Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky

FUTBAL / MAJSTROVSTVÁ OBLASTI

Soblahov – Kočovce 5:0 (4:0) – nedohrané
V zápase mužstiev zo spodných priečok tabuľky videli diváci od úvodu tlak domácich, ktorý bol korunovaný gólom v 8. min L. Jamborom. V 20. min sa presadil hlavičkou premierovým gólom u dospelých Kačena, v 30. min zvyšoval na 3:0 Halgoš a skóre prvého polčasu uzavrel na 4:0 Halgoš z pokutového kopu. Do druhého polčasu nastúpili hostia iba s 8 hráčmi a bolo iba otázkou času, kedy sa „akože“ zrania a odstúpia ďalší dvaja hráči. Domáci ešte stihli pridať 5. gól Jamborom M. V druhom polčase to už bol iba futbalový odvar, dá sa pochopiť hnev domácich fanúšikov na frašku, ktorú zinscenovalo hosťujúce mužstvo v druhom polčase. Zápas bol predčasne ukončený v 73. min pre nízky počet hráčov hostí na hracej ploche. V Soblahove dostal futbal v nedeľu popoludní hlavne v druhom polčase facku.
Góly: Jambor L, Kačena, Jambor M., Halgoš 2. Hralo sa bez kariet. Rozhodoval: Nedveď, 150 divákov.
Marián Šedivý

Selec – Horné Srnie 1:1 (0:0)
Gól hostí: P. Štefánek

Trenč. Turná – Trenč. Teplice 1:0 (1:0)
Nové lopty a pekný zápas. Od začiatku bolo jasné, že toto bude zápas dvoch vyspelých mužstiev. V 13. min vystrelil nebezpečne Kalaba a jeho tečovaná strela tesne minula bránu. V 19. m in vycvičil hosťujúcu obranu Sivák M. a pre Santu už nebol problém dať gól. V 22. min zaútočili znenazdajky i hostia, ale lopta skončila mimo brány. V druhom polčase bol veľký tlak z domácej strany, najprv v 53. min Pollák netrafil a v 55. min Chorvát P. nastrelil brvno. O minútu šiel Chorvát sám na brankára, ale nedotiahol svoju šancu do úspešného konca. V 68. min bola založená pekná akcia domácich Sivákom M., no takisto z toho nebol gól. V závere zápasu vládla na ihrisku nervozita, hostia mali tlak a snažili sa vyrovnať, no domáci hráči už uhrali tesné víťazstvo. Zápas to bol rýchly a veľmi kvalitný.
Gól: Santa. ŽK: Pollák, Chorvát P., Sivák T. – Krivda P., Drobný, Krivda T. ČK: Krivda P. (po druhej žltej karte), Ondrejík. Rozhodoval: Maretta, 150 divákov
V. Chupáč

Kálnica – Čachtice 2:2 (1:1)
Pred peknou návštevou sa v Kálnici predstavil technický a silný súper Čachtice. Boli to však domáci, ktorí sa v 5. min ujali vedenia, keď skóroval Jančo. Postupne hostia prevzali iniciatívu a dvoma gólmi D. Imrišku otočili skóre na 1:2. Neskôr hostia pritlačili domácich, ale Kálničania potvrdili, že proti silnejšiemu súperovi sa im hrá lepšie a krásnym volejom uzavrel skóre stretnutia Jendrušák. Záver zápasu bol nervózny, keď bol vylúčený hosťujúci hráč za faul na brankára.
n Góly: 5. Jančo, 60. Jendrušák – 30., 52. Imriška D. ŽK: 1-3 ČK: 0-1. Rozhodoval: Stračiak, 250 divákov.
Dušan Filip

Dubodiel – Trenčianska Teplá 1:0 (1:0)
Góly: Knoll. ŽK: 1-7 ČK: 0-1. Rozhodoval: Klimčík, 100 divákov
Stanislav Doktor

Ľuborča – Bošáca 2:0 (2:0)
Domáci futbalisti privítali ambiciózneho nováčika do ktorého sa pustili s veľkou chuťou. Už v 7. min unikol M. Trška a otvoril skóre. V 14. min po rohovom kope a následnej hlavičke zblízka dorazil loptu do siete Verchola. Aj v ďalšom priebehu prvého polčasu mali domáci hru pod kontrolou a viaceré vyložené gólové príležitosti zostali nepremenené. Hostia sa iba ojedinele v týchto fázach hry dostávali k domácej bráne a ich zakončenie nebolo nebezpečné. Po zmene strán sa obraz hry príliš nezmenil, väčšina hry sa odohrávala na polovici hostí a domáce mužstvo opäť nevyužilo niekoľko vyložených príležitostí. Hostia sa až v závere niekoľkokrát pokúsili znížiť, ale do konca stretnutia sa už na výsledku nič nezmenilo.
Góly: M. Trška, Verchola. ŽK: 2-0. Rozhodoval: Podhradský, 200 divákov
Marek Koníček

Horná Súča – Veľká Hradná 2:0 (1:0)
Domáci po dlhom čase vyhrali a pripomenuli si, ako chutí víťazstvo. Veď naposledy vyhrali v prvom kole. I keď toto víťazstvo sa nerodilo ľahko a domáci museli veľmi zabojovať. Futbal to nebol oslnivý, hreje akurát víťazstvo. Už v 16. min A. Častulín nastrelil brvno a hneď na to Kučerák mieril tesne vedľa. V 41. min hosťujúci Kožej vo vyloženej šanci namieril do tyče. Až prišla 44. min, hosťujúci obranca vyrazil loptu smerujúcu do siete rukou a penaltu premenil Kučerák na čo rozhodca odpískal polčas. Druhý polčas boli domáci aktívnejší, v 63. min zvýšil Bartek po centri Kučeráka na 2:0 a ako sa neskôr ukázalo bol to aj záverečný gól tohto zápasu. I keď mali hostia tri vyložené šance, ktoré však ku gólu neviedli. V domácom mužstve sa predstavil Chlebana Peter, ktorý prišiel na hosťovanie z Horné Srnia a ukázal že bude platná posila Hornej Súče.
Góly: Kučerák, Bartek. ŽK: 2-2. Rozhodoval: Markech, 200 divákov