Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

FUTBAL / V. LIGA SEVER

Handlová – Tr. Jastrabie 0:1 (0:0)
Počas celého zápasu bol Baník útočnejším a lepším mužstvom. Hráči prekypovali aktivitou. V priebehu troch minút mal výborné šance Lošonczi. Prvú zlikvidoval brankár Mikloš a druhá skončila nad brvnom. Hostia ťažili zo zabezpečenej obrany a v útoku obstarávali nebezpečie pre domácu bránu Jurčák a Mikušík. V 22. min Lošonczi z troch metrov nedokázal skórovať a o sedem minút Baláž nastrelil brvno. Tieto nepremenené šance sa stali v ďalšom priebehu osudnými. V závere polčasu bol vylúčený domáci Uríček, za sotenie do súpera. Oslabený kolektív Baníka naďalej bojoval o výsledok, ale nedokázal preraziť zhustenú obranu súpera. V 85. min prišiel trest a po zaváhaní obrany nekrytý Sidor prekonal Kováčika. O minútu prenikajúceho Baláža v trestnom území zrazil brankár hostí Mikloš, no rozhodcova píšťalka zostala nemá. Baník odohral nešťastný zápas. Domáci mali ťažké srdce na rozhodcu za jeho výkon.
GÓLY: 85. Sidor, R: Boledovič, 150 divákov.
TR. JASTRABIE: Mikloš – M. Glasa, Doktor, Fodrek, Halás, Praženec, Jandák, Pavlo, Mikušík, Terglasa, Jurčák, str. Sidor, Beleš, Piláthy.
(IF)

Z. Kostoľany – D. Poruba
2:1 (1:1)
Domáci po troch prehrách chceli naplno bodovať. Do zápasu nastúpili s veľkým tlakom, do 10. min dvakrát trafili brvno. Skóre otvoril Cmarko peknou hlavičkou v 10. min. Hostia potom vyrovnali hru, ale vážnejšiu gólovú príležitosť si nevypracovali. Zemianskokostoľanci mohli zvýšiť náskok, ale nevyužili štyri dobré gólové príležitostí. Hostia vyrovnali na konci prvého polčasu, keď jediná ich strela skončila v bráne. V druhom dejstve už len zväčša bránili, domáci mali množstvo gólových príležitostí, využili však iba jednu. V 62. min skóroval Paukeje a rozhodol, že tri body ostanú doma.
GÓLY: 10. Cmarko, 62. Paukeje – 45. T. Suchý, R: Takáč, 150 divákov.
D. PORUBA: Holíček, - P. Suchý, I. Suchý, Galko, Lacko, Dorička, Jo. Suchý, Martinák, Tvrdoň, Kapko, T. Suchý, str: Uhlártik, Já. Suchý.
(JZ)

Podolie – Nová Ves n/V. 2:6 (1:3)
Dobrý výkon hostí sa prejavil centrami a po chybách domácej obrany padli dva rýchle góly, ktoré dal Korytina v 12. a 16. min. V 20. min po zaváhaní domáceho brankára vsietil gól Gábriš na 0:3. Krásnou strelou z 30 m za domáce mužstvo znížil Červeňanský – 1:3. V druhom polčase v 66. min na 1:4 po zaváhaní dal gól Gablech. Domáci odpovedali v 76. min na 2:4 Lokšom. Potom to boli opäť hostia, ktorý zvyšovali na 2:5 v 85. min a na 2:6 zvyšoval Petruš. V zápase sa vyznamenali aj obaja brankári, ktorí chytili niekoľko gólových príležitostí. Šance nevyužili za domácich Červeňanský a Ivana.
Góly: Červeňanský, Lokša – Korytina J. 2, Gabriš, Gablech, Šupka, Petruš. ŽK: Gúčik, Korytina M. (Podolie). Rozhodoval: Zigo, 150 divákov
PODOLIE: Vojtech – Bobocký, Gúčik, Jurík, Hrušovský M., Korytina M., Červeňanský, Vrábel, Ivana, Križák, Bango (Lokša)
NOVÁ VES: Grznár – Gúčik, Hujík, Ondris, Šupka, Hanko, Gabriš, Korytina J., Maraz, Petruš, Gablech (Urban, Janega, Hlaváč)
Peter Srnec

Prečín – St. Turá 2:0 (1:0)
Góly: 35. Kopáč, 75. Almasy.
Domáci pristúpil k zápasu zodpovedne od úvodu sa zahryzli do súpera. V 7. min faulovala obrana hostí Kopáča, ale Masaryk poslal jedenástku nad bránu. Prečín pokračoval v neustálom tlaku a snahu zúročil v 35. min strelou z uhla Kopáč – 1:0. Po góle sa hostia osmelili a dvakrát domácich podržal perfektnými zákrokmi brankár Buday. V závere polčasu St. Turá nastrelila brvno. Prečín pokračoval v tlaku aj po prestávke, hostia nezaostávali a snažili sa o protiútoky a trafili ďalšie brvno. V 75. min po najkrajšej akcii Kopáča a Birošíka Almasy zvýšil na 2:0. Súper potom otvoril hru, podnikal brejky a v 87. min trafili hostia spojnicu brvna a žrde.
Prečín: Buday – Tuchyňa (Hlavoň), Kopáč, Abík, Raček, Almasy, Masaryk (Bazala), Kostelanský, Zahradník, Michel, Birošík.
St. Turá: Viskup – Beňa, Arbecík, Štefík, Kubáň, Durec, Tóth, Jaroš, Dank, Borcha, Peterka.
(MAM)

Ladce – Kamenec p/Vt. 0:2 (0:1)
Vo vyrovnanom zápase doplatili domáci na nepremieňanie šancí. V 27. min J. Pagáč zahodil pokutový kop za ruku, ktorý mu brankár kryl. Hostia potrestali v 31. min nedorozumenie obrany Šimom – 0:1. Ladščania mali ďalšie šance, ale E. Mražík a K. Mražík ich nevyužili. Zábojníkovu strelu vykopol brankár z čiary a Martinkovu strelu zázračne vyrazil na roh. Hostia mali veľké šťastie, keď z ojedinelej akcie v 82. min Janke vyrazil strelu do žrde a Rybár vrátil loptu do siete – 0:2. Ak Ladce mali v minulom kole šťastie, to sa teraz obrátilo tvárou k hosťom.
(fg)

Ostatné výsledky: Visolaje – Šimonovany 5:0 (3:0), V. Bielice - Nováky 0:2 (0:0), V. Uherce - Oslany 3:1 (2:0)

1. Nová Ves n/V. 4 4 0 0 21:4 12 (+6)
2. Kamenec p/Vt. 4 4 0 0 15:3 12 (+6)
3. Tr. Jastrabie 4 4 0 0 10:1 12 (+6)
4. Nováky 4 3 0 1 7:1 9 (+3)
5. Prečín 4 3 0 1 7:6 9 ( 0)
6. Dol. Poruba 4 2 0 2 8:7 6 (+3)
7. Oslany 4 2 0 2 6:7 6 ( 0)
8. Veľké Uherce 4 2 0 2 4:10 6 ( 0)