Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky

FUTBAL / III. LIGA

Dubnica B – Gabčíkovo 0:2 (0:1)
V prvom polčase hral medzišestnástkový futbal. Dubničania mali miernu prevahu a už v 1. min Ľupták po Petríkovom centri hlavičkoval iba do brankárových rúk. V 12. min sa k odrazenej lopte dostal Bolega a tečovanou strelou otvoril skóre – 0:1. Domáci sa snažili o vyrovnanie, ale jedinú gólovú šancu zahodil po Beňovom centri Tubonemi, keď z troch rokov prestrelil bránu. Gabčíkovo začalo po prestávke brániť dubnickému náporu. V 67. min Struška hlavičkoval do žrde a o minútu ten istý hráč trafil druhú žrď. V 69. min z rýchleho protiútoku zvýšil na 0:2 Milan. Dubnica B mala tlak, ale Tubonemi minul loptu pred prázdnou bránou. Gabčíkovo mohlo v 74. min zvýšiť, no osamotený Hamar hlavičkoval z päťky nad. Do konca už hostia cennú výhru ubránili.
Góly: 12. Bolega, 69. Milan. R Sedlár, ŽK: Stratený – Liszkay, 250 divákov.
Dubnica B: Igaz – Pálka (59. Ulrich), Špendla, Božoň, Beňo (65. Duga), Petrík (46. Matejov), Struška, Stratený, Tubonemi, Ľupták, Gorelka. Tréner J. Bútora.
TJ: Izsmán – Végh, Baják, Csölle, Liszkay, Milan, Kozmer, Kováč (Hegedüs), Bolega, Nagy, Szerda (46. Hamar). Tréner A. Bíró.
MILOŠ ŠUPÁK

Myjava – Dolné Vestenice 6:0 (2:0)
Domáci nastúpili proti súperovi s rešpektom a odhodlaním naplno zabodovať.. Hostia sa do 17. min úspešne bránili, pokiaľ Kosík neotvoril streleckú žatvu.. Hostia pohrozili z jedného brejkového protiútoku, keď Šorec z ĺavej strany presne odcentroval , ale jeho strelu Černáček zblokoval. Domáci mali stálu hernú prevahu, ktorá vyústila v 30. min druhým gólom z kopačky Zvereca . Ani po zmene strán nedovolili domáci hosťom ohroziť vážnejšie bránkara Solničku a naďalej diktovali tempo hry. Postupe sa im začalo dariť aj strelecky. Príležitosti využili. najskôr Kosík ktorý po centri Kročiana zvýšil na 3:0, potom striedajúci Hesek zvýšil na 4:0. Po vystriedaní hrajúceho trénera Hyžu dal Mráz zvnútra šestnástky piaty gól. Skóre uzavrel svojím tretím gólom Kosík po hlavičkovom súboji Heseka s obranou hostí .V úplnom závere mal príležitosť bývalý hráč Myjavy v drese Vesteníc - Kotula, ale jeho strela z 20 m preletela nad bránu. Domáci nepustili hostí do vážnejšej akcie..
Góly: 17., 48. a 78. Kosík, 30. Zverec, 54. Hesek, 67. Mráz. R Marinčák, bez kariet, 280 divákov.
Myjava: Solnička – Kumančík, Stančík, Kvasnica, Hyža (53. Mráz), Zverec, Kosík, Kotula, Buček (46. Hesek), Černáček, Kročian (66. Viselka). Tréner V. Hyža.
Dol. Vestenice: Jurenka – Ďuriš, Kurbel, Stručka, Škarka, Harag (76. Dvonč),Gajdoš, Cserge, Šorec, Kľačanský, (52. Cíger), Papranec (55. Zuzula). Tréner D. Uškovič.
MILAN VRÁNA

Lednické Rovne – Domaniža 2:1 (2:0)
Už v 1. min skončilo sólo Ľ. Šeba na brankárovi, ale v 2. min Jančovič nekompromisne skóroval – 1:0. V18. min strelu Hájka Kováč vyrazil, na druhej strane v 25. min vystrelil Šebo tesne vedľa. Sklárov podržal Kováč, keď chytil gólovú šancu Svobodu. Z protiútoku Jančovič v 32. min zvýšil na 2:0. V závere polčasu leteli strely Jančoviča a Lukšíka vedľa. Druhý polčas začali lepšie domáci. Raninec mieril vedľa a dvakrát sa nepresadil Jančovič. Kováč vyrazil strelu Svobodu v 62. min, ale v 75. min ho prekonal Gáborík – 2:1. V 77. pálil Jančovič do bočnej siete, v 82. min trafil brvno a v 88. min prestrelil bránu.
Góly: 2. a 32. Jančovič – 75. Gáborík. Pred 300 divákmi rozhodoval Jakúbek, ŽK: Lukšík, Martinka, Ptáček, Havier, Barták, Vaštík.
L. Rovne: Kováč – Lukšík, Mackovčin, Martinka, Ptáček, Mišík, Ľ. Šebo, Raninec, Barták (60. Mišún), Havier (72. Kecík), Jančovič. Tréner P. Gabriš.
STANISLAV DETKO

Ostatné výsledky: Šamorín – Ludanice 2:1 (1:0), Nové Zámky - Neded 1:0 (0:0), Pov. Bystrica - Topoľníky 3:1 (0:0), Galanta - ČFK Nitra 2:0 (1:0), V. Ludince – Štúrovo 3:3 (2:1)

3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  4. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  5. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  6. Už iba dnes si môžete predplatiť SME.sk na rok len za 28 eur
  7. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  8. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  9. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  10. Oktagon 20: Pikantné súboje prinesú aj zápas o titul!
  1. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
  2. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
  4. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  5. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!
  6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?

Vaše FOTO: Zimná rozprávka konečne prišla

Celý týždeň ste nám posielali svoje fotografie, ako si vychutnávate pravú zimu. Ponúkame vám galériu, ktorú ste zaplnili vy. Ak máte ďalšie zasnežené zábery, neváhajte a podeľte sa s nami.

Nadácia REDOX vyzýva na zodpovedné nakladanie s odpadom, v kontexte šírenia vírusu COVID-19

Manipulácia s bežným komunálnym odpadom v čase pandémie môže predstavovať riziko prenosu nákazy.