Piatok, 27. november, 2020 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky

FUTBAL / V. LIGA SEVER

Handlová – N. Ves 5:1 (1:1)
Handlovskí futbalisti po dvoch domácich prehrách pretrhli neúspešnú sériu a kvalitný tím súpera odprevadili s nečakanou vysokou prehrou. V prvom polčase boli hostia aktívnejší. V 9.min čelil domáci gólman strele Maráza, a ten istý hráč v 21. min trafil žrď handlovskej brány. Do záveru polčasu sa hralo viac medzi šestnástkami a plynulých akcií bolo poskromne. Skóre otvoril Bugár, keď prešiel obranou súpera a prekonal Grznára. Domáci sa z vedenia tešili len šesť minút lebo v 44. min center Šupku hlavou premenil na 1:1 Koritina. V úvode druhého polčasu prišli dve skvelé akcie domácich a Bugár s Lošonczim dostali Baník do dvojgólového vedenia. V 76. min Petruš z priameho kopu orazítkoval tyč domácej bránky. O tri minúty center Rendeka zblízka prestrelil Lošnoczi. Baník v týchto fázach hral v pohode a v 82.min Baláž z otočky dal štvrtý gól. V nadstavenom čase brilantnou strelou z 20 metrov dal gólovú bodku v zápase Bugár. Stretnutie malo veľmi dobrú technickú úroveň o čo sa pričinili obe mužstvá. Víťazstvo Baníka za hru v druhej časti bolo zaslúžené.
GÓLY: 38., 52., 90. Bugár, 53. Lošonczi, 82. Baláž – 44. Koritina, R. Marcinák: 250 divákov,
HANDLOVÁ: Kováčik – Bilčík, Petruch, Lošonczi, Andrejčák, Baláž, Hliva, Ondrejka, Bugár, Bublák, Boška, str: Zluky, Rendek, Bača.
NOVÁ VES: Grznár – Gúčik, Hujík, Tuschel, Šupka, Hanko, Gábriš, Koritina, Maráz, Petruš, Ghablech, Ondris, Janega, Urban.
(If)

Kamenec - St. Turá 2:1 (1:1)
Vydreté a šťastné víťazstvo domácich . Priebeh zápsu vôbec nenenaznačoval, že hrá prvý s posledným. Kamenčanov zaskočil vyrovnávajúci gól hostí do šatne v 45. min. Domáci tlak v druhom polčase nebol na takej úrovni ako v predchádzajúcich zápasoch. Víťazný gól dal Šimo a Kamenec sa tak udržal na čele tabuľky.
GÓLY: 30. D. Fábry, 55. Šimo - 45. Peterka, 440 divákov, R. Otrísal.
KAMENEC: Krško – Martin Žiak, Marián Žiak, Stančiak, Švec, Krajčík, Dušan Fábry, T. Nechala, Pisár, Višnovský, Šimo, str. Michal Nechala, Mojžiš, Vančo.
ST. TURÁ: Vískup – Beňo, Arbecík, Štefík. Kubák, Durec, Téth, Borcha, Benk, Sládek, Peterka, Jaroš, Nemec, Galbavý.
(ŠN)

Podolie – D. Poruba 6:2 (4:1)
Domáci začali náporom a dali najrýchlejší gól v tejto sezóne - už v 2. minúte Červeňanským. V 12. min zvýšil na 2:0 Ivana po peknej strele. Vzápätí hostia znížili, najlepším hráčom svojho tímu Tvrdoňom. V 40 min zvýšil na 3:1 Červeňanský, ktorý mohol pridať ďalší úspech, ale nepremenil tutovku. V 45. min Vrábel zvýšil na 4:1. V druhom polčase hostia znížili Tvrdoňom na 4:2. ale potom ale už mierili presne iba domáci v 28. Červeňanský a na 6:2 z priameho kopu dal gol Korytina.
Góly: 2., 40., 75. Červeňanský, 12. Ivana, 45. Vrábel, 67. Korytina - 20. a 63. Tvrdoň
Pred 150 divákmi rozhodoval Adamkovič. ŽK: Gúčik, Korytina, Joz. Suchý, Tom. Suchý, Ján Suchý.
Podolie: Vojtech - Rob. Hrušovský, Martin Gúčik, Jurík, Mar. Hrušovský, Korytina, Červeňanský, Vrábel, Ivana, Križák, Bobotský. Striedali: Marek Gúčik, Čechvala, Bangho.
Dolná Poruba: Holíček – Peter Suchý, Uhlárik, Galko, Lacko, Dorička, Jozef Suchý, Martinák, Tvrdoň, Kapko, Tomáš Suchý. Striedali: Daniel Suchý, Ján Suchý.
PETER SRNEC

Ladce - Tr. Jastrabie 2:2 (0:2)
Góly: 60., 62. E. Pagáč oba z 11 m - 29., 43. Mikušík.
Hostia poihrozili už v 26. min Mukušíkom, no ten mieril vedľa. O dve minúty neskôr ho napodobnil Ma. Habánek. V 29. otvoril skóre hosťujúci Mikušík 0:1. Vyrovnať mohol F. Váň, no v 32. min mieril nad. Dve minúty pred odchodom do kabín si pripísal na svoje konto druhý gól Mikušík. Po zmene strán zavelili domáci do útoku aspoň na jeden bod. V 60. min po ruke E. Pagáč z pokutového kopu znížil, aby za dve minúty po faule v šestnástke z ďalšej jedenástky vyrovnal. V závere zápasu mali ešte domáci Ma. Habánek a J. Váň šance, ktoré nepremenili.
Ladce: Janke - Kušík (Hromka), Koštialik, E. Mražík, Zábojník, J. Váň, Guriň, K. Mražík (Mi. Habánek) F. Váň (Majtán), E. Pagáč, Ma. Habánek.
Tr. Jastrabie: Šuška - M. Glasa, Doktor, Fodrek, Pavlo, Fabo, Praženec, Beleš, Mikušík (Piláti), R. Glasa, Jurčák (Halas).
(FG)

Prečín – Nováky 4:0 (2:0)
Góly: Birošík 3, Almássy.
Domáci sa pustili do súpera, ktorý hral so zabezpečenou obranou. Horko ťažko však zakončovali svoje akcie. V 27. min po ruke hostí v šestnástke Almássy otvoril skóre zápasu z pokutového kopu. Hostia len bránil. Pred koncom prvého polčasu Birošík po samostatnej akcii upravil na 2:0. Druhý polčas domáci vystupňovali tlak. Birošík opäť po samostatnej akcii upravil na rozdiel triedy. V závere stretnutia zvýšil hattrickom Birošík na 4:0. V nadstavenom čas Almássy a Birošík nastrelili žrď brány hostí. Predvedenou hrou si hráči Prečína výhru zaslúžili a potešili svojou hrou početnú divácku kulisu.
(mam)

Ostatné výsledky: V. Bielice – Oslany 1:0 (0:0), V. Uherce – Šimonovany 2:1 (0:0), Visolaje - Z. Kostoľany 2:0 (2:0).

10. Helske očarila nemeckých dôchodcov
  1. Aké sú dopady pandémie na financie ľudí?
  10. Predplatená telefónna karta s kreditom 10 € v denníku SME 6 854

Bojnice, Trenčianske Teplice, Považská Bystrica, Beckov a Brezová pod Bradlom sú ďalšie miesta, kde Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trenčín Región umiestnila originálne lavičkové pohľadnice.

Pohľadnicová lavička v Partizánskom.

Pred nemocnicou v Bánovciach nad Bebravou pribudnú okrasné dreviny

Samospráva Bánoviec nad Bebravou pripravuje novú výsadbu v rámci revitalizácie centra mesta. Nové dreviny by mali pribudnúť pred nemocnicou, informovala radnica.

Bánovce nad Bebravou: Zomrel mestský poslanec Milan Igaz

Vo veku 64 rokov zomrel v stredu (25.11.) bánovský mestský poslanec Milan Igaz. Informovala o tom primátorka Rudolfa Novotná.

Penalty v Bošáci a Turnej v nadstavenom čase? Obe boli, hovorí líder Zamaroviec Tibor Drienka

Jeseň zvládli vo veľkom štýle. Zamarovce zimujú na prvom mieste so solídnym sedembodovým náskokom. O prvej časti sezóny sme sa porozprávali s funkcionárom a stopérom Slovana Tiborom Drienkom.