Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky
FUTBALOVÁ KAUZA

Čo sa dialo v zápase Neporadza - Skalka (3:3) a čo bolo po ňom?

V 4. kole II. triedy sever sa odohral majstrovský zápas Neporadza - Skalka (3:3), o ktorom sa doteraz všeličo hovorí.

Niektorí tvrdia, že zápas sa ani nedohral, iní zasa tvrdia, že sa riadne dohral. Stredobodom pozornosti bol najmä výkon rozhodcu Michala Ševčíka, ktorý svojími verdiktami veru poriadne zdvihol adrenalín domácim futbalistom a fanúšikom...

Samozrejme, že zápas mal dohru aj za zeleným stolom, kde FO Slovan Neporadza inkasoval od ŠTK a DK ObFZ Trenčín pomerne dosť tvrdé tresty, finančnú pokutu, odrátanie troch bodov a vylúčený hráč má zastavenú činnosť na pol roka. Odborné komisie trestali pravdepodobne len na základe zápisu rozhodcu, nakoľko z Neporadze nepredvolali žiadného funkcionára - hlavného usporiadateľa, vedúceho mužstva a vôbec nikoho - za účelom objasnenia mnohých nejasností. Naozaj, prečo?

Neporadžania si myslia, že sa rozhodovalo o nich - bez nich, s trestami vôbec nesúhlasia a preto sa písomne odvolali na výkonný výbor ObFZ (odvolávaciu komisiu) za účelom očistenia klubu a dopátrania sa jedine objektívnej pravdy. Z obsiahleho listu, ktorý bol odoslaný na ObFZ Trenčín a taktiež do našej redakcii vyberáme najpodstatnejšie pasáže.

„Už v 1. polčase bolo cítiť zvýšenú snahu rozhodcu pomáhať futbalistom Skalky, aj keď je to možno iba náš subjektívny názor. Pri poučení pred zápasom, kde sa zúčastnili obaja kapitáni, vedúci mužstiev, hl. usporiadateľ, rozhodca jasne povedal, že ofsajdy pískať nebude, nech sa hráči na to nespoliehajú (načo je tam potom, keď si svojvoľne zmenil pravidlá - vari pre svojú pohodlnosť)? Bolo však zaujímavé, že hráčom Skalky boli ofsajdy pískané, domácim nie všetky. V polčasovej prestávke hl. usporiadateľ upozornil arbitra, aby sa nezahrával s nervami domácich priaznivcov. Na to sa vyjadril, že on sa nebojí, lebo vonku sú dvaja policajti v civile a tí ho ochránia... Najzaujímavejšie veci sa začali diať sedem minút pred koncom, za stavu 3:1 pre domácich. Hráči Skalky začali častejšie strielať spoza šestnástky, v snahe dosiahnúť gól. Pri jednej prudkej strele trafila lopta nášho hráča do ruky (chránil si prirodzenie) a verdikt rozhodcu znel - pokutový kop a bolo 3:2. Pri druhej strele vybehol náš hráč proti hráčovi Skalky, pričom počas strely sa otočil zadkom, na ktorý bol trafený (mimo šestnástky) a opäť bola nariadená jedenástka proti nám - v priebehu 5 minút bolo vyrovnané 3:3!

Samozrejme, že na ihrisku bola veľká nervozita, minútu pred koncom hráč J. Puna skopol súpera zozadu a dostal červenú kartu. Odchod arbitra z ihriska sa dá definovať ako dramatický, až komický. Usporiadatelia sa ho snažili pred rozhnevanými fanúšikmi chrániť, ale on ešte provokoval rečami a posmeškami. Hráči Skalky sa z toho všetkého iba smiali, za rekordných 10 minút sa im podarilo osprchovať a odísť rýchlo domov. Rozhodca potom poukázal na roztrhnutý dres a domáci predseda FO sa za účasti svedkov spýtal, čo sa vlastne stalo. Asi po dvoch hodinách - po zápase rozhodca (pískal sám), opustil za prítomnosti našich poriadateľov areál ihriska a odišiel, na svojom nepoškodenom aute domov..."

Toľko obsiahlý protest FO Slovan Neporadza.

Naša poznámka: Dozvedeli sme, že dokonca existujú najmenej dva odlišné zápasy z tohto stretnutia. Len tak mimochodom, stojí za pozornosť aj skutočnosť, že rozhodca nariadil až tri jedenástky proti domácim (!), čo sa veru nestáva v našom regióne príliš často, skôr opak býva pravdou. Zaujíma nás, aký bude konečný verdikt odvolávacej komisie, ale nezaškodilo by, keby aj rozhodca Michal Ševčík objektívne opísal celé dianie na ihrisku (aj mimo neho) a zaslal nám ho písomne do našej redakcie. Určite dostane priestor na svoje férové vyjadrenie!

1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  2. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  3. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  2. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  3. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  4. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  5. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  6. Magazín SME Ženy už v predaji
  7. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  8. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  10. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 11 021

Koronavírus Trenčiansky kraj: Prví ľudia čakali v radoch už od šiestej ráno (minúta po minúte)

Sledujeme celoplošné testovanie na Covid-19 a monitorujeme odberné miesta v okresoch Trenčín, Prviedza, Považská Bystrica, Púchov a ostatných okresoch TN kraja.

„Panenkovský dloubák“? Neriskujem, že zlyhám, hovorí penaltový špecialista Steinecker

Messi, Totti, Cristiano Ronaldo, či Ibrahimovič by mu mohli čistiť kopačky. Peter Steinecker z Hrádku sa za ostatných šesť sezón ani raz nepomýlil pri kopaní pokutového kopu. V súťažných zápasoch ich už zvládol 20 v sérií.