FUTBAL / II. triedy

Sever

Drietoma – Beckov 2:1 (0:1)
Domáce mužstvo po nepresvedčivých posledných kolách chcelo konečne zabojovať a získať všetky tri body. No už úvod tomu nič dobré nenasvedčoval, lebo už v 10. min bolo 0:1. O tento gól sa po peknej akcií a strele na bránu postaral najstarší hráč 44 ročný Jozef Tuka. Bolo vidieť, že tento hráč perfektne ovláda loptu a rozumom rozhadzoval lopty svojim spoluhráčom po celý zápas. Domáci sa po celý prvý polčas len trápili a keď aj vystrelili na bránu, bol tam pozorný hosťujúci brankár. Druhý polčas už domáci začali s elánom a v 49. min po rohovom kope sa najlepšie zorientoval dorastenec Blažej a vyrovnal stretnutie. Pol hodinu druhého polčasu domáci ovládli hru, z čoho vola aj krásne žrď Horňáka a po nej následný faul na Kukučku. Nariadený pokutový kop v 67. min s prehľadom premenil Gabrhel na 2:1. Potom domáci opäť prestali a hostia prevzali iniciatívu. V 82. min sa prekľučkoval Tuka, ale jeho strela už len tesne minula bránu. Futbal divákov síce nenadchol, ale domáci sa tešili z vydretého víťazstvo. Góly: Blažej, Gabrhel z pok. kopu – Tuka. Rozhodoval: Bednár, 100 divákov.
Marián Šugra

V. Bierovce/Opatovce – Zamarovce 3:1 (1:1)
Hosťujúce mužstvo potvrdilo svoju kvalitu, zaskočili domácich veľmi dobrou útočnou hrou a ujali sa vedenia v 25. min. Domáci bojovali, ale nakoľko chýbajú traja stabilní hráči, bojovali, hra sa im nedarila, ale v nadstavenom čase polčasu Sklár perfektnou hlavičkou vyrovnal na 1:1. Druhý polčas bol zaujímavý obojstranne, hra sa prelínala, hostia boli nebezpeční hlavne z protiútokov. Domácim kombinácia nevychádzala, ale znova v závere zápasu neúnavná bojovnosť domácich sa prejavila a najskôr Peter Bulko v 90. min na 2:1 a po rozohraní v 92. min Marcinát zvýšil na 3:1. Domáci si zaslúžili víťazstvo len za bojovnosť. Hostia predviedli perfektní výkon, ale hrá sa na góly. Góly: Sklár, Bulko P., Marcinát P. – Havrila. Rozhodoval: Gajdoš, 100 divákov.
Peter Oravec

Svinná – Dol. Súča 1:1 (1:0)
Ani gól z priameho kopu už v 2. min zápasu nestačil domácim na prvé jesenné víťazstvo. Počas nervózneho priebehu zápasu, keď museli pre zranenie striedať dvaja domáci hráči, sa Súčania snažili o vyrovnanie. To sa im napokon v 75. min po chybe obrany aj podarilo.
Gól domácich: Fiala. Rozhodoval: Švancara, 100 divákov.
(ik)

Ivanovce – Mn. Lehota 1:4 (1:0)
Prvý polčas boli lepší domáci, ktorí sa v 10. min ujali vedenia. V druhom polčase boli lepší hostia, ktorí štyrmi gólmi otočili priebeh zápasu a zaslúžene vyhrali. Góly: Krajčo 2, Dunajčík, Bajzík. Rozhodca: Pavlovič, 30 divákov.
Július Hrnčár

Neporadza – Kľúčové 3:2 (3:1)
Góly domácich: Dlábik, Uher, Richtárech M.

Skalka n/V. – Záblatie 1:0 (1:0)
Rozhodoval: Valápka, 80 divákov.

Opatová n/V. – TTS Trenčín 4:0

1. V. Bierovce/Opat. 6 5 0 1 18:8 15 (+6)
14. Ivanovce 6 0 1 5 6:19 1 (-8)
Neporadzi odrátajú po skončení súťaže 3 body.

Juh

Brezová B/Košariská – Horná Streda
4:0 (1:0)
Góly: Bajcar, Šlahor, Barbirik, vlastný. Rozhodoval: Vaňo, 100 divákov.

T. Lúka – Lubina kop. 3:1 (1:1)
Hostia nastúpili bez troch hráčov základnej zostavy, avšak svojou bojovnosťou chceli uhrať dobrý výsledok, čo sa im v značnej miere podarilo. I keď domáci boli lepším mužstvom, hostia nakoniec uhrali dobrý výsledok. Gól hostí: Sartoris. Rozhodoval: Stacho, 80 divákov.
(dm)

Krajné – Hrašné 1:4 (1:0)
Gól domácich: Maroň. Rozhodoval: Obeda, 200 divákov.

Hrádok – Tr. Bohuslavice 2:2 (0:1)
Do 25. min si ani jedno mužstvo nevytvorilo príležitosť na skórovanie, keď hra sa odvíjala medzi šestnástkami. V 25. min zahrávali hostia rohový kop, lopta sa dostala k voľnému Macejkovi, ktorý strelou z piatich metrov otvoril skóre zápasu. Napriek tomu, že domáci nastúpili do druhého polčasu s cieľom zvrátiť stav, na ihrisku to zo začiatku vidieť nebolo. V 55. min založili hostia po pravej strane útok, Bližniak z hranice šestnástky zvýšil na 0:2. V 66. min konečne zabrali i domáci, keď po prihrávke Pavloviča Drobný peknou technickou strelou prekonal brankára hostí Režného, ktorý ešte na jar obliekal dres Hrádku a bol pre hostí oporou. V 72. min zahrávali domáci rohový kop a „spasiteľ domácich“ Drobný loptu zatočil a tá cez ruky brankára hostí skončila v sieti. A tak po slabšom výkone domácich a dobrom výkone hostí, ktorým prospelo po domácej prehre umývanie hláv od trénera Ižolda sa zápas skončil remízou. Góly: Drobný 2 – Macejka, Bližniak. Rozhodoval: Ďurech, 80 divákov.