TRENČÍN. Podľa informácií obyvateľov počas búrky z nej odletelo približne 250 metrov strešnej krytiny. Aj v tomto prípade bola investorom spoločnosť Adoz, spoločne s Mestom Trenčín, ktoré vykonávalo aj stavebný dozor.
Spoločnosť v meste plánuje ďalšiu výstavbu. Mesto jej odsúhlasilo predaj kultúrneho strediska Dlhé Hony, nad ktorým firma plánuje vybudovať 14-podlažnú budovu so 72 bytmi a polyfunkciou. Proti výstavbe Trenčania protestovali petíciou, ktorú podporilo takmer štyristo občanov. Mesto ju však zamietlo a poslanci dokonca na februárovom zastupiteľstve odmietli argumenty občanov vypočuť. Peticionári, okrem toho, že odmietali výstavbu vysokej budovy s množstvom bytov, požadovali aj transparentnú verejnú súťaž na rekonštrukciu strediska a výstavbu. Poslanec Ľubomír Sámel dokonca v čase, keď už predstavitelia investora vystupovali so svojím zámerom ako hotovou vecou, stretli sa na zasadnutí výboru mestskej časti s občanmi a dokonca predstavili investíciu v miestnych reklamných novinách, tvrdil, že investora mesto nepozná. „Nikde nie je napísané, že investorom bude práve firma Adoz,“ uviedol vtedy na zastupiteľstve.
Ani po problémoch so strechami neplánuje Mesto zmeniť rozhodnutie. „Nemyslím si, že by sme mali prehodnotiť rozhodnutie nechať zrekonštruovať kultúrne stredisko touto spoločnosťou,“ tvrdí primátor mesta Branislav Celler. Podľa neho firma musí niesť zodpovednosť za stavbu a to, čo sa stalo, je pre ňu poučením, že asi treba použiť na strechy inú technológiu.
Majitelia bytov na Staničnej ulici majú so strechou patálie už niekoľko rokov a na Adoz podali žalobu už v roku 2004 po mnohoročných reklamáciách a sústavných problémoch najmä so zatekajúcou strechou. Vlani, pri oprave najväčšej plochy zatekajúcej strechy, vznikol požiar. Ten odhalil pochybenia stavebnej firmy, ktoré potvrdili odborné posudky znalcov z odboru stavebníctva, kominárov. Obyvatelia podali podnet na prešetrenie na Stavebnú inšpekciu v Žiline.