Len dve z nich však majú otvorené tak, aby to vyhovovalo zamestnaným občanom. Hlavná pošta na Mierovom námestí je k dispozícii každý deň do 19. h, pošta na sídlisku Juh do 18. h, na ostatných poštách sú maximálne do piatej a aj to iba jedenkrát v týždni. Podľa obyvateľa Sihote 4 Petra Haláka však tieto pošty nie sú pre ľudí. „Pošta sa otvára o ôsmej, to som už v práci, a keďže sa zatvára o tretej, nemám tam kedy ísť. S každou hlúposťou chodím na hlavnú poštu, čo ma stojí 32 korún za autobus,“ posťažoval si Halák, podľa ktorého slúži pošta na Sihoti 3 iba dôchodcom, ktorí majú čas aj počas dňa. „Ak by som chcel ísť na poštu počas obednej prestávky, tak aj oni majú vtedy prestávku,“ doplnil. Riešenie mnohoročného problému vidí Halák v zriadení ďalšej pošty na Sihoti 4. „Podľa evidencie obyvateľstva býva na celej Sihoti 6300 ľudí a stavajú sa ďalšie byty,“ odôvodňuje potrebu pošty Halák, ktorý pripravuje spísať aj petíciu.
Podľa Juraja Danielisa zo Slovenskej pošty sa lokality v mestách pre umiestnenie pošty určujú na základe prirodzenej kumulácie obyvateľstva a firiem. „Vznikajú na sídliskách, v obchodných centrách, priemyselných zónach a na námestiach,“ upresnil. Podľa neho bola niekedy na Sihoti ešte jedna pošta, no tú zrušili, ako skonštatoval Danielis, pre nedostatok záujmu zo strany občanov s čím Halák nesúhlasí. „Bola tam aj balíková priehradka,“ spomína.
Podľa Danielisa sa plánuje už viac ako rok rekonštrukcia pošty Trenčín 3, ktorá je v dosť zlom stave, no je nutné doriešiť ešte vlastnícke vzťahy. Po jej otvorení sú pripravení zmeniť organizáciu práce a otváracie hodiny tak, aby boli spokojní predovšetkým obyvatelia. „Na jeseň budú mať zákazníci najväčších pôšt možnosť zvoliť si prostredníctvom dotazníka také otváracie hodiny, ktoré im vyhovujú,“ dodal.