Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

FUTBAL / MAJSTROVSTVÁ OBLASTI

Veľká Hradná – Trenčianska Teplá 2:1 (1:0)
V prvom polčase sa hral priemerný futbal. Zaujímavá bola 30. min, keď mali gólovú príležitosť hostia, no domáci brankár svojimi zákrokmi vyrazil 3 strely po sebe, hneď z protiútoku mali túto istú sériu šancí domáci. Domácim sa podarilo vsietiť gól do šatne. V druhom polčase hostia zatlačili a vyrovnali. V závere predsa domáci skórovali, keď obranou hostí prenikol Kováč K. a z pokutového kopu zvýšil na 2:1.
Góly: Kováč P, Kováč K. - Hošták. ŽK: Kováč K., Zubo - Marušinec, Michalík, Šubert, Kaukal ČK: Kováč K. Rozhodoval: Oppenberger, 150 divákov
František Kováč

Kálnica – Melčice-Lieskové 3:2 (2:2)
Rušné obojstranne nervózne stretnutie, v ktorom mali domáci miernu prevahu, ktorú nedokázali výraznejšie vyjadriť gólmi, čo zdramatizovalo záver stretnutia. Víťazstvo domácich je šťastné, ale zaslúžené.
Góly: 20. Lintner, 31. Kotula J (11 m), 81. Hladký M. – 18., 44. Motyka. ŽK: 1-1, ČK: 1-1. Rozhodoval: Rožník, 150 divákov
Dušan Filip

Trenčianska Turná – Kočovce 3:0 (1:0)
V prvom polčase stretnutia sa vôbec hra nejavila, že nastúpilo mužstvo z popredia tabuľky a z chvosta tabulky. Síce už v 7. minúte sa domáci ujali vedenia gólom Santu J., ale to bolo všetko. Domáci mali viac loptu na svojich kopačkách, ale ich ďalšie útoky boli bez gólového efektu. Do druhého polčasu hostia vybehli s väčším nasadením, vycítili šancu uhrať pekný výsledok a ich útoky boli čoraz nebezpečnejšie. Šance, ktoré nepremenili, hravo zvládol domáci brankár Chochlík. Až v 69. minúte po nepresnej strele Lapšanského sa k lopte dostal Pollák A. a vsietil upokojujúci gól pre domácich. Od tej chvíle zobrali zápas do svojej réžie hráči domáceho tímu a v 75. minúte pridal tretí gól Santa J. Sporadické výpady hostí už nič nezmenili na výsledku.
Góly: Santa 2, Pollák. ŽK: Mihál (Kočovce). Rozhodoval: Podmajerský, 150 divákov
V. Chupáč

Chocholná-Velčice – Horné Srnie 2:0 (1:0)
Góly: Lukša M., Tuharský J. Hralo sa bez kariet. Rozhodoval: Ševčík, 120 divákov
Vladislav Chlapík

Soblahov – Selec 6:1 (3:0)
V tomto zápase sa splnilo to, čo už pre domácich muselo prísť. Hráči Soblahova sa pustili do hostí bez rešpektu a tie gólové príležitosti z domácich zápasov s Tr. Turnou a Ľuborčou boli v tomto zápase nekompromisne premenené. V 9. min otvoril skóre Talian a zavelil k veľkej ofenzíve. O minútu zvyšoval Jambor L. a gólový účet prvého polčasu uzavrel Vallo. Začiatok druhého polčasu bol z oboch strán nemastný-neslaný. Až v 63. min zvyšoval na 4:0 Jambor L. V 78. min po rýchlej akcií a krásnej nahrávke L. Jambora upravil na 5:0 Vallo. O minútu sa presadil po 3krát Jambor L. a zavŕšil svoj skvelý výkon hetrikom. Do konca stretnutia a hlavne počas neho bolo potešením sledovať aktívnu hru domácich, ale treba podotknúť, že i hráči hostí za nepriaznivého stavu bojovali a snažili sa ohroziť domácu bránu, čoho výsledkom bol gól na 6:1 Martina Daška v 90. min.
Góly: Jambor L. 3, Vallo 2, Talian – Daško M. Rozhodoval: Hruda, 200 divákov
Marián Šedivý

Ľuborča – Trenčianske Teplice 1:3 (0:2)
V šlágri kola v ktorom sa stretli popredné mužstvá tabuľky mali celý prvý polčas aj s podporou vetra hru pod kontrolou hostia. Boli rýchlejší, dôraznejší a vypracovali si aj viac gólových príležitostí. Skóre otvoril v 37. min Janík. V 41. min zvyšoval vedenie hostí Drobný. Po zmene strán sa domácim rýchlo podarilo streliť kontaktný gól, keď sa z otočky strelou k žrdi presadil Marek Trška. Potom domáci pridali na aktivite a niekoľkokrát im chýbal iba povestný krôčik od vyrovnania. Hostia však pôsobili kompaktnejším dojmom a neustále hrozili domácej obrane. V 80. min sa zranil domácim M. Trška, ktorý musel byť odvezený na pohotovosť a vzápätí o dve minúty neskôr po centrovanej lopte Krivda definitívne rozhodol o zaslúženom víťazstve Tr. Teplíc.
Góly: Trška – Janík, Drobný, Krivda. Rozhodoval: Maretta, 300 divákov
Marek Koníček

Horná Súča – Čachtice 1:1 (1:0)
Pred zápasom sa hostia z Čachtíc netajili tým, že si prišli po 3 body. Už od začiatku hrali zo zabezpečenej obrany a podnikali nebezpečné protiútoky na bránu domácich, ktorú spoľahlivo strážil Orság, až prišla 30. min, A. Častulín bol faulovaný v pokutovom území brankárom a pokutový kop premenil Kučerák. Za tohto stavu odišli mužstvá do kabín. Druhý polčas začali domáci opäť aktívne, A. Častulín nedal zo samostatného nájazdu a naopak na druhej strane po zaváhaní domácej obrany vyrovnal Trebatický na 1:1. V 65. min po najkrajšej akcií celého zápasu, keď na 1 dotyk po centri Častulína Marek Lukšo len tesne minul bránu hostí. Záver zápasu bol značne nervózny, keďže ani jedno mužstvo nechcelo prehrať. Šance sa striedali na oboch stranách, avšak gól už nepadol. Domáci podali snaživý výkon a aj keď nevyhrali, zaslúžia si pochvalu za nasadenie a bojovnosť.
Góly: Kučerák - Trebatický. ŽK: 1-5. Rozhodoval: Klimčík, 250 divákov
Ladislav Štefánek

Dubodiel – Bošáca 4:3 (1:1)
Góly: Hostačný P. 2, Knoll, Doktor – Sádecký, Kostelan, Figura. ŽK: 3-4 ČK: 0-1. Rozhodoval: Pavlovič, 150 divákov