Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

FUTBAL / V. LIGA SEVER

Stará Turá – Tr. Jastrabie 3:2 (0:2)
Turanci privítali súpera z vyšších častí tabuľky. Víťazstvom sa mohli odlepiť z posledného miesta. Ťažký zápas s úspešným koncom. Začalo sa zrezka. Hostia sa ujali vedenia už v 2. min pomerne lacnou strelou z diaľky – Marušinec 0:1. Behom pár minút domáci mohli otočiť skóre, ale dve tutovky ostali nepremenené. Útoky sa potom striedali rovnako na oboch stranách. V 36. min po štandardnej situácií hostia zvýšili Fabom na 0:2. Keďže do polčasu bolo viacero nepremenených šancí na strane domácich efektívni hostia šli do kabín s dvojgólovým vedením. V prvých minútach druhého polčasu boli hostia iniciatívnejší. Prezentovali sa jednou veľmi peknou a nebezpečnou strelou. Domáci však zvýšili bojovnosť a dôraz a výsledok sa dostavil. V 60. min znížili Magulom na 1:2 a v 72. min Kubáň peknou hlavičkou po rohovom kope vyrovnal – 2:2. Šance na skórovanie boli na oboch stranách. Našťastie v 86. min po parádnom sóle Jaroš zabezpečil domácim víťazstvo 3:2. V dobrom zápase domáci zaslúžene zvíťazili.
Góly: 60. Magula, 72. Kubáň, 86. Jaroš – 2. Marušínec, 36 Fabo. ŽK: 1-1 ČK: 0-1. Rozhodoval: M. Porubčan, 150 divákov
STARÁ TURÁ: Vyskup – Beňo, Arbecík, Kubáň, Štefík, Deng, Durec, Magula, Hládek, Peterka, Borcha (Galbavý, Jaroš, Gerogh)
Jaromír Štefánik

Podolie – Zem. Kostoľany 1:2 (0:1)
Domáce mužstvo nastúpilo do zápasu v dobrom tempe, avšak Červeňanský nepremenil dve vyložené šance. Hostia sa dostali po chybe obrany v 45. min do vedenia, kedy gól vsietil Litaj. Domáci začali druhý polčas náporom, avšak nevedeli vsietiť gól. Osudná chyba nastala v 87. min, kedy hostia zvyšovali na 0:2 Balážom. Následne o minútu skorigoval skóre stretnutia za domácich Gúčik Marek.
Góly: 88. Gúčík - 45. Litaj, 87. Baláž. Rozhodoval: Prepletaný, 100 divákov
PODOLIE: Vojtech – Hrušovský R., Gúčik M., Jurík, Hrušovský M., Korytina, Červeňanský, Vrábel, Ivana, Križák, Bobocký
Peter Srnec

Handlová – Dolná Poruba 6:0 (2:0)
Baník potvrdil úlohu favorita i zlepšujúcu sa formu a súperovi nadelil prehru rozdielom dvoch tried. Od začiatku sa hralo na polovici hostí a v 18. min otvoril skóre Ondrejka, keď vyrazenú loptu brankárom pohotovo dorazil do siete. Dolnoporubčania mohli vyrovnať, no po strelách J. Suchého a Galka im radosť pokazil brankár Chromík. V 34. min utešenou strelou zvýšil na 2:0 Bublák. Úvod druhého polčasu patril hosťom, ale Tvrdoň ani Martinák nemali správnu mušku. Baník v 63. min zvýšil skóre po hlavičke Ondrejku. Najväčšiu šancu hostia nevyužili v 64. min, keď Chromík chytil Olejov pokutový kop. V priebehu ďalších desiatich minút dali Handlovčania tri góly. Bugár, zvýšil po prechode cez obranu na 4:0, Rendek prekonal Holíčeka po nezištnej prihrávke od Bugára a Černák lobom z 25 metrov zakončil poltuctové víťazstvo. Výsledok baníkov mohol byť ešte výraznejší, no v dvoch prípadoch nemal šťastie Baláž a Boškovi nebol uznaný pekný gól z 20 metrov pre údajný ofsajd.
GÓLY: 18. , 63. Ondrejka, 34. Bublák, 67. Bugár, 77. Černák, R: Grác, 150 divákov.
D. PORUBA: Holíček – Peter Suchý, I. Suchý, Galko, Uhlárik, Kapko, Ján Suchý, Martinák, Tvrdoň, Olej, Jozef Suchý, D. Suchý.
(If)

Ladce - Nová Ves 0:2 (0:0)
Prvý polčas sa väčšinou hral medzi šestnástkami. Dobré šance mal v 10. a v 40. min Zábojník, z hostí v 17. min Tuschel a v 34. min Maras. V 56. min J. Váň vykopol loptu z brány, ale v o minútu sa po brankárovej chybe hostia Marasom ujali vedenia. Najväčšiu šancu na vyrovnanie mal v 81. min K. Mražík, ale brankár jeho strelu vytlačil na roh. V 90. min uzavrel skóre Maras na 0:2.
Góly: 57. a 90. Maras.
Nová Ves: Grznár – Gučík, Hujík, Gablech., Šupka, Hanko, Gabriš (Havrlent), Tuschel, Maras, Ondris (Janega), Urban (Koritina).
(FG)

Kamenec p/Vt. – Nováky 4:1 (2:0)
V derby stretnutí po počiatočnom oťukávaní boli hostia inciatívnejší v streľbe až do 16. min, kedy sa Kamenčania ujali vedenia. Domáci hneď na začiatku druhého dejstva inkasovali gól a hra v poli sa vyrovnala. V ďalšom priebehu však Kamenčania pokračovali v nátlakovej hre a svojou pohyblivosťou dostávali obranu hostí do neriešiteľných situácií. Z toho vyplynul aj pokutový kop, z ktorého T. Nechala zvýšil na 3:1. V 77. min bol po druhej ŽK vylúčený Ďuriš. Oslabení Nováčania po peknej akcii domáceho útoku inkasovali gól z kopačky Pisára. Bolo to zaslúžené víťazstvo domácich, pretože celý zápas sa hral prakticky v ich réžií. Družstvo Kamenca ani v 8. kole nestratilo ani bod a je na čele súťaže.
GÓLY: 16. Martin Žiak, 18. Višňovský, 65. T. Nechala (11 m), 85. Pisár – 51. Zaťko, R: Bachratý, ČK: Ďuriš, 440 divákov.
(ŠN)

Ostatné výsledky: Prečín – Oslany 6:0 (2:0), V. Bielice - Šimonovany 3:0 (1:0), Visolaje - V. Uherce 3:0 (0:0)

1. Kamenec p/Vt. 8 8 0 0 28:5 24 (+9)
2. Prečín 8 6 1 1 21:9 19 (+4)
3. Handlová 8 5 1 2 25:7 16 (+4)
4. Nová Ves n/V. 8 5 1 2 25:11 16 (+4)
5. Tr. Jastrabie 8 4 1 3 16:11 13 (+1)
6. Veľké Bielice 8 4 1 3 15:13 13 (+1)
7. Nováky 8 3 1 4 8:14 10 (-2)
8. Dol. Poruba 8 3 1 4 15:22 10 (+1)