FUTBAL / V. LIGA SEVER

Nová Ves – Kamenec 3:2 (1:0)
Pred značnou diváckou kulisou začali popredné mužstvá tabuľky s nasadením a útočné akcie sa striedali na oboch stranách, ale bez vážnejších gólových príležitostí. Nasadenie hráčov viedlo k drobným faulom a v 33. min po jednom z takýchto faulov zahrával trestný kop Hanko a strelou do šibenice otvoril skóre stretnutia. V 51. min domáci zbytočne stratili loptu v strede ihriska, tá sa dostala k hosťujúcemu Fábrymu D. a ten po individuálnom úniku vyrovnal stav na 1:1. O 3 minúty po najkrajšej akcií zápasu domáci Hanko našiel ideálne Maraza, ktorý bez prípravy strelou k žrdi priviedol domácich opäť do vedenia – 2:1. V 69. min Hanko vystrelil z 30 m a lopta na prekvapenie skončila v sieti, keď preskočila brankára. Hostí vrátil do hry gól z pokutového kopu Stančiakom v 80. min po zbytočnom faule brankára Gzrnára na prenikajúceho hráča. Záver zápasu bol troška nervóznejší nepriniesol už príležitosť ani jednému mužstvu.
Góly: 33, 69. Hanko, 54. Maraz – 51. Fábry D., 80. Stančiak (11 m). ŽK: Grznár - Lauro. Rozhodoval: Fautejsek, 300 divákov
NOVÁ VES: Grznár – Gúčik, Hujík, Gablech, Šupka, Hanko, Gábriš, Korytina, Maraz, Ondris, Tuschel (Havrlent, Jaroš, Janega)
Pavol Pristaš

V. Uherce - Podolie 3:2 (3:1)
Domáce mužstvo jednoznačne tlačilo už od začiatku zápasu, no v druhom dejstve poľavili a nevedeli premieňať jednoznačné šance. Vďaka dvojgólovému náskoku dokázali stretnutie udržať na výhru, i keď hostia stav znížili iba na jednogólový rozdiel. Zápas sa tak skončil v prospech domácich za stavu 3:2.
Góly: Kováč, Cifrík, Bartoš - Červeňanský, Búčik R Blažek, 250 divákov.
PODOLIE: Vojtech, Hrušovský R., Gúčik Martin (40. Vrábel), Jurík, Hrušovský M., Korytina, Červeňanský, Cagala, Gúčik Marek (85. Cagala J.), Frižák, Bobocký

Tr. Jastrabie – Visolaje 1:3 (0:2)
V tomto zápase sa zrodila zaslúžená prehra domácich po slabučkom výkone celého tímu.
Góly: 71. Marušinec – 6. Giben, 22., 77. Mišutka
ŽK: Mužlay. Rozhodoval: Nosál, 100 divákov
TR. JASTRABIE: Hruška – Marušinec, Fisher, Fabo, Halas, Praženec, Beleš, Pavlo, Mikušík, Glasa, Jurčák (Pilathy, Doktor)
Július Glasa

Šimonovany - Handlová 3:5 (2:2)
Zápas sa začal veľmi vyrovnane, keď po prvom dejstve bol i stav na svetelnej tabuli nerozhodný, a to 2:2. V druhom polčase však hostia prevzali iniciatívu a strelili do siete domácich 3 góly. Aj napriek snahe domáceho mužstva otočiť stav zápasu, sa im to už nepodarilo, a Handlová tak zaslúžene vyhrala.
Góly: L. Svorad 2, A. Svorad - Andrejčák (11m), Bugáľ, Lublák, Baláž, Rendek

Oslany – Ladce 2:1 (2:0)
Od úvodného hvizdu dosť nepresného rozhodcu sa hral zo začiatku opatrný futbal. Hostia boli častejšie pri lopte a z diaľky sa dosť nepresne zastreľovali. V 15. min sa vyznamenal domáci brankár, keď si poradil s prudkou strelou Habáneka. Až v 19. min Kolár po prvýkrát vystrašil gólmana hostí. O minútu nato, sa uvoľnil Oršula a takmer z polovice ihriska obišiel všetko čo mu stálo v ceste, včítane brankára a do prázdnej brány skóroval. V závere polčasu rozhodca odpískal neúmyselnú prihrávkou domov a v päťke domácich bolo horúco. Pred odchodom do šatní sa opäť Oršula dravým spôsobom dostal za obranu hostí a po druhýkrát rozvlnil sieť. Do druhého polčasu hostia striedali hneď dvoch hráčov a vyvinuli stály ale neplodný tlak na Oslančanov. Slovanisti sa umne bránili, hoci v 78. min obrana zabudla na Martinka ktorý hlavou znížil na 1:2. V nervóznom závere mal rozhodca Gajdoš čo robiť, aby krotil hráčov na ihrisku. V 87. min boli dvaja vylúčení a nehralo sa 7 minút. Oslančania získali dôležité víťazstvo, keď z minima využili maximum.
GÓLY: 20. a 45. Oršula – 78. Martinka, R: Gajdoš, 80 divákov. ČK: Čavoj - Marián Habánek
LADCE: Janke – Majtán, Koštialik, Martinka, Ušík, J. Váň, Hudec, Mrazík, F. Váň, Tagáč, Marián Habánek, str: Hromka, Michal Habánek, M. Mražík.
(DB)

Nováky – St. Turá 0:1 (0:1)
V Novákoch sa hral v sobotu podpriemerný futbal. Hostia vyťažili z minina maximum. Už v 18. min hosťujúci Denk z čistej šance nedal, načo domáci odpovedali v 23 delovkou Píša tesne vedľa. Vedúci gól padol v 43. min keď unikol po krídle Peterka a jeho center usmernil do brány Sládek. Druhý polčas začal nepresnou strelou domáci Lutka. V 72. min bol sám pred brankárom domáci Laluha ale nedal. Najväčší tlak domáci prišiel paradoxne až v čase, keď boli vylúčený o Píša. V 85. min technickú strelu Lutku vyrazil brankár na roh a najväčšia šanca prišla v 86. min keď po sérii troch rohov trafil Pich brvno hosťujúcej brány.
GÓLY: 43. Sládek, R.: Takács, 100 divákov.
ST. TURÁ: Vyskup – Beňo, Arbecík, Štefík, Kubán, Durec, Sládek, Borsa, Denk, Magula, Peterka, str: Jaroš, Galbavý, Györög.
(ĽĎ)

Ostatné výsledky: Z. Kostoľany – V. Bielice 4:0 (0:0), D. Poruba – Prečín 1:4 (0:2).

1. Kamenec p/Vt. 9 8 0 1 30:8 24 (+9)
2. Prečín 9 7 1 1 25:10 22 (+7)
3. Handlová 9 6 1 2 30:10 19 (+7)
4. Nová Ves n/V. 9 6 1 2 28:13 19 (+4)
5. Tr. Jastrabie 9 4 1 4 17:14 13 (-2)
6. Veľké Bielice 9 4 1 4 15:17 13 (+1)
7. Veľké Uherce 9 4 1 4 10:19 13 (+1)
8. Visolaje 9 4 0 5 16:14 12 ( 0)