Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

FUTBAL / MAJSTROVSTVÁ OBLASTI

Trenč. Teplice – Chocholná-Velčice 3:1 (2:0)
V krásnom jesennom počasí predviedli Teplickí futbalisti, ako sa premieňajú šance a do polčasu vsietili góly, keď v 14. min po predchádzajúcom faule na Haška premenil pokutový kop Hanták a v 36. min po centri Urbana zvyšoval Novotka na 2:0. Hosťujúce družstvo predviedlo slušný výkon, ale viacero ich šancí zostalo nevyužitých. V druhom polčase mala hra rovnaký priebeh a v 65. min sa Krivda preštrikoval celou obranou a hokejovým blafákom zvyšoval na 3:0. Keď sa už zdalo, že sa už zápas skončil, hosťujúce družstvo v nadstavenom čase znížilo peknou hlavičkou na 3:1.
Góly domácich: Hanták z pok. kopu, Novotka, Krivda T. Rozhodoval: Bušo, 400 divákov.
Rudolf Mrázik

Trenč. Teplá – Horné Srnie 4:2 (3:1)
Za ideálneho jesenného počasia sa hráči akoby zoznamovali s kvalitným terénom a prvá šanca prišla z Frohnovej kopačky, ale hosťujúci brankár čaroval. V 13. min Martinus krásnou strelou otvoril gólový účet stretnutia – 1:0. V 21. min Papiernik P. zaslúžene vyrovnal, ale o 3 min sa Šubert z penalty nemýlil a zvýšil na 2:1. V tej istej minúte hosťujúci Šimko zbytočne oslabil svoj tím a po druhej žltej videl červenú kartu. V 28. min Šubertovu hlavičku vyškriabal Kostka, ale v 30. min už nestačil na Martinusovu strelu 3:1. V 37. min nastrelil Martinus brvno a do konca polčasu sa hra pohybovala medzi 16-tkami. V druhom dejstve sa hostia snažili niečo s výsledkom spraviť a tomu podriadili aj svoju taktiku, aj keď boli oslabení a domáci sa prispôsobili ich hre, ale šancí bolo ako šafranu. V 68. min mohol zvýšiť Janiš, ale proti bol Kostka, na druhej strane Papiernikovu strelu Kováčik zneškodnil. V 76. min mal na nohe Martinus hetrik, ale nedal. V 82. min Šubert z priameho kopu vymietol šibenicu – 4:1. O 4 min Kostka zázračne vyrazil strelu Šuberta. V nadstavenom čase Srňania kozmeticky upravili na 4:2 Kubíčkom.
Góly: Šubert 2, Martinus 2, - Papiernik P., Kubíček. ŽK: Hošták, Marušinec, Janiš – Šimko, Šimák ČK: Šimko. Rozhodoval: Stračiak, 150 divákov.
IVAN DOBIÁŠ

Kočovce – Selec 1:1 (1:0)
Domáci sa ujali vedenia v 11. min po prieniku Masaryka a na 1:0 dával Augustín. V týchto chvíľach mali domáci územnú prevahu, ktorú však nevyužili na strelenie ďalších gólov. Do druhého polčasu hostia nastúpili so snahou vyrovnať nepriaznivý stav. V týchto chvíľach domácich podržal brankár Dušan Ondrejička, keď zneškodnil niekoľko nebezpečných šancí hostí. Hostia vyrovnali v 96. min po rohovom kope.
Góly: Augustín A. - Husár. ŽK: 2-4. Rozhodoval: Murín, 100 divákov
PETER HRUŠÍK

Čachtice – Tr. Turná 0:1 (0:1)
V slabom stretnutí sa hostia dostali do vedenia v 4. min po hrubej chybe brankára. V ďalšom priebehu sa hralo medzi 16-tkami, avšak gól sa už nepodarilo streliť nikomu.
Gól: Kalaba. Rozhodoval: Oppenberger, 150 divákov
MARIÁN HALÁK

Bošáca – Kálnica 1:1 (0:0)
Najhorší zápas v doterajšej histórii Bošáce. Oba tímy mali niekoľko šancí na skórovanie. Hostia sa ujali vedenia v 50. min po chybe domácej obrany, keď dal gól Jendrišák 0:1. O 10 min domáci vyrovnali po trestnom kope P. Kusendu hlavičkou Figura. V závere bolo opäť zopár šancí na skórovanie.
Góly: Figura - Jendrušák. ŽK: 1-2. Rozhodoval: Bulko, 200 divákov
VLADIMÍR KOZÁČEK

Veľká Hradná – Ľuborča 2:2 (2:1)
Hostia už v 6. min prehrávali 2:0. Po tom sa na ihrisku diali veci nefutbalové a meter rozhodcu bol asi dolámaný. Veľká Hradná podala protest proti rozhodcom.
Góly domácich: Kováč K., Kováč M. ŽK: Kováč K. - Verchola ČK: Kováč K. - Verchola. Rozhodoval: Hruda, 120 divákov
FRANTIŠEK KOVÁČ

Dubodiel – Horná Súča 2:0 (0:0)
Góly: Hostačný P., Malec M. ŽK: 1-1. Rozhodoval: Marcinát, 100 divákov
STANISLAV DOKTOR

Melčice-Lieskové - Soblahov 1:1 (1:1)
V hodovom stretnutí chceli domáci konečne získať prvé body v jesennej časti na domácej pôde. Opatrný začiatok z obidvoch strán tomu nenasvedčoval a už v 10 minúte po chybe domácej obrany dal Halgoš Ivan vedúci gól hostí. V ďalšom priebehu hosti poľavili a po peknej individuálnej akcií s prehľadom Lukáš Biras vyrovnal. Domáci po tomto góle zvýšili tlak na súperovu bránu, ale do konca polčasu sa stav stretnutia nezmenil. Po zmene strán nastúpili domáci so snahou dosiahnuť víťazstvo, zatlačili na súpera, v 54. minúte nastrelili brvno a o minútu neskôr z bezprostrednej blízkosti prehodili bránu. S pribúdajúcimi minútami ubúdalo síl na obidvoch stranách, hra bola nepresná a tak stretnutie skončilo remízou, ktorá je vzhľadom na priebeh zápasu ziskom pre hostí.
Góly: Biras – Halgoš Ivan. ŽK: Motyka – Halgoš Ivan, Šlesár. Pred 150 divákmi rozhodoval Nedveď