: Lukša. ŽK: 2-3. Rozhodoval: Puna, 220 divákov
VLADIMÍR KOZÁČEK

Veľká Hradná – Trenč. Turná 0:3 (0:2)
Hostia v prvom polčase vysunuli dvoch hráčov na offsajdovú hranicu a z tejto taktiky padli oba prvopolčasové góly. Tie vniesli do mužstva domácich chaos a do konca zápasu neohrozili bránu hostí.
Góly: Chorvát 2, Pollák. Hralo sa bez kariet. Rozhodoval: Pavlovič, 130 divákov
FRANTIŠEK KOVÁČ

Dubodiel – Kálnica 1:2 (1:1)
Góly: Červený – Hladký 2. ŽK: 0-1. Rozhodoval: Stračiak , 100 divákov
STANISLAV DOKTOR

H. Súča – Ľuborča 2:3 (2:2)
V derby zápase sa hral obojstranne dobrý futbal so šťastným koncom pre hostí, ktorí boli futbalovejší. Už v 11. min mal hosťujúci Pšenčík šancu, keď sa sám ocitol na 5ke, ale prestrelil. V 20. min dravý prienik P. Častulína a jeho center efektne preloboval Lubina za chrbát vlastného brankára. Aby domácim nebolo ľúto, vlastenca si zasunul i Kučerák. V 32. min išli domáci do vedenia, keď po trestnom kope Kučeráka bol úspešným strelcom Lukšo Marek, ale už o 5 min bolo vyrovnané po Trškovom góle. Druhý polčas začali hostia o poznanie aktívnejšie, vytvorili si tlak, ale domáca obrana odolávala až do 63. min, keď po zlom odkope domácej obrany bol autorom víťazného gólu Trška Marek. Po tomto góle domáci márne dobýjali hosťujúcu bránu, keď hostia sa zamerali na udržanie výsledku, zdržiavali hru a to vonkoncom nesvedčí lídrovi súťaže. Remízový gól mal na kopačke Andrej Častulín, avšak z dvoch krokov trestuhodne prestrelil a tak hostia mohli oslavovať víťazstvo i keď remíza by bola spravodlivejšia. Staré porekadlo vraví, že po hodoch býva bolenie brucha a to sa aj potvrdilo.
Góly: Lubina (vlastný), Lukšo M. – Kučerák (vlastný), Trška 2. ŽK: 1-3. Rozhodoval: Šálek, 250 divákov

Melčice-Lieskové - Horné Srnie 3:1 (2:1)
Po počiatočnom vzájomnom oťukávaní prišla 9 minúta, keď hostia unikli po krídle, obrana domácich nestačila reagovať a hráč hostí Michal Kubíček otvoril skóre zápasu. V ďalšom priebehu sa hra vyrovnala a po rohovom kope Tibora Hantáka, krásnou hlavičkou vyrovnal Jozef Motyka. Domáci hráči postupne prebrali taktovku hry do svojich rúk a v 32 minúte po trestnom kope nestarnúceho Rasťa Horňáka opäť hlavou zvýšil Jozef Motyka za prispenia domácej obrany na 2:1 pre domácich. V 41 minúte domáci hráč Ľubo Vendžúr obišiel hosťujúcich obrancov, no brankár hostí jeho strelu kryl. Domáci nastúpili do druhého polčasu v nezmenenej zostave a po rohovom kope v 47 minúte Mário Procházka zvýšil stav stretnutia na 3:1 nekompromisnou strelou. Do konca zápasu domáci zodpovedne plnili úlohy trénera a nedovolili súperovi zmeniť výsledok zápasu.
Góly: Motyka 2, Procházka – Kubíček. Rozhodoval: Sokol, 100 dovákov. ŽK: Motyka,Biras – Kubíček.
Jindřich Klier

Tr. Teplice – Selec 2:0 (0:0)
Teplickí chlapci sa celý zápas trápili a húževnatého súpera zdolali vďaka gólom Hantáka v poslednej minúte Novotku. Súper nepredviedol nič oslnivé, čomu sa domáci hráči prispôsobili, takže môžu tešiť iba tri body.
Góly: Hanták z pok. kopu, Novotka. Rozhodoval: Oppenberger, 200 divákov.
Tr. Teplice: Šlesár – Bernát, Krivda T., Mitický, Janík, Urban, Drobný, Hanták, Haško, Švikruha, Klašovec. Striedali: Novotka, Majo, Krivda P.